iPhone 11 En Güzel Renk Hangisi? En Çok Hangi Renk Tercih Ediliyor? [Anket]
  1. Ana Sayfa
  2. Teknobilim

iPhone 11 En Güzel Renk Hangisi? En Çok Hangi Renk Tercih Ediliyor? [Anket]

Yeni model telefonlar çeşitli renk ve tonlarda geliyor. Tabiki yeni iPhone'lar da rengarenk. Peki iPhone 11 en güzel renk hangisi veya hangi renk alınmalı?

0

iPhone 11 ve iPhone 11 Pro, mümkün olduğunca fazla iş çıkarması için çok iyi yeni özelliklerle donatılmış olsa da, bir mobil cihazın basit estetiği yani rengi hala önemli bir bileşen olmaya devam ediyor. Uzun süredir, telefonun ne rengini seçeceğinize dair bir seçenek bulamadığınız günler oldu; şimdilerde ise yeni model telefonlar çeşitli renk ve tonlarda geliyor. Tabi ki yeni iPhone 11 renk skalası da oldukça geniş. Peki iPhone 11 en güzel renk hangisi? Standart iPhone 11 altı farklı renge sahipken, iPhone 11 Pro  ve Pro Max ise dört farklı renk seçeneğine sahip. Haliyle tüketicinin göz önünde bulundurması gereken çok şey var.

Bizde bu yazımızla, “iPhone 11 en güzel renk hangisi?” sorusuna sizlerin görüşlerini de alarak cevap vermeye çalıştık ve iPhone 11 renklerini en kötüden en iyiye doğru sıraladık. Hadi gelin başlayalım.

iPhone 11 Renkleri


6. Sarı

iPhone 11 En Güzel Renk

Sarı iPhone 11 seçeneği herkesin zevkine uygun olduğunu söyleyemeyiz, bazı insanlar telefonlarının bu kadar açık bir renk olmasını istemeyecektir, ama bu pastel tarzdaki sarı gerçekten yeni iPhone 11 için harika bir renk seçeneği. Sarı iPhone 11 daha çok gençler için çıkarılmış gibi görünüyor ve aslında eğlenceli bir renk olduğundan sevilecek gibi de duruyor. Diğer açık renklerde olduğu gibi çizik ve kırık gibi durumlarda bariz bir dezavantajı olacak.

5. Kırmızı

iPhone 11 En Güzel Renk

Yeni iPhone 11’in en göze çarpan renklerinden birisi olan kırmızı, rakipleri arasından kendini öne çıkıyor. Bazı insanlar için, tasarımda tamamen farklı bir telefona sahip olmak çok önemlidir ve bu özel seçeneğin sağladığı avantajlardan birisidir. Kırmızı iPhone 11 inanılmaz derecede parlak ve canlı olduğundan bir çok kişinin dikkatini çekeceği kesin. Parlak bir görünüm, çoğu tüketici için çekici olsa da her kesime hitap etmediğinden tercih edilmiyor. Kadınlar arasında Rose Gold renginden sonra iPhone 11 en güzel renk denildiğinde kesinlikle en tepede yer alıyor.

4. Siyah

iPhone 11 En Güzel Renk

iPhone 11 en güzel renkleri arasında sırada iPhone 11 siyah renk var. Başka bir klasik renk seçeneği olan kırmızı iPhone örneğinde olduğu gibi, siyah rengi de pek çok insanın mutlu ederek ve kendini çok fazla öne çıkarmayan bir telefon rengi olduğundan tüketiciler için her zaman iyi bir seçenek oluyor. Siyah, telefonunu düşürmeyi ve çizdirmeyi sevenler için de mükemmel bir seçimdir; çünkü siyah iPhone 11 sahip olduğu koyu renk ve tonlarından dolayı çizgileri ve kırıkları görmeyi zorlaştırır. Pek çok insan siyah bir telefonu biraz eski moda ve daha az heyecan verici bulsa da, modern ve şık göründüğünden dolayı hala daha çoğu insan için mükemmel bir seçimdir.

3. Mor

Apple bu renkle çizgisinin dışına çıktı. iPhone 11 mor renk, birçok insan sosyal medyada bunun gibi renkler istediklerini dile getirmişlerdi yani aslında mor iPhone 11 tüketicilerin istediği bir şeydi. Telefonun diğer sürümlerinde kullanılana benzer pastel bir renk kullanılmış. iPhone 11 mor rengi ile öne çıkan, çılgın, cesur, canlı ve benzersiz hissettiren en iyi iPhone renklerinden birisi oldu. Bu nedenle iPhone 11 en güzel renk sıralamamızda 3. sırada yer alıyor.

2. Beyaz

Birçok insan için, iPhone 11 en güzel renk seçeneği beyazdır. Basitliği ve temiz görünümü nedeniyle, insanlar arasında çok popüler bir seçenek. Beyaz iPhone şıklığı nedeniyle harika görünse de, beyaz bir telefona sahip olmanın asıl meselesi düşmesi veya kazınması nedeniyle ortaya çıkarabileceği yüksek hasar riskidir. Ve telefonun uzun yıllar kullanmayı planlıyorsanız kaçınması imkansız olan çizik izlerine katlanmak zorundasınız, bu yüzden iPhone 11 renk sıralamamızda 2. sırada yer alıyor.

