1. Ana Sayfa
  2. Sinema

Erotik Sahneleriyle Öne Çıkan Erotizmin Bol Olduğu Filmler

Erotik Sahneleriyle Öne Çıkan Erotizmin Bol Olduğu Filmler
+ - 2

Sinema, seyircide şehvet, arzu, dürtü, tutku gibi güçlü duyguları uyandırma yeteneğine sahiptir. Ancak sadece bir avuç yönetmen erotizmi sinemada tam potansiyelinde kullanabildi. Erotizmin bol olduğu filmler için “bunlar sadece erotik filmler” denip geçilmemelidir. Bu filmler aynı zamanda karakterlerin ruh halini, lezzetini, dramasını yaratmak ve karakterlerinde bu duyguları tam manasıyla yansıtması gerekir.

Bol erotizm içeren filmler ve sahneleri (ne kadar cinsellik ağırlıklı filmler olursa olsunlar) sadece hikaye çizgisini öne çıkarırlarsa erotik filmler gerçek amaçlarına hizmet edeceklerdir. Tüm bunlar tam olduğu zaman seyirci tarafından içinde erotizmin bol olduğu filmler olarak bilinen ama sinema sektörü içinde sağlam eserler ortaya çıkmış oluyor. Sonuç böyle olunca da gerek seyirci gerek eleştirmenler olsun bu erotik filmler tam not almayı başarıyor. Ovvah.com olarak sizlere eleştirmenlerden tam not alan erotizmin bol olduğu filmler adlı bir liste hazırladık. İyi seyirler dileriz…  

Erotizmin Bol Olduğu Filmler Listesi

  30. I Am Love (2010)

Konusu:

Erotik filmler listemize 30. sıradaki I Am Love ile başlıyoruz. Zengin bir aileye sahip olan Tancredi, ailesinden kalan miras iştense yetenekli bir şef olan Antonio ile birlikte restoran açmayı düşünmektedir. Tancredi’nin karısı ve oğlu Eduordo’nun annesi Emma’nın hayatı da dolaylı olarak bu kararla değişecektir. Üstelik Emma’nın tüm düzeni, Antonio’ya aşık olması ile bozulacak ve tutkulu bir erotik filme dönüşecektir.

  29. ½ Weeks (1986)

Konusu:

New York’ta yerel bir sanat galerisinde çalışan Elizabeth, bir gün borsa simsarı John ile karşılaşır. John tarafından baştan çıkarıldıktan sonra dokuz buçuk hafta sürecek bir ilişki başlayacak ve Elizabeth sınırlarını bir hayli zorlayacaktır. Söz konusu erotizmin bol olduğu filmler olduğunda listede kesinlikle bulunması gereken içeriğinde cinselliğin ağır bastığı bir başyapıt.

  28. Emmanuelle 2 (1975)

Konusu:

Emmanuelle erotik filmler seven izleyicilerin severek izlediği yapımlardan birisidir. Filmde birbirlerinden iki ay kadar uzak kalan çift Emanuella ve kocası tekrardan birbirine kavuşur. Fakat ikisi de birbirinden yaşadıkları şeyleri saklarlar. Bir müddet sonra birbirlerine anlatmaya başlayacak ve açık bir ilişki yaşama kararı alacaklardır.

  27. Last Tango in Paris (1972)

Konusu:

Jeanne, evlilik arifesindedir ve bir ev aramaktadır. Bir gün beğendiği evlerden birini gezerken hiç karşılaşmadığı kadar ilginç ve bir o kadar da garip bir adamla tanışır. Paul ve Jeanne aralarında oluşan çekime karşı koyamaz ve birlikte olurlar. Fakat bu aralarındaki bağı güçlendirecek ve olaylar daha da içinden çıkılmaz bir hal alacaktır. Cinselliğin ağır bastığı film, bol erotizm içeren sahneleriyle sinema severler arasında önemli bir yere sahip.

  26. Lust, Caution (2007)

Konusu:

Güçlü bir devlet adamı olan Mr. Yee, eşinin genç ve bir o kadar da güzel olan arkadaşına aşık olur. Yaşadıkları bu ilişki tutkulu bir hal alır ve gittikçe gözlerini gör eder. Peki aşklarını birbirlerine nasıl kanıtlayacaklar?

