1. Ana Sayfa
  2. Teknobilim

iPhone 12 En Güzel Renk Hangisi? Hangi Renk Alınmalı? [Anket]

iPhone 12 En Güzel Renk Hangisi? Hangi Renk Alınmalı? [Anket]
Fotoğraf: Apple
+ - 0

Apple, tanıtımını gerçekleştirdikten sonra kullanıcılar arasında iPhone 12 en güzel renk ve seçenek konusunda da ciddi tartışmalar yaşanmaya başladı. Tabi ki bu tartışma iPhone 11 serisi ilk çıktığı zamanlarda da yaşanmıştı. Eğer sizde bir iPhone 12, 12 Pro yada 12 Pro Max satın alacaksanız ve iPhone 12 hangi renk alınmalı ? diye soruyorsanız sizin için birbirinden özel seçenekleri ele aldığımız bu yazıyı keyifle okumanızı öneriyoruz. Kalitesi ve kullanışlılığı ile dikkat çeken iPhone 12 renkleri ile de sizleri tatmin etmeyi başaracak!

iPhone 12 En Güzel Renk Hangisi? Hangi Renk Alınmalı?


6. MOR

iphone 12 mor

Görmeye alışacağımızı anladığımız renklerden birisi de kesinlikle Mor iPhone. iPhone 12 hangi renk alınmalı diye soranlar için kafa karışıklığına yol açacak bir renk olduğu kesin. Ama daha önceki iPhone en güzel renk anketlerimizden de bildiğiniz üzere canlı renkler genellikle bizim favori renklerimiz oluyor.

5. MAVİ

iphone 12 mavi

Hepimiz kabul edelim, mavi ve tonları iPhone’lara çok yakıştı. Canlı ve göze hoş gelen rengiyle kullanıcılarını büyülemekle kalmayıp aynı zamanda iPhone 12’nin en çok tutulan renklerinden olan mavi, cihazın şık ve keskin tasarımını da öne çıkarıyor. Epey bir süre daha iPhone severler tarafından popülerliğinin korunacağı kesin.

4. KIRMIZI

Çarpıcı renkleri ile Apple kullanıcılarının aklını başından alacak modeller ve tasarımlar hızla yükleniyor. Yeni ama bir o kadar da etkileyici seçeneklerden bir tanesi olan kırmızı iPhone özellikle kadınlar için harika bir tercih oluyor. Kırmızı renk genellikle “Special Edition” dediğimiz özel serilerde sunuluyordu. Artık her yeni iPhone modelinde görecek gibiyiz. Siz de iPhone 12 hangi renk alınmalı diye düşünüyorsanız bu görsel açıdan kusursuz cihazı değerlendirmeye alın.

3. YEŞİL

Apple’ın farklı ama dikkat çekici tasarımlar ortaya koyma noktasında büyük çaba sarf ettiği herkesçe biliniyor. Bu anlamda gündeme gelen seçeneklerden bir tanesi olan yeşil rengi sizin için de dikkat çeken bir seçenek olacaktır. İlk bakışta yeşil bir iPhone 12 oldukça iddialı bir tercih olarak kabul edilse de aslında kullandıkça alışacağınız bu rengin çok da kötü olmadığını bilmelisiniz. iPhone 12 renk sıralamamızda üçüncü sırada olan renk bir önceki nesli iPhone 11 renk sıralamamızda birinci sıradaydı.

2. SİYAH

Siyahın asaletini ortaya çıkaran ve bu yönü ile en dikkat çekici seçeneklerden bir tanesi olan bu renk uzun yıllardır Apple tarafından kullanılıyor ve iPhone 12’nin en çok tutulan renkleri arasında. iPhone dendiğinde akla gelen ilk seçeneklerden olan bu rengi siz de tercih edil ve şıklığı fazlası ile yansıtın. Çünkü siyah bu iPhone modeline oldukça yakışıyor!

