1. Ana Sayfa
  2. Sinema
  3. Erotizm Dozu Yüksek Seksizm Konulu Bol Sevişme Sahneli Dizi ve Filmler

Erotizm Dozu Yüksek Seksizm Konulu Bol Sevişme Sahneli Dizi ve Filmler

erotizm seksizm ilişki cinsellik sevişme sahneli

Bir insan cinsiyeti nedeniyle dışlanırsa veya değersizleştirilirse buna “seksizm” denir. Seksizm, ülkemizde yaygın olarak kullanılmaz. Bu kelime yerine cinsiyetçilik kelimesi daha yaygındır. Cinsiyetçiliğin yani seksizmin örnek film ve dizilerinin sayısı az olduğundan erotizm dozu yüksek dediğimiz sevişme sahnesi sayısı da kısıtlı olabiliyor. Elimizden geldiğince sizlere cinsellik, ikili ilişki ve erotizmin üst seviye olduğu sevişme sahneli dizi  ve filmleri seçmeye çalıştık. Beğenmeniz umuduyla, iyi seyirler dileriz…

  İşte erotizm dolu ve seksizm konulu dizi ve filmler

  1. Bound

Konusu:

Genç bir kadın olan Corky, beş yıl yattığı cezaevinden çıktıktan sonra tuttuğu apartmanda bir gangsterin kız arkadaşı olan Violet ile tanışır. Zamanla ilişkileri gelişen ikili, Violet’in ganster sevgilisinin parasını çalıp kaçmaya çalışacaktır. Bol sevişme sahneli film seksizm ve feminizm ögelerini de içinde barındırıyor.

  2. Insecure | Dizi

Konusu:

Listedeki diğerlerine nazaran farklı bir tarza sahip bu dizi günümüz afroamerikan bir kadının tuhaf sayılabilecek tecrübelerini, cinsellik ve ilişkilerini konu alıyor.

  3. The Love Witch

Konusu:

Erkeklere garezi olan genç ve güzel bir cadının, erkekleri kendisine büyü ve iksir kullanarak onları baştan çıkarırken hayatının erkeğini bulması konu ediniliyor. Cinsellik ve erotizm öğelerinin ağır bastığı  bol sevişme sahneli film listemizde yer almayı kesinlikle hak ediyor.

  4. Normal People | Dizi

Konusu:

Aynı isme sahip Sally Rooney kitabından uyarlanan dizi bir çiftin hayatlarının farklı bölümlerinde birbirlerini nasıl etkilediklerini ve aşkın özgürleştirici, dönüştürücü etkisini anlatıyor.

  5. Portrait Of A Lady On Fire

Konusu:

Film 18. yüzyılda, bir ressamın modeliyle aşkını anlatıyor. Ressam Marianne’a, manastırdan henüz çıkan ve evlenmek üzere olan genç Héloïse’in portresi sipariş edilir. Ancak Marianne, bu portreyi Héloïse’dan habersiz çizmelidir. Bu kısıtlamanın önüne geçmek için Marianne, gönülsüz gelin adayı Héloïse’ı önce gözlemler sonra da onunla yakınlaşır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Eleştirmenlerden Tam Not Alan Erotizmin Bol Olduğu Filmler +18

  6. Sex Education | Dizi

Konusu:

Türkiye sınırlarında diziyi izlemeyen kaldı mı bilmiyoruz ama izlemeyenlere kesinlikle tavsiye ederiz. Cinsellik ve ilişkileri her yönden ele alan diziye bir etiket koymak yanlış olur. Neredeyse içerisinde her kategoriden bir parça barındırıyor.

  7. Working Girl

Konusu:

Seksizm örneklerinden bir eser, ama tabi ki feminizm de içeriyor. Bir kadın iş yerinde yükselme fırsatını yakalar fakat aşk kapıyı zamansız çalacaktır.

  8. Bridgerton | Dizi

Konusu:

Julia Quinn‘in romanlarından esinlenerek çekilen dizide, Bridgerton ailesinden sekiz kardeşin, Londra yüksek sosyetesinde aşkı ve mutluluğu araması konu ediniliyor. Tahmin edeceğiniz üzere erotizm ve bol sevişme sahneli dizi seksizme bir örnek olur mu biz karar veremedik. Sizce dizi bu listede olmalı mı? Bize yorum bölümünden bildirmeyi unutmayın.

  9. High Art

Konusu:

Küçük bir dergide çalışmaya başlayan iki stajyer genç kadın, birbirlerine aşık olmaya başlar ama kariyerleri için birbirlerinden faydalanmaya çalışırken uyuşturucu bağımlısı fotoğrafçıyla ilgilenmeye başlayacaklardır.

