Verdiği Mesaj ile Kalbimize Taht Kuran 3 Güzel Film
  1. Ana Sayfa
  2. Film

Verdiği Mesaj ile Kalbimize Taht Kuran 3 Güzel Film

Sizler için de özel olduğunu düşündüğümüz bu güzel film içeriklerine birlikte göz atalım! İlginizi çekeceğine eminiz...

0

Güçlü mesajlar her zaman bizi derinden etkiler. Her filmde; filmin eğlenceli olması, ilgi çekici olması gibi aradığımız bazı unsurlar var. Fakat bazı filmler vardır ki, kalbimizde çok ayrı bir yere sahip olurlar. İlettikleri mesajlar ile gönlümüzde yer eden bazı yapıtlar, yıllar geçse de unutamayacağımız manalar içerir. Öyle ki, her geçen sene tekrar izlesek de bu 3 güzel film içerisinden yeni mesajlar çıkarmamız mümkün!

Peki, verdiği mesaj ile kalbimize taht kuran bu filmler neler? Sizler için hangi 3 filmi bu listeye layık gördük? Bu içerikte, sizler için farklı zevklere hitap eden 3 muhteşem filmi listeledik. Verdikleri mesaj ile çok önemli olan 3 güzel filme listemizde yer verdik. Sizler için de özel olduğunu düşündüğümüz bu güzel film içeriklerine birlikte göz atalım! İlginizi çekeceklerine eminiz…

1. Güzel Film Demişken: Her Çocuk Özeldir

Orijinal ismi “Taare Zameen Par” olan Her Çocuk Özeldir, bizim için çok özel bir yere sahip. Keşke her film bu film kadar ince mesajlara olsa dedirten bir yapıt. Hindistanlı meşhur film sanatçısı Aamir Khan, Amole Gupte, Ram Mahvadi’nin yönetmenliğini yapmaktadır. Filmin türü dram ağırlıklı olarak ilerliyor fakat aynı zamanda bir müzikal havası da var.

Film, disleksi sahibi Ishaan etrafında dönüyor. Harfleri ve sayıları algılamakta güçlük çekmesi nedeniyle tembel muamelesi gören Ishaan, ailesi de dahil olmak üzere çeversinden kötü bir muamele görüyor. Disleksi hastası olması nedeniyle 3. sınıfta olmasına rağmen oluyaman Ishaan, okulunda da başarısız olmaktadır. Bunlar tabiki Ishaan’ın ruh halini kötü etkiler. Bunu sonucunda ise, kendini insanlardan soyutlayarak mutluluk arayışına girer. Tam tüm ümidini kaybetmişken Ishaan için yeni bir umut doğuyor. Bu umudu ise yatılı okulda tanıştığı resim öğretmeninde buluyor. Yeni öğretmeni sayesinde Ishaan’ın hayatı yeniden başlıyor… Ayrıca film, IMDB’de 8.4 almış ve 3 saate yakın bir süreye sahip.

NETFLİX’TE AÇ


2. The Stargirl

Listemizin ikinci sırasında ise The Stargirl var. Aynı isimdeki kitaptan uyarlama olan bu film dünya çapında ün salmış durumda. Filmin konusu, sıradışı bir kızın hayatı üzerine gelişmektedir. Ayrıca, sıradışı derken… Sürekli ukulelesi ve faresi ile gezen ufak bir kız çocuğu düşünün! Saç tellerini biriktirip kuşlar için yuva yapan, gazetelerdeki ilanlardan çocukların doğum günleri için hediyeler hazırlayan… Bir yıldız insan olarak betimlediğimiz Yıldız Kız, kendi adını kendisi koyan bir kız çocuğu. Onu tanıma fırsatı yakalayan Leo ise şanslı insanlardan. Ancak, onun değerini bilemeyip kaybedecek olan Leo, tüm bunları anlatmaya karar verir…

Harika bir gençlik filmi olan The Stargirl, kesinlikle her yaşta izlendiğinde farklı manalar çıkarabileceğimiz bir film. Jerry Spinelli’nin iki kitaplık serisinden derleme olan Yıldız Kız filmini mutlaka film listenize eklemelisiniz…

DİSNEY PLUS’TA AÇ

3. The Pursuit of Happyness

Umudunu Kaybetme adıyla aşina olduğumuz film, tam bir başyapıt. Filmin senaristi ise Steven Conrad olarak karşımıza çıkıyor. Aynı isimdeki kitaptan uyarlanmış film, konusu itibariyle oldukça çarpıcı. San Francisco’da karısı ve oğlu ile yaşayan Chris, karısı tarafından terk edilir. Sonrasında ise oğlu ile çeşitli sorunlar ile karşı karşıya kalır.

Film boyunca söylediği efektif sözler ile kalplere taht kuran ana karakterimiz, uzun yıllardır  tekrar tekrar izlenen bir film. Babalık görevini yerine getirmeye gayret eden Chris, hislerini anlatırken izleyicinin duygularına dokunuyor. Ayrıca, Will Smith, Jaden Smith, Thandie Newton gibi ünlü isimlerin başrolleri taşıdığı yapıt çeşitli ödüllere layık görülmüştür.  Yılın filmi seçilmiş olan yapıt günümüzde hala mutlaka izlemeniz gereken filmler listesinde başı çekmektedir. Ayrıca, tüm zamanların en çok ödül alan filmleri arasında da bu içeriği görmeniz mümkündür.

NETFLİX’TE AÇ

Bu içeriğimizde en güzel film ve unutulmaz mesajlarına yer verdik. Konuları itibariyle oldukça ilgi çekici olan bu filmler izlemeye değer. Ayrıca, tekrar tekrar izlettiren bu filmler sizi kendine bağlayacak. Sizler de kendinize yeni bir bakış açısı kazandırmak istiyorsanız bu filmlerden birini izlemeye bugün başlayabilirsiniz. Her filmin bir mesajı olsa da, kalbimizde taht kuran mesajlara sahip bu filmleri mutlaka izleme listelerinize ekleyin!


Tavsiye etmiş olduğumuz bu filmler dışında farklı güzel film içeriklerine ulaşmak için diğer makalelerimize de göz atabilirsiniz… Ayrıca yorum bölümünü kullanarak filmler hakkındaki düşüncelerinizi veya listeye girmesi gerektiğini düşündüğünüz güzel filmleri bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepkin Ne Olurdu?

Yorum Yap