1. Ana Sayfa
  2. Sinema
  3. Değeri Pek Bilinmeyen Harika Vampir Filmleri Listesi

Değeri Pek Bilinmeyen Harika Vampir Filmleri Listesi

vampir filmleri

Vampirlerin bu kadar uzun süredir sinema sektöründe yaşamaları hiçte şaşırtıcı olmasa gerek. Her yıl piyasaya sürülen kaliteli vampir filmleri veya dizileri izleyicileri adeta gerçekten de “acaba vampirler var mıdır?” diye düşündürtüyor. Vampir filmlerinin fazlaca sevilmesinin bir diğer nedeni ise sürekli değişmesi ve gelişmesidir.  Yozlaşma, savaşma, yabancı düşmanlığı ve batıl inancın soğuk karanlığı, vampir filmlerinde o kadar yaygın temalardır ki, sürekli değişen/gelişen toplumsal adetler, cinsel temeller ve izleyicileri ayakta tutan kanlı şiddet gibi öğeler izleyici kitlesinin her isteğine cevap verebiliyor. Hal böyle olunca da bazı kaliteli filmler izleyici zevkine uymadığından arka planda kalıyor veya beğenilmiyor. Bizde bu yazımızda sizlere arka planda kalan bu kaliteli yapımlardan oluşan vampir filmlerinden bir liste derledik. Şimdiden iyi seyirler dileriz…

Kaliteli Vampir Filmleri Listesi

  10. Afflicted (2013)

Konusu:

Film, iki arkadaşın bir yolculuk sırasında başlarına musallat olan korkunç bir gizemi konu alıyor. Kendi evlerinden ve tanıdıklarından uzakta olan gençlerin başlarına musallat olan bu doğaüstü gizemden kurtulma çabası, buluntu film meraklılarını cezbeden bir atmosferle birleşiyor…

  9. Daybreakers (2009)

Konusu:

Bir tür filmi olmasına rağmen sıkı karakter oyuncularını kadrosuna toplayan proje, geleceğin vampirleşen dünyasını anlatacak. 2019 yılında tüm dünya bir salgın sonucu vampirleşmeye başlayacak. Bir grup bilim adamı ise birikimini bildiğimiz insanlığı geri getirmek için kullanacak. Ethan Hawke, insancıl bir bilim adamı olarak karşımıza gelirken, Claudia Karvan da onun ilgi duyduğu kadını canlandıracak.

  8. Thirst (2009)

Konusu:

Ölümcül bir hastalığın tedavisi için gizli bir laboratuvar kurulmuştur. Emmanuel virüsüne karşı geliştirilen aşı, gönüllü denekler üzerinde test edilmektedir. Sang-hyun hastaların hayatını kurtarmak amacıyla gönüllü olarak deneye katılır. Yapılan deney sonucu 500 denek arasında hayatta kalmayı başaran tek kişi vardır: Sang-hyun. Fakat kimsenin bilmediği bir gerçek vardır: Sang-hyun iyilik yapmak için gittiği laboratuvardan, kan ile beslenen bir vampir olarak çıkmıştır! Cinayet işlemeden hayatta kalmayı başarabilecek midir, yoksa kan arzusu hayata dair tüm inançlarından vazgeçmesine mi neden olacaktır?

  7. Dark Shadows (2012)

Konusu:

Barnabas muhteşem bir hayat sürerken, kıskanç bir cadı tarafından lanetlenerek kontluğu elinden alınan ve 200 yıl kadar toprak altında, tabutta kilitli kalan bir vampirdir. 1972 yılında kopan bir fırtına onun da tabutunu yeraltından çıkartır ve meraklı köylüler sayesinde artık özgür bir vampirdir. Makamını ve intikamını almak için yaşadığı malikaneye geri dönen Barnabas, bildiği, tanıdığı her şeyin, içinde yaşadığı zamanın değiştiğini keşfedecektir. Yeni ailesine ve hayatına uyum sağlamaya çalışırken aklındaki tek hedef onu lanetleyen cadıdan intikamını almaktır…

  6. A Girl Walks Home Alone At Night (2014)

Konusu:

Bir kız gece eve yalnız başına yürür ve bir adam sinsi niyetlerle onu takip eder, ancak dairesine ulaştığında masaları en şaşırtıcı şekilde değiştirir; dişleriyle.

  5. The Hunger (1983)

Konusu:

Uyku ve yaşlanma üzerine araştırmalar yapan bir doktor ile bir vampir çift. Dört bin yaşındaki ölümsüz Miriam, 18. yüzyılda baştan çıkardığı ancak şimdi hızla yaşlanmakta olan sevgilisi John ile Manhattan´da yaşamaktadır. Yaşlanmayı durdurmak için Sarah´yla temasa geçer, ama sonunda onu da baştan çıkartır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Hepsi Birbirinden Güzel Anime Dizi Önerileri

  4. The Addiction (1995)

Konusu:

Vampir bir doktora öğrencisi, gececi bir yoldaşın felsefesini takip etmeye ve kana olan susuzluğunu kontrol etmeye çalışır.

  3. Only Lovers Left Alive

Konusu:

Adem ve Havva’nın aşkları yüzyıllardır sürmektedir, fakat son derece akıllı ve bir o kadar da ince zevklere sahip bohem entelektüeller olarak dünyanın gidişatı canlarını sıkmaktadır. Hayatın keyfini çıkarmaya bakarlarken, sükunetleri Eve’in ele avuca sığmaz kız kardeşinin gelişiyle bozulur. Zeki oldukları kadar kırılgan çiftimiz çağdaş dünyanın yıkılıp çökmesine tanık olurlarken ayakta kalabilecekler midir?

  2. Byzantium (2012)

Konusu:

Gizemli Clara ve Eleanor vahşice işlenmiş bir cinayetin ardından kaçarak harap bir kıyı kasabasına sığınır. Beş parasızdırlar. Clara çaresizlikten fahişelik yapmaya başlar. Bu sırada ebediyen okul çağında kalakalmış kızı Eleanor, ona hakkındaki gerçekleri soran, nazik Frank´le tanışır. Vakit geçmeden küçük, huzurlu balıkçı köyü ölümlerle sarsılmaya başlar. İki yüz yıllık bir süreyi kapsayan Bir Vampir Hikâyesi, bol kanlı, melankolik atmosferiyle izleyiciyi etkileyen gotik bir dönem filmi ve aynı zamanda şık ve çağdaş bir gerilim…

  1. Nadja (1994)

Konusu:

Bu son derece havalı, post-modern vampir masalı, çağdaş New York City’de geçiyor. İşlevsiz bir vampir ailesinin üyeleri, babalarının ölümünden sonra birbirleriyle uzlaşmaya çalışıyorlar. Bu sırada Dr. Van Helsing ve talihsiz yeğeni tarafından avlanmaktadırlar. Tüm iyi vampir filmlerinde olduğu gibi, aşk güçleri yıkım güçleriyle karşı karşıyadır.

Yazı Kaynakları
Film Bilgileri - TMDb

Yorum Yap