1. Yeşil

iPhone 11 En Güzel Renk

Bu, iPhone 11 renk serisindeki iki yeni renkten birisidir. İnanılmaz derecede eğlenceli ve yeni telefona çok yakışan yeni Yeşil renk seçeneği, canlı ve benzersiz hissettirecek kadar farklı duruyor. Apple, koyu yeşil bir seçenekten akıllıca uzaklaşmış daha çok nane yeşili tonunu uygulamış ve gerçekten iyi görünüyor. Bu renk listedeki her seçenekte olduğu gibi herkesin zevkine uygun olmayacak olsa da, kısa zamanda favoriler arasına girecektir. iPhone 11 hangi renk alınmalı diye soruyorsanız Yeşil iPhone 11 sorunuzun cevabı olabilir. Okulda, işte, sokakta nerede olursanız olun kendini belli edecektir.

Sizce iPhone 11'in en güzel rengi hangisi?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: iPhone 13 En Güzel Renk Hangisi? Hangi Renk Alınmalı?

iPhone 11 Pro / Pro Max Renkleri


4. Silver

Pro ve Pro Max için sunulan gümüş rengi, iPhone 11’in en güzel rengi diyebilmemiz için oldukça basit kalıyor. Gümüş rengi yıllardır iPhone’un temel renklerinden birisi ve kendi popülerliğini sürdürmeye devam etse de bir zamanlar olduğu kadar iyi görünmüyor. Şimdilerde o kadar çok seçenek var ki, pek çok tüketicinin sıradan gümüş telefondansa biraz daha canlı ve farklı bir renge sahip olan telefonları seçerek, bu rengin popülaritesini düşürdü. Apple, iPhone’larda geçmişinden dolayı gelecekte gümüş rengi bir seçenek olarak üretme olasılığı yüksek, ancak bu kadar çok seçenek olduğunda, bu artık popüler bir seçenek değil.

3. Uzay Grisi

iPhone 11 En Güzel Renk

Yeni uzay grisi seçeneği iPhone 11 Pro ve Pro Max için tercih edilebilir. Oldukça kaygan ve sofistike görünen ve beyazın aksine koyu renk tonu nedeniyle çizilme sorunlarından daha az etkilenebilecek bir renk. Herkes kendi renk seçimi ile öne çıkmak istemez, bazı insanlar sadece uyum sağlayan, kesinlikle kabul edilebilir olan bir seçeneği tercih eder. Gri iPhone 11’in insanlara sağladığı şeyde tam olarak budur. Çarpıcı bir renk olmadığı için basit görünüyor olsa da, Apple gri rengi standart griden daha çekici hale getirmek için bu tonu kullanmaya başladı. Apple her ne kadar emek harcamış olsa da yine basit bir renk gibi durduğundan dolayı Uzay Grisi,  iPhone 11 en güzel renk sıralamamızda 3. sırada yer alıyor.

2. Gece Yarısı Yeşili

iPhone 11 En Güzel Renk

Bizce, iPhone 11 Pro renk seçenekleri arasından en iyilerden biri, gece yarısı yeşil seçeneği ile sadece yeşil renk telefon olmaktan çıkıp, aynı zamanda oldukça ince ve fantastik görünümlü bir telefon haline geliyor. “Gece yarısı yeşili” nin gerçekte ne olduğundan tam olarak emin olmasak da, bu koyu yeşil telefonda gerçekten harika görünüyor ve kesinlikle tüketiciler arasında iPhone 11 en güzel renk diyebileceğimiz seçeneklerden birisi.

1. Gold

iPhone 11 en güzel renk sıralamamıza 1. sırada iPhone 11 Pro/ Pro Max Gold ile başlıyoruz. Pro ve Pro Max için mevcut olan bu renk, yıllarca olduğu gibi yüksek miktarlarda satışa devam edecek gibi görünüyor çünkü pek çok insan özellikle bu rengin hayranı. Bununla birlikte, bu renk geçen yıl olduğu kadar popüler olmadığı için artık  farklı tonu çıkmıyor. Klasikleşmiş olan gül altın tonu diye tanımladığımız renk hayranları dışında iPhone renkleri arasındaki en az favori rengimiz. Sizde iPhone 11 hangi renk alınmalı diye soranlardansanız Gold rengi gözden geçirmenizde fayda var.

Sizce iPhone 11 Pro/Pro Max'in en güzel rengi hangisi?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: iPhone 12 En Güzel Renk Hangisi? Hangisini Almalıyım?


Ovvah ekibi olarak sizlerle birlikte değerlendirdiğimiz iPhone 11’in en güzel renkleri yazımızın sonuna geldik. Peki sizce iPhone 11’in en güzel rengi hangisi? iPhone 11 hangi renk alınmalı? Veya en çok tercih edilen iPhone rengi hangisi? Yorum bölümünden düşüncelerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Bu İçeriğe Tepkin Ne Olurdu?

Yorum Yap