  10. Love & Basketball

Konusu:

Quincy ve Monica isimli bir kız ve bir erkek çocuğun basketbola olan aşklarına ve aralarındaki ilişkiye değinen filmde cinsellik ve romantizmin yanı sıra seksizm öğeleri de yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Cesur Sahneleriyle Ünlenmiş Erotizmin Bol Olduğu Diziler 

  11. Valeria | Dizi

Konusu:

Elisabet Benavent’ın romanlarından uyarlanan dizide, evliliğinde ve işinde zor durumlar yaşayan bir yazarın kendilerini keşfetmeye çalışan üç arkadaşının yanına sığınarak onlarla birlikte ilişki, cinsellik ve daha bir çok şeyi keşfetmesini konu edinen seksizm ve feminizm karması bir yapım.

  12. Y Tu Mama Tambien

Konusu:

Bir Alfonso Cuaron filmi olan Y Tu Mama Tambien, iki iyi arkadaşın Tenoch ve Julio’nun kendilerinden yaşça büyük olan bir kadın Luisa’yla uzun yola çıkmaları ve yol boyunca başlarından geçenler konu ediniliyor.

  13. Black Swan

Konusu:

Film listenin adı yani, seksizm konulu erotizm dozu yüksek ve bol sevişme sahneli film başlığının en iyi örneği diyebiliriz. Film de kadınlar ikiye ayrılıyor; bakireler ve fahişeler.

  14. Fifty Shades Of Grey

 

Konusu:

Grinin Elli Tonu deyince yeterli olur herhâlde :) Cinsellik denince akla ilk gelen filmi izlemeyen kaldı mı bilmiyoruz ama bilmeyenler için söyleyelim. Öğrenci Anastasia, zengin bir iş adamı olan Christian Grey ile bir röportajda tanışır. Aralarında bir aşk filizlenirken Grey’in seks söz konusunda da bazı sırları vardır. Erotizm ve cinsellik konusunda üst sınırları zorlayan yapım çok satanlar listesinden kolay kolay inmeyecek gibi de görünüyor.

  15. Crimson Peak

Konusu:

Film aslında feminizme daha yakın fakat listede olması gerektiğini düşündük özellikle erotizm dolu ateşli sevişme sahneli bir film olunca eklememek zor olurdu. Film de genç yazar Edith, Thomas adında bir yabancıya aşık olacak ve onunla evlenecektir. Fakat Edith, zamanla kocasını aslında tanımadığını fark edecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Erotik Sahneleriyle Olay Olmuş +18 Yabancı Filmler

  16. Magic Mike XXL

Konusu:

Erkek oyuncuların çok olması cinsiyetci gibi görünse de aslında filmin vermek istediği mesaj başkadır. Magic Mike XXL, tüm şekil, boyut ve etnik kökenlerden kadın figüranlarının kullanıldığı ve tüm kadınların cinsellik, ilgi ve sevgiye layık olduğu mesajının yüksek ve net olmasını sağlamaya çalışıyor.

  17. Beyond the Lights

Konusu:

Yine cinsellik ve ilişki olarak, seksistten çok feminist diyeceğimiz bir yapım. İçerisinde Beyoncé‘nin “Drunk In Love” şarkısı çalarken geçen bir sevişme sahneli bölüm var. Sanırsam daha fazla bir şey dememize gerek yok :)

  18. What’s Your Number?

Konusu:

Hayat kadını kelimesini ele alan filmi sevişme sahneli olarak nitelendirmek biraz zor. Film, cinsellik veya aşık olarak bir ilişki yaşadığı insanların numaralarını arayarak onları kontrol eden Anna’nın sevgiyi aramasını konu ediniyor.

  19. Pleasantville

erotizm seksizm ilişki cinsellik sevişme sahneli

Konusu:

Film temel olarak bir erkek ve kız kardeşin ırkçılık, cinsiyetçilik ve cinsel ilişki baskısı gibi temaları araştırmasını konu alıyor. Erotizm ateşi yüksek sevişme sahneli bu film listede kesinlikle bulunması gereken bir yapım.

  20. Chicago

Konusu:

Bir ilişki yaşadığınız sevgilinizi öldürmek feminizm mi seksizm mi söylemek zor. Fakat film daha çok toplum tarafından kendilerine yüklenen diktaları ve beklentileri reddeden kadınlarla ilgili.

Yorum Yap