1. Ana Sayfa
  2. GK/Zeka Testleri
  3. Bu Matematik Sorularını Çözebilecek Kadar Zeki Misin?

Bu Matematik Sorularını Çözebilecek Kadar Zeki Misin?

matematik soruları

Matematik herkese göre olmayabilir ama temel bir eğitim herkes için gereklidir. Her ne kadar insanların çoğu kesimi tarafından sevilmese de matematiğin ve matematik sorularının hayatımızdaki yeri inkar edilemez. Matematik dersine girmeyeli de uzun zaman olmuş olabilir, fakat sizlere hazırladığımız bu yeni sınavla o günlerden ne kadarının hala kafanızda olduğunu bilebileceksiniz. Hazırsanız, test başlasın!

!LG!N!Z! ÇEKEB!L!R: Mantık Sorusu-1: Düşünme Becerinizi Test Ediyoruz!

Zor Seviye Matematik Soruları

Bir kase içerisinde kırmızı ve sarı elmalar vardır. Kırmızı elmalar, kasedeki toplam elma miktarının ⅖'si kadardır. Kasedeki toplam elma sayısı kaçtır?

Doğru! Yanlış!

Acemi bir basketbol koçu iki saat içinde 5 oyuncuya koçluk yapabilir. Deneyimli bir basketbol koçu ise bir saatte 12 oyuncuya koçluk yapabilir. Her iki koç 6 saatte kaç oyuncu çalıştırabilir?

Doğru! Yanlış!

Ali ve Aslı, Ali'nin evinden Aslı'nın evine yürüyorlar. Ali saatte 18 km yürüyor ve Aslı saniyede 5 metre yürüyor. Eve ilk varan kim olur?

Doğru! Yanlış!

a² - B² = 144 ise "a" ve "b" de pozitif tam sayılarsa, "a" kaç olabilir?

Doğru! Yanlış!

Kemal'in N sayıda köpeği vardır. Her köpeğine N sayıda kemik verdikten sonra Kemal, toplamda kaç kemik vermiş olur?

köpek eğitimi nasıl verilir
Doğru! Yanlış!

Esra, tek sayıları çift sayılara dönüştürebilen bir robot yapar. Fakat sadece 3 şeyi yapabilmktedir: a. 2 ile çarpma b. 3 ile topla c. 1'i çıkarma - Robot herhangi bir tamsayıyı çift sayıya dönüştürmek için hangi işlem sırasına göre çalışmalıdır?

Bilim Kurgu Filmleri
Doğru! Yanlış!

Bir okul, yalnızca hazırlık programından mezun olmuş ve hiçbir dersten başarısız olmamış öğrencileri kabul edecektir. Hazırlık programında 500 öğrenci vardır. 360 mezun ve 275 de hiçbir dersten başarısız olmamış öğrenci vardır. Bu okula kaç öğrenci kabul edilir?

graduation-2038864_640
Doğru! Yanlış!

Bu Matematik Sorularını Çözebilecek Kadar Zeki Misin?
Matematik Dehası!

muhtesem-gatsby-tebrikler-kazandın

Tek kelimeyle İNANILMAZZ!! Başardın ve bu çok etkileyici. Hemen gidip bu zekayla bir şeyler yapmalısın çünkü BU KADAR akıllı birini görmeyeli epey zaman oldu :)
Matematik bazen adil değildir!

üzülenkedi

Hey! Dürüstçe cevapla, matematik zor mu? yoksa sana göre değil mi? KİMİN UMRUNDA!! Bilgisayar bunun için icat edilmedi mi, durma sor Google amcaya :)

Yorum Yap