1. BEYAZ

Beyazın şıklığından asla vazgeçmeyen ve kaliteli bir tercih yapmak isteyenlere destek olan Apple, bu konuda oldukça dikkatli davranıyor. İlk iPhone modelinden bu yana geliştirilen renk seçeneklerinin vazgeçilmezleri arasında yer alan ve iPhone 12 en çok tutulan renkleri arasına girecek olan beyazın sizin için de oldukça doğru bir seçenek olacağını biliyoruz. Apple klasik renklerden hoşlananlar için de bir seçenek sunmaktan geri kalmamış. Telefonu bir cihazdan ziyade aksesuar olarak da kullanacaksanız beyaz her yere yakışır!

Sizce iPhone 12'nin en güzel rengi hangisi?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: iPhone 13 En Güzel Renk Hangisi? Hangi Renk Alınmalı?

iPhone 12 Pro / Pro Max En Güzel Renk Hangisi? Hangi Renk Alınmalı?


4. GÜMÜŞ

Farklı renkler serisinin en dikkat çekenlerinden bir tanesi olan gümüş de uzun yıllardır Apple tarafından kullanılan ve iPhone 12 Pro ve Pro Max en güzel renk seçeneklerden bir tanesi. Bu anlamda kullanıcıları tatmin edecek seçenekler arasında sayılabilen gümüşün beyaz ve grafit arasında bir geçiş modeli olduğunu da düşünebiliriz. Ne olursa olsun bu renk uzun yıllardır en çok tercih edilenler arasında yer alıyor.

3. ALTIN

iPhone 12 Pro ve Pro Max en güzel renk sıralamamızda Gold ya da Altın olarak değerlendirilen bu renk, Apple markası tarafından çok uzun yıllardır kullanılan bir seçenek. Telefonun daha görkemli olmasını sağlayan altın rengi genellikle gösterişi sevenler tarafından tercih ediliyor. Çok bağıran bir sarı olmaması nedeni ile hemen herkesin beğeni ile tercih ettiği bu renk her kesim tarafından seviliyor. Eğer iPhone 12 hangi renk alınmalı diye düşünüp bu rengi seçenlerden biriyseniz aklınızda şüphe kalmayacağından emin olabilirsiniz.

2. GRAFİT

iPhone 12 Pro ve Pro Max en güzel renk serisinde birbirinden özel seçenekleri ortaya çıkaran ve bu yönü ile de kaliteyi yukarılara taşımayı arzu eden Apple; grinin farklı bir tonu olan grafit ile sizleri memnun edecek çözümler sunuyor. Özellikle siyahtan sıkılanlar için yeni bir seçenek olması bu rengin ön plana çıkmasını sağlarken kalite standartlarında da farklılığı hissettiriyor. Eğer iPhone 12 hangi renk alınmalı diye düşünenlerdenseniz, grafit rengini bir düşünmelisiniz.

1. PASİFİK MAVİ

iPhone 12 Pro ve Pro Max modeli ile birlikte görücüye çıkan renklerden bir tanesi de pasifik mavi oluyor. Apple severlerin daha önce hiç karşılaşmadığı ama görselliği ile oldukça başarılı bir seçenek olan bu rengin her yaştan ve türden bireye hitap ettiğini söyleyebiliriz. Bu rengi tercih ettiğinizde yenilikleri de yakından takip edeceksiniz diyebiliriz. iPhone 12 Pro ve Pro Max’in en güzel rengi diyebileceğimiz renklerden birisi.

Sizce iPhone 12 Pro ve Pro Max'ın en güzel rengi hangisi?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: iPhone 11 ve iPhone 12’nin Bilinmeyen Özellikleri


iPhone 12 en güzel renk sıralamamızın sonuna geldik. Son rengimizle birlikte iPhone 12 hangi renk alınmalı? sorusuna biraz da olsa Ovvah ekibi olarak bir cevap verebildiğimizi umuyoruz. Sıralama hakkındaki düşüncelerinizi yorum bölümünden bize ulaştırmayı unutmayın! 

Yorum Yap