1. Ana Sayfa
  2. Sinema

Erotik Sahneleriyle Olay Olmuş +18 Yabancı Filmler

Erotik Sahneleriyle Olay Olmuş +18 Yabancı Filmler
+ - 0

Konu erotik filmler olunca herkesin canı gönülden kabul ettiği erotizm dolu +18 yabancı filmleri bir araya toplamak biraz  zordur. Çünkü diğer çoğu şey gibi erotizm kavramı da kişiden kişiye değişir. Bir kesim için erotizm çıplaklıkken, bir kesim için sadece bir kişinin gözlerine bakmak olabilir. Bazı +18 filmler de bayatlamamış cinsel gösterilerden ziyade, ortamdaki erotik yükleriyle dikkat çekici olabilir. Ancak, toplumun geneline bakacak olursak çoğu insan için ortak olabilecek değerler olduğunu görebiliriz. Bizde, Ovvah ekibi olarak sizlere bu yazımızda sizleri erotizm ve aşk havasında bırakacak +18 yabancı filmler listesi derledik. Hadi başlayalım!

  11. Immoral Tales

Konusu:

Tarihin değişik çağlarından 4 erotik hikayenin anlatıldığı +18 yabancı filmlerden birisi. İlki hikaye, The Tide. İkincisi, Therese Philosophe. Üçüncüsü Lucrezia Borgia ve sonuncu erotik hikaye ise Erzsebet Bathory’dur. Asıl adı “Contes immoraux” olan Fransız yapımı film pornografik öğerelerin çokluğu yüzünden pek çok kesim tarafından eleştiri yağmuruna tutulmuştur.

  10. Eyes Wide Shut

Konusu:

+18 yabancı filmler listemize Eyes Wide Shut ile başlıyoruz. Bir doktor olan Bill ve karısı Alice, dışarıdan baktığınız da herkese örnek olacak bir evlilikleri vardır. Bir davete katıldıklarında Bill, karısı Alice’in başka erkeklere ilgilenmesi sonucu çılgına döner ve kendini cinsel fantezi oyunlarının içinde bulur.

  9. 365 Days

Konusu:

Bir mafya babası sadece görüp hoşlandığı bir kadını kaçırtıp hapsedecek ve kendisine aşık olması için 365 gün zaman tanıyacaktır. 2020 yapımı film şüphesiz +18 filmler listemizde olması gereken yapımlardan biri.

   8. Blue Is the Warmest Color

erotik yabancı sinema

Konusu:

15 yaşındaki Adele’in emin olduğu iki şey vardır; o bir kızdır ve kızlar erkeklerle çıkar. Bir gün büyük meydanda Emma’nın mavi saçlarını farkediverir ve işte o an hayatının değişeceğini anlar. Kendi ergenlik sorularıyla yapayalnız, bakışlarını kendine ve başkalarının bakışlarını kendine çevirir. Emma’yla yaşadığı aşkı bir kadın olarak, bir yetişkin olarak yaşamaktadır. Fakat Adele ne kendisiyle ne ailesiyle ne de bu absürd dünyayla barış yapmayı becerememektedir. Film erotik yabancı sinema etiketinin en iyi temsilcilerinden birisi.

  7. The Dreamers

erotik yabancı sinema

Konusu:

Fransa’da alevlenip tüm dünyayı etkisi altına alan ’68 olayları sırasında, Fransa’dayız… ’68 kuşağı ruhuna sıkı sıkıya bağlı olan Isabelle ve kardeşi Theo, ailelerinin tatile çıkması nedeniyle Paris’te yalnız kalmış, bu sırada da Amerikalı bir öğrenciyle tanışıp arkadaş olmuş, onu evlerine davet etmişlerdir. Matthew’ı Isabelle ve Theo ile buluşturan şey ise büyük ölçüde sinema olmuştur. Sokaklarda devrim sesini yükseltirken üçlü arasındaki tutku alevlenmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: İzleyenleri Büyüleyen Sevişme Sahnesi Bol Olan Filmler

  6. Nymphomaniac Vol. I – II

Konusu:

