1. Ana Sayfa
 2. Sinema
 3. En Kötüsünden En İyisine Tüm Leonardo DiCaprio Filmleri

En Kötüsünden En İyisine Tüm Leonardo DiCaprio Filmleri

tüm en iyi leonardo dicaprio filmleri

Gösterdiği mükemmel oyunculuklarla ve Oscar kazanamayan en iyi aktör olarak da bilinen Leonardo DiCaprio, son olarak 2015 yılında The Revenant (Diriliş) filminde gösterdiği oyunculuk performansıyla En İyi Erkek Oyuncu Oscar’ını almayı başarmıştı. Bizde ödülle birlikte derin bir oh çeken DiCaprio hayranları için en kötüsünden başlayarak en iyi Leonardo DiCaprio filmlerine göre sıralanmış tüm DiCaprio filmlerini listeledik. Şimdi gelin ilk önce sıralamamıza daha sonra listemizdeki filmlere yakından bakalım.

  En kötüden en iyiye Leonardo DiCaprio Filmleri

 • 27. Critters 3 (1991)
 • 26. Total Eclipse (1995)
 • 25. The Man in the Iron Mask (1998)
 • 24. J. Edgar (2011)
 • 23. The Basketball Diaries (1995)
 • 22. Body of Lies (2008)
 • 21. Celebrity (1998)
 • 20. Don’s Plum (2001)
 • 19. The Great Gatsby (2013)
 • 18. The Quick and the Dead (1995)
 • 17. The Beach (2000)
 • 16. Marvin’s Room (1996)
 • 15. Blood Diamond (2006)
 • 14. Revolutionary Road (2008)
 • 13. Romeo + Juliet (1996)
 • 12. Shutter Island (2010)
 • 11. What’s Eating Gilbert Grape (1993)
 • 10. This Boy’s Life (1993)
 • 9. Gangs of New York (2002)
 • 8. Titanic (1997)
 • 7. The Aviator (2004)
 • 6. Django Unchained (2012)
 • 5. The Revenant (2015)
 • 4. The Departed (2006)
 • 3. The Wolf of Wall Street (2013)
 • 2. Inception (2010)
 • 1. Catch Me If You Can (2002)

Gelin şimdi Leonardo DiCaprio filmlerimizin içeriğine daha yakından bakalım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Ölmeden Önce İzlenmesi Gereken Filmler: Ovvah Sinema Top 100 Film Listesi

  27. Critters 3 (1991) – Mahluklar 3

Konusu:

Serinin üçüncü filminde Clifford ve oğulları evlerine doğru yol alırken arabaların altında seyahat eden tehlikenin farkında değillerdir. Mahluklar serisi çok fazla seyirciye ulaşamamış olsa da sizin de tahmin edeceğiniz üzere filmin en iyi oyuncusu olarak DiCaprio’yu görüyoruz.

  26. Total Eclipse (1995) – Tutkunun Şairleri

Konusu:

İki yetkin Fransız şiir yazarı Arthur Rimbaud ve Paul Verlaine’in ilişkisine odaklan Leonardo DiCaprio filmlerinden Tutkunun Şairleri filminde bu yazarların ünlü dehalarının arkasındaki kapalı kapıları açarak onların yaşamlarına yakından bakacağız.

  25. The Man in the Iron Mask (1998) – Demir Maskeli Adam

Konusu:

Fransa hükümeti savaşlar yüzünden iflasın eşiğindedir. Kral 13. Louis ölmüş ve efsanevi Üç Silahşorlar görevlerini bırakarak ayrı yollara gitmişlerdir. Ayrı hayatlar süren Üç Silahşorlar, kutsal ve bir o kadar da gizemli bir görev için tekrar bir araya gelecektir.