  25. Shortbus (2006)

Konusu:

Shortbus özel bir kulüptür ve pek çok New York sakini buraya cinsel yaşantılarındaki problemlere çözüm bulmak amacıyla gelir. Çift danışmanı olan Rob ve Sophia çok mutlu bir çifttir fakat onlarında cinsel hayatında sıkıntılar vardır. Hem kendi sorunlarını hemde kendi müşterilerinin sorunlarını çözebilmek için Shortbus Club’a gelecekler ve burada çok ilginç deneyimlerle karşılaşacaklardır.

  24. Unfaithful (2002)

unfaithful , erotik filmler

Konusu:

Connie, mutlu bir yaşantıya sahip olan bir kadındır. Günün birinde New York’ta bir sokakta rüzgar yüzünden yere düşer ve yaralanır. O esnada yoldan geçen genç kitapçı Paul, hemen ona yardım eder. Daha sonra yarayı pansuman yapmak için Connie’yi evine davet eder. Connie, pansumandan sonra hemen evine döner. Ancak bir süre sonra genç adamın dairesine tekrar gidecek ve olayların artık kontrolden çıktığını farkedecektir.

  23. Crash (1996)

Konusu:

Yine listemizdeki erotizmin epey bol olduğu yapımlardan biri olan Crash, evli bir çiftin trafik kazası geçirdikten sonra hayatlarının nasıl değiştiğini konu ediniyor.

  22. The Piano (1993)

Konusu:

Konuşma sorunu olan bir kadın, İngiltere’den bulduğu bir adamla bir mektup aracılığıyla evlenmeye karar verir ve küçük kızını ve çok değer verdiği piyanosunu evlenmek üzere olduğu Yeni Zelanda’ya götürür. Bir süre evli kaldıktan sonra yanlış bir seçim yaptığını anlamış ve yerli bir adamla piyano ile başlaya tutkulu bir aşka doğru yola koyulmuştur.

  21. The Lover (1992)

Konusu:

1920li yıllarda bir Fransız olan Mekong, zengin bir Çinli ile tanışır. Irkçılığın üst seviyelerde olduğu yıllarda ikili gerçek aşkın tanımını yeniden şekillendirecektir. Ünlü yazar Marguerite Duras’ın romanından uyarlanan bu baş döndürücü yapım erotik sahneleriyle de listemizdeki yerini alıyor.

  20. The Hunger

Konusu:

Erotizmin bol olduğu filmler listemizde 20. sırada yerini alan The Hunger filminde 4.000 yaşında bir vampir olan Miriam’ın, 18. yüzyılda tanıştığı ancak hızla yaşlanmakta olan sevgilisi John’un yaşlanmasını durdurmak için Sarah´la temasa geçecek fakat sonunda onu da baştan çıkartacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Sıcak Sahneleriyle Öne Çıkan Erotizmin Bol Olduğu Netflix Filmleri

  19. Y tu Mamá También (2001)

Konusu:

Genç yaşlardaki çok iyi iki arkadaş olan Julio ve Tenoch, hayalini kurdukları bir kumsala doğru bir yolculuğu planlamaktadırlar. Kendilerinden yaşça büyük olan Luisa ile tanıştıklarında onu da plana dahil edecekler ve yolculuğa başlarlar. Erotik filmler denince yine listelerde olması gereken yapımlardan biri.

  18. Irréversible (2002)

Konusu:

Sevişme sahnelerinin bol olması, aşk, intikam ve tecavüz gibi sarsıcı içeriğiyle büyük tepkiler almış filmde gece çöktükten sonra şehirlerde dönen tüm pislikler olağanca sertliğiyle anlatılıyor. Erotik filmler listemize özellikle ateşli sahneleriyle girse de gerçekten çarpıcı bir yapım olduğunu da söyeyelim.

  17. Enter the Void (2009)

Konusu:

Film, Tokyo’da küçük çaplı işler çeviren uyuşturucu satıcısı Oscar’ın hikayesini odak alıyor. Oscar’ın bir gece bir polis baskınıyla yakalanıp ve vurulmasından sonra ölüm döşeğindeyken, ruhu dünyadan ayrılmaya direnecek ve kız kardeşi Linda’yı korumak her şeyi yapacaktır. Sahneleriyle erotik filmler listesinde yer alması gereken değerli yapımlardan birtanesi.