Pek çok +18 yabancı filmler listesinde görebileceğiniz yapımlardan birisi olan Nymphomaniac filminde soğuk bir kış gecesi yakışıklı bir bekar olan Seligman, yolda dövülmüş halde Joe’yu bulur. Onu evine getirip, yaralarını sarar. Joe bu adamın evinde dinlenirken kendi hikayesini de anlatmaya başlar…

  5. The Duke of Burgundy

+18 Yabancı Filmler

Konusu:

Evelyn, kelebekler üzerine araştırma yapan 30 yaşlarında bir kadındır. Her gün günlük ev işlerini yapmak için bir başka böcek türleriyle ilgili olan Cynthia’nın evine gider. Evelyn’den yaşça büyük olan Cynthia’nın soğuk ve acımasız tavırları onu daha zarif bir kadın olarak gösterirken, Evelyn’e karşı kötü davranmasının önüne geçmez. Cynthia’nın Evelyn’e kötü muamelesi her geçen gün artar, Evelyn’e verdiği görevler sınırları aşan ve aşağılayan noktalara gelir ancak Evelyn bu duruma hiç itiraz etmez. İkilinin her gün uyguladıkları bir ritüel haline getirdikleri bu durum her defasında Evelyn’nin cezalandırılmasıyla son bulur. Ancak Cynthia, Evelyn ile yaşadıkları ilişkiden bir süre sonra yorulur ve daha geleneksel bir ilişkinin özlemini duyar. Evelyn’nin bağımlılığı ikilinin ilişkisini kopma noktasına getirmek üzeredir. Film +18 filmler etiketinin en iyi temsilcilerinden birisi.

  4. Lucía

Konusu:

+18 yabancı filmler listemizin bir diğer üyesinin adı Lucia. Lucia bir süredir Madrid’de sıradan bir restoranda garsonluk yaparak hayatını kazanan, genç yaşlarındaki bir kadındır. Uzun süredir bir yazar ile bir birlikteliği vardır ancak artık ayrılmışlardır. Lucia, artık yalnız kalmasının bir süre kendisi için en doğru şey olduğunu düşünür ve kendiyle başbaşa kalabilmek adına bir Akdeniz kasabasına doğru yolculuğa çıkar. Deniz ve güneş ile iç içe geçen bu tatil, Lucia’ya geçmişini ve geleceğini hatırlatacaktır.

  3. Shame

+18 Yabancı Filmler

Konusu:

Brandon Sullivan (Michael Fassbender) otuzlu yaşlarında, cinsel dürtülerine hakim olamayan bir New Yorklu’dur. Brandon’ın iş, ev ve barlardan oluşan tekdüze bir yaşamdan ibarettir. Fakat asi kız kardeşi onun yanına taşınınca Brandon’ın hayatı da beklenmedik biçimde değişecektir. Zira kız kardeşi Sissy (Carey Mulligan) ikisinin de geçmişinden gelen acı dolu hatıraları da beraberinde getirecektir…

  2. Antichrist

Konusu:

Cannes Film Festivalinin olay yaratan filmi Antichrist, Çocuklarını kaybettikten sonra, bir orman kulübesinde olayı unutmaya çalışan bir çiftin yaşadıkları travmayı, epik bir görsel şölen eşliğinde sinemaseverlere aktarıyor.

  1. Unfaithful

unfaithful

Konusu:

+18 yabancı filmler listemizde son sırada Unfaithful var. Connie Sumner, kocası ve oğluyla mutlu bir yaşantısı olan bir kadındır. Bir gün iş için New York’ta bulunduğu sırada rüzgar yüzünden dengesini kaybeder ve düşer. O sırada orada bulunan genç kitapçı Paul Martel, kadına yardım eder ve dizindeki yaraya pansuman yapmak için evine davet eder. Connie, genç adamın evinde çok kısa bir süre geçirir ve hemen evine döner. Bu olayın, kocası Edward ile olan ilişkisi için bir test olduğunu düşünmektedir. Ancak bir süre sonra genç adamın dairesine tekrar gider; olaylar artık kontrolden çıkmıştır…

Yorum Yap