  24. J. Edgar (2011)

Konusu:

Gerçek hikayelerden uyarlanan Leonardo DiCaprio filmlerinden J. Edgar da FBI’ın FBI olmasını sağlayan adam J. Edgar Hoover’ın gerçek hayatından uyarlanmıştır. Ünlü FBI başkanının yolculuğuna, gençliğinden Amerikan Adalet Bakanlığı’ndaki yükselişine kadar yer veriliyor.

  23. The Basketball Diaries (1995) – Günlük

Konusu:

Jim, lisedeki basketbol takımınından sonra milli takımda oynama hatta basketbol yıldızı olma hayalleriyle yaşayan bir gençtir. Fakat işler istediği gibi gitmez, uyuşturucu ile tanışır, annesi tarafından evden atılır ve her türlü suçu işlemekten çekinmeyen bir insana dönüşür. Kendini bu çukurdan kurtarabilecek midir?

  22. Body of Lies (2008) – Yalanlar Üstüne

Konusu:

Roger’a  El Kaide’nin üst düzey yöneticilerinden birinin peşine düşme görevi verilir. CIA tarafından görevlendirilen Roger, casusluk konusunda çok yenidir ve daha önce hiç tanışmadığı şiddet dolu bir dünya ile karşı karşıya kalacaktır.

  21. Celebrity (1998)

Konusu:

Gözden düşmüş bir haberci olan Lee, karısı Robin’den ayrıldıktan sonra ünlülerin ışıltılı dünyalarına girecek ve başına sevdiği veya sevmediği bir çok olay gelecektir. Leonardo DiCaprio filmleri arasında ismine nazaran pek de ün kazanamamış yapımı izlediyseniz film hakkındaki düşüncelerinizi bizimle paylaşırsanız seviniriz.

  20. Don’s Plum (2001)

Konusu:

Los Angeles de yaşayan bir grup yerel genç sefil ve bunaltıcı hayatlarındaki son olayları tartışmak için her gün yere bir lokantada buluşurlar.

  19. The Great Gatsby (2013) – Muhteşem Gatsby

Konusu:

Yazar olma hayali olan Nick, 1920’lerin New York’a gelir. Hayallerinin peşinden giden Nick, Jay Gatsby (DiCaprio) adındaki bir milyonerin evinin yanında bir eve taşınır. Nick, böylece zenginlerin mahallesine girmiş olur. Yaşadığı dünya hakkında bir hikaye yazmaya başlayacaktır.

  18. The Quick and the Dead (1995) – Hızlı ve Ölü

Konusu:

Kimsenin tanımadığı Ellen adındaki bir kadın silahşor, bir sebepten dolayı küçük bir kasabaya gelir. Kasaba da silahlı bir müsabaka düzenlenir ve ödülü ise epey yüksek miktarda bir paradır. Müsabakanın tek kuralı vardır oda yarışma sahibi Herod’un kendi kurallarıdır. Yarışma başladıktan sonra Ellen’in kasabaya gelme sebebi de belli olmaya başlayacaktır.

  17. The Beach (2000) – Kumsal

Konusu:

Yalan dünya da kendine bir gerçek bulmak ve ona bağlanma niyetindeki Amerikalı gezgin Richard, Thailand’a gider. Bangkok’ta Fransız bir çift ve Daffy adında bir adamla tanışır. Daffy, Richard’a keşfedilmemiş bir adanın varlığından bahseder ve bir harita bırakarak ortadan kaybolur. Fransız çifti de yanına alan Richard keşfedilmemiş sahili bulmak üzere yola çıkar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Stephen King’in Kitaplarından Uyarlanan En İyi Filmler

  16. Marvin’s Room (1996) – Marvin’in Odası

Konusu:

Lee ve Bessie kardeşlerden Lee, Ohio’da yaşamakta, Bessie ise Florida’daki baba evinde yaşamaktadır. Rahatsızlığı olan Bessie hastaneye gider, doktoru tarafından lösemi teşhisi konur. Bessie’nin kurtuluşu ise kan bağı bulunan birinden ilik nakli yaptırmaktır.