  16. Climax (2018)

Konusu:

20 dansçı, üç günlük sürecek bir prova için ormanın içindeki yatılı bir okula gelir. Birbirini yeni yeni tanıyan ekip provalardan sonra da eğlenceli vakit geçirmektedirler. Provalardan sonra ayrılmadan önce son son bir parti düzenleme kararı alırlar. Fakat içtikleri içkilerin sayısı arttıkça partidekiler tuhaf davranışlar sergilemeye başlayacaktır. Film, erotizmin bol olduğu filmler listemizi renklendirecek filmlerden bir tanesi diyebiliriz.

  15. The Duke of Burgundy (2014)

Konusu:

Evelyn 30’lu yaşlarında kelebekler üzerine araştırma yapan bir kadındır ve başka böcek türleriyle ilgili olan Cynthia adında bir arkadaşı vardır. Her gün günlük ev işlerini yapmak için Cynthia’nın evine gider. Bir zaman sonra ikili arasında ki ilişki gittikçe ilerleyecek ve kendilerini tabiri caiz ise bir usta-çırak oyunun içinde bulurlar. Ancak Cynthia bu ilişkiden bir süre sonra yorulacak ve daha geleneksel bir ilişkinin özlemini duyacaktır.

  14. Trasgredire (2000)

Konusu:

Genç bir kız olan Carla, kendisini ziyarete gelecek olan sevgilisine ev tutmak için emlakçıya gidecek ve orada evli olan Maria ile tanışacaktır. Carla ve Maria arasında karmaşıklaşan bir ilişki tohumlanırken, ikiliyi erotizm dolu oyunlar ile geçmişlerindeki kişilerle savaşlar beklemektedir. Seksi sahneleriyle erotik filmler içerisinden bu tarz listelerde yeri garanti olan bir yapım.

  13. Boogie Nights (1997)

Konusu:

Gece kulübünde aktörlük ve yükselmeye çalışan Eddie, Jack Horner adındaki porno film yönetmeni ile tanışır. Birlikte çalışmaya başlayan ikili birçok zorluğa göğüs germek zorunda kalacak.

  13. Basic Instinct (1992)

Konusu:

Geçmişte bir rock yıldızı olan Johnny, bir ilişki yaşadığı sırasında öldürülür. Dava dedektif Nick Curran’a verilir soruşturma sırasında Johnny’in sevgilisi Catherine ile tanışacak ve Nick kendini tehlikeli ama bir o kadar da şehvet dolu bir durumun ortasında bulur.

  12. Eyes Wide Shut (1999)

sevişme sahnesi bol olan filmler , erotizmin bol olduğu filmler

Konusu:

Bir doktor olan Bill ve karısı Alice, dışarıdan baktığınız da herkese örnek olacak bir evlilikleri vardır. Bir davete katıldıklarında Bill, karısı Alice’in başka erkeklere ilgilenmesi sonucu çılgına döner ve kendini cinsel fantezi oyunlarının içinde bulur.

  11. Malèna (2000)

Konusu:

Erotizmin bol olduğu filmler listemizin ilk sırasında Malena var. II. Dünya Savaşı yıllarında geçen filmde dul kalan genç ve güzel bir kadının, Malena’nın hikayesini konu ediniyor. Malena’nın Sicilya da bir kasabaya gelmesi ve kasabadaki genç yaşlı herkesin gözünün Malena’ya kaymasıyla gelişen olaylar anlatılıyor. Kesinlikle bol erotizm içeren filmler listemizde olması gereken bir yapıt!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Cesur Sahneleriyle Ünlenmiş Erotizmin Bol Olduğu Diziler – 2021

  10. Bitter Moon (1992)

Konusu:

Evli ve kibar bir adamın yolculuğa çıkarak ilişkisindeki erotizmi tekrar sağlamaya çalışacaktır. Fakat tek sorun adamın başka bir kadına aşık olmasıdır. Gerek erotizm sahneleriyle gerek kalitesiyle erotizmin bol olduğu filmler listesine olması gerektiğiniz düşünüyoruz.

  9. The Dreamers (2003)

Konusu:

Paris’te yaşayan Isabelle ve erkek kardeşi Theo, aileleri tatile gidince yalnız kalmışlardır. Filmlere düşkün olan Matthew adında Amerikalı bir öğrenciyi evlerine davet ederler ve olaylar çığırından çıkar. Zaman geçtikçe arzularını tüm yönleriyle keşfedeceklerdir. Bol erotizm içeren filmler listemizde garanti olması gereken bir diğer yapıt da kesinlikle bu film.