  15. Blood Diamond (2006) – Kanlı Elmas

Konusu:

Danny Archer ile köle alınmış ve elmas madenlerinde çalıştırılan Solomon Vandy’nin, büyüleyici bir elmasın varlığından dolayı yolları kesişir. Solomon ailesine kavuşabilmek için Danny ise yeni ve zengin bir hayata başlamak istemektedir. Fakat hayat onları güçlü bir ders verecektir. Filmi izleyenler Leonardo DiCaprio filmleri içerisinde bu yapımın yerinin bir başka olduğunu bilirler.

  14. Revolutionary Road (2008) – Hayallerin Peşinde

Konusu:

Frank ve April Wheeler, kendilerini her zaman lüksü seven, çok özel ve herkesten farklı görmüşlerdir. Dönemin toplumsal sınırlamalarını belirleyen tuzaklara düşmemekteyse epey kararlıdırlar. Fakat Wheeler çifti kendilerini hiç ummadıkları bir durumun olayın tam göbeğinde bulacak ve düzenleri alt üst olacaktır.

  13. Romeo + Juliet (1996)

Konusu:

Leonardo DiCaprio’nun Romeo karakterini canlandırdığı filmde, aynı şehrin iki düşman ailesi arasındaki çatışma ve onlarının çocuklarının birbirlerine olan aşkları anlatılıyor.

  12. Shutter Island (2010) – Zindan Adası

Konusu:

Leonardo DiCaprio filmlerinden Zindan Adası’n da, Teddy ve Chuck iki iyi arkadaş ve polis memurudur. Shutter Adası(Zindan Adası) isimli bölgedeki Ashecliffe Hastanesi’n de ki Rachel adlı bir akıl hastasının ortadan kaybolmuştur. Tehlikeli hastalarının tedavi gördüğü yer olarak bilinen Shutter Adası’na soruşturma yapılması için yollanan ikilinin işi hiçte kolay olmaycaktır.

  11. The Revenant (2015) – Diriliş

Konusu:

Leonardo DiCaprio’ya Oscar ödülü getiren film Diriliş, mükemmel ötesi sahneleriyle Lonard DiCaprio filmleri arasında şüphesiz en iyisi. Film de Hugh Glass kürkleri için hayvan avlayan bir şirket çalışanıdır. Avlandıkları bölgelerde hem Kızılderililer hem de Fransız birlikleri devriye gezmektedir. Grubun beraber gittiği bir avda Hugh ağır yaralanır ve arkadaşları onu yarı yolda bırakarak yollarına devam eder. Hugh yaşama tutunabilecek midir?

  10. This Boy’s Life (1993) – Bu Çocuğun Hayatı

Konusu:

1950’ler de bekar annesiyle yaşayan Toby’nin hayatı hiç de eğlenceli değildir. Bir gün çılgınca bir karar alırlar ve ülkeyi bir uçtan diğer uca dolaşarak Kuzeybatı Pasifik’te bir yere yerleşmeye karar verirler. Tek beklentileri buradaki hayatlarının daha iyi olmasıdır.

  9. Gangs of New York (2002) – New York Çeteleri

Konusu:

Film 1800’lü yıllarda New York da, İrlandalı ve İtalyan göçmenlerinin şehrin kontrolünü birbirlerinin elinden almaya çalıştıkları dönemde Dead Rabbits ve Native Americans adlı iki çeteye odaklanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Değeri Pek Bilinmeyen Harika Vampir Filmleri Listesi

  8. Titanic (1997)

Konusu:

‘Düşler Gemisi’ olarak adlandırılın Titanic, yola çıkmasından dört buçuk gün sonra bir buz dağına çarpacak ve arkasında hazin olaylar ve filminde odaklandığı bir aşk hikayesi bırakacaktır.