  8. Kama Sutra: A Tale of Love (1996)

Konusu:

Bu yapıma kısaca Kama Sutra adını taşıyan ama zevkin kitabı olarak ta bilinen eserin erotik filme dönüştürülmüş hali diyebiliriz. 16. yüzyıl Hindistan’ında geçen filmde Tara bir prenses, Maya ise onun uşağıdır. Maya sürekli ezilmekte ve konumundan dolayı küçümsenmektedir. Maya, Kama Sutra adlı kitaptan öğrendiği baştan çıkarma taktikleri ve güzelliği sayesinde, Tara’nın düğün gününde kocasını baştan çıkararak intikamını alacak ve bir trajediye neden olacaktır.

  7. Sex and Lucia (2001)

Konusu:

Madrid’de garsonluk yapan Lucia, uzun süredir ilişkisi olan yazar sevgilisinden ayrıldıktan sonra yalnız kalmak ister ve bir tatile çıkar. Burada eski ilişkilerini sorgulayacak ve onları bir tartıya koyacaktır. Kurgusu izleyenleri yorsa da bol erotizm içeren filmler severler için romantizm, tutku, aşk, yalnızlık, mutluluk gibi kavramları da başarıyla işliyor.

  6. Shame (2011)

Erotik Film Önerisi erotizmin bol olduğu filmler

Konusu:

Brandon Sullivan otuzlu yaşlarında, cinsel dürtülerine hakim olamayan bir New Yorklu’dur. Brandon’ın iş, ev ve barlardan ibaret tekdüze yaşamı, fahişeler ve porno filmler arasında geçmektedir. Dik başlı kız kardeşi Sissy birkaç gün kalmak için evine gelince, hayatı birden rayından çıkacaktır. (+18)

  5. Secretary (2002)

Konusu:

Erotizmin bol olduğu filmler listemizde sırada Secretary var. Enteresan bir hikayeye sahip olan filmde, Lee adındaki genç kadın sevgili Peter ile monoton bir ilişki ve yine monoton bir cinsel hayat yaşamaktadır. Lee, başarılı bir avukat olan Edward’ın yanından çalışmaya başlayınca bütün hayatı değişecektir. Sanki yıllardır birbirlerini arıyormuşçasına kavuşan ikiliden adeta sadomazo bir ilişki meydana çıkacaktır.

  4. Original Sin (2001)

Konusu:

Güzeller güzeli Julia, Luis isimli genç bir adamı kendine aşık ederek, onu birtakım dolandırıcılık işlerine bulaştırır. Biraz zaman sonra çıkılamaz bir suç bataklığına düşen Luis, bide Julia’nın kendisine aşık olmadığını öğrendiğinde intikam olmak için kolları sıvayacaktır.

  3. Mavi En Sıcak Renktir / La vie d’Adèle (2013)

erotizmin bol olduğu filmler

Konusu:

Ergenlik döneminde sıkıntılı zamanlar yaşayan genç kız Adele, mavi saçlarıyla dikkatleri nereye gitse üzerine çeken Emma ile karşılaşır. Artık sorunlarıyla başa çıkmaya çalışırken aynı zamanda da ilişkisini ayakta tutmaya çalışacak ve bu ilişinin çıkardığı problemlerle de yüzleşmek zorundadır. Erotizmin bol olduğu filmler denince ilk akla gelen filmlerden biri olduğundan bu listedeki varlığı da tartışılmazdır.

  2. Concussion (2013)

Konusu:

Abby kırklı yaşlarında evli ve çocuklu bir kadındır. Bir gün kafasına oğlunun attığı beyzbol topunun çarpmasıyla sarsıntı geçirecek ve hayatı değişmeye başlayacaktır. Hayatını idame ettirmeye çalışırken, bir zaman sonra kendini kadın müşterilere hizmet veren bir fahişe olarak buluyor. Değişik bir hikayeye sahip olmasından dolayı film bol erotizm içeren filmler listemizde yer almayı hak ediyor.

  1. 365 Days

Konusu:

Bir mafya babası sadece görüp hoşlandığı bir kadını kaçırtıp hapsedecek ve kendisine aşık olması için 365 gün zaman tanıyacaktır. 2020 yapımı film şüphesiz erotizmin bol olduğu filmler listemizde olması gereken yapımlardan biri.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. Biraz daha az bilindik filmler olsa daha iyi olurmuş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.