  7. The Aviator (2004) – Göklerin Hakimi

Konusu:

I. Dünya Savaşı’nda savaşan uçakları ele alan bir film çekme kararı alan Hughes, bu yolda babasından kalan tüm serveti harcar. Yolun sonunda eşi benzeri olmayan bu film ona şöhreti mi yoksa çöküşü mü getirecek?

  6. Django Unchained (2012) – Zincirsiz

Konusu:

ABD iç savaşından iki yıl önce Güney de geçen Django filminde Schultz, katil Brittle kardeşlerin peşindedir. Ödülüne kavuşmasını sağlayacak tek kişi Django’dur. Teklifi kabul eden Django’nun asıl amacı ise uzun zaman önce köle ticareti yüzünden kaybettiği karısı Broomhilda’yı bulmak ve kurtarmak. Bu arayış sonunda onları Calvin Candie’ye (Leonardo DiCaprio) ulaştıracaktır.

  5. What’s Eating Gilbert Grape (1993) – Gilbert’in Hayalleri

Konusu:

Gilbert, şişman annesi ve otistik kardeşi ile sıkıcı bir hayat sürmektedir. Bir gün Gilbert, kasabadan geçmekte Becky ile tanışır. Sorumluluklarının yanı sıra bir de aşık olunca hayatındaki bütün dengeler bir anda altüst olur. Yapım, Leonardo DiCaprio filmlerinin içerisinde hikayesi en iyi filmlerden birisi diyebiliriz.

  4. The Departed (2006) – Köstebek

Konusu:

Çaylak polis memuru Billy’ye, Costello çetesine sızma görevi verilir. Billy, Costello davasnda çalışırken yanına bir başka genç polis Colin verilir. Kısa bir zaman sonra hem gangsterler hem polisler aralarında bir köstebek olduğunu anlarlar. Film Leonardo DiCaprio filmleri içerisinde en iyi aksiyon filmlerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor.

  3. The Wolf of Wall Street (2013) – Para Avcısı

Konusu:

Para kazanma arzusu sizi ne kadar ileri götürebilir? Veya bu uğurda neler yapabilirsiniz? Genç Jordan, Wall Street’te küçük bir şirket CEO’sudur ve çok hırslıdır. Kimsenin önemsemediği tahvillerle pek çok yatırımcıyı aldatarak kısa zamanda bir para basma makinasına dönüşür. Jordan, profesyonel olarak başarılı olsa da son derece lüks fantezilerle dolu pis bir dünya da yaşamaktadır ve çöküş hiçte uzak değildir.

  2. Inception (2010) – Başlangıç

Konusu:

Leonardo DiCaprio filmleri arasındaki şüphesiz en iyisi diyebileceğimiz filmde, dünya da hâla daha en iyi film olarak kabul edilen Leonardo DiCaprio filmi olan Başlangıç. Bilinç altı hırsızlığı yapan ve işinde yetenekli Dom Cobb’a odaklanıyor. Bu ender denilebilecek yeteneğinin yüzünden hem şirketler hem de devletler tarafından aranmaktadır. Bu durumdan kurtulmak için önüne bir fırsat çıkacak fakat bu fırsat hiç de kolay olmayacaktır.

  1. Catch Me If You Can (2002) – Sıkıysa Yakala

Konusu:

FBI tarafından oluşturulan “En Çok Arananlar” listesindeki bir dolandırıcı olan Frank Abagnale Jr’nin gerçek hayat öyküsü anlatılıyor. Daha 18 yaşına basmadan doktorluk, avukatlık ve bir hava yolu şirketinde pilot yardımcılığı yaptı. Çek sahtekarlığından 26 ülkede 2,5 milyon dolar civarında dolandırıcılık ve ABD tarihinin en başarılı banka soygununu gerçekleştirdi. DiCaprio’un üst düzey oyunculuğu ile hem listemizde hemde Leonardo DiCaprio filmlerinin arasında zirveyi elinde tutuyor..

Yazı Kaynakları
1
2

Yorum Yap