1. Ana Sayfa
  2. Dizi

Netflix’te İzleyebileceğiniz En İyi 10 Suç Dram Dizisi

Netflix’te İzleyebileceğiniz En İyi 10 Suç Dram Dizisi
+ - 0

Genel olarak suç işleyen insanların hayat hikayeleri dramla doludur ve bu acıların yüzünden suç işlemeye başlamıştır. Bu argüman sinema sektöründe çokça kullanılıyor ve çoğumuz tarafından da kabul ediliyor. Hal böyle olunca yapımcılar en iyi suç dram dizilerini piyasaya sürmeye devam ediyor. Popülerliğiyle ve büyük kitlelere ulaşması nedeniyle de Netflix bu tarz dizi ve filmler için vazgeçilmez bir platform oluyor. Bizde siz sinema severler için Netflix’te izleyebileceğiniz en iyi 10 suç dram dizisini derledik. İsterseniz şimdi gelin listemize yakından bakalım.

10 Netflix Suç Dram Dizisi


  1. Breaking Bad

Kimya öğretmeni yapan Walter White, akciğer kanseri olduğunu öğrenir. Geride kalacak ailesine maddi birikim sağlamak isteyen Walter White, uyuşturucu ticaretinde ustalaşan eski bir öğrencisi, Jesse Pinkman ile beraber uyuşturucu işine girer. Ebetteki yasa dışı yollardan ve uyuşturucunun da eş anlamlısının bela olduğunu bilerek…

NETFLİX’TE AÇ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: 21. Yüzyıldan En İyi Romantik Filmler Listesi – Ovvah YouTube

  2. Ozark

Başrolde yer alan Jason Bateman’ın yönetmenlik ve yapımcı olarak da katkıda bulunduğu Ozark, Chicago banliyösünde yaşayan sıradan bir ailenin, aile babası Marty Byrde’ın Finans ve Danışmanlık Şirketi’nin Meksika’nın en büyük ikinci uyuşturucu kartelinin para aklama işine karışmasının ve işlerin sarpa sarmasının ardından, ailesini korumak adına eşi Wendy ve Charlotte ile Jonah adındaki iki ergen çocuğuyla, Ozark Platosu olarak bilinen Güney Missouri’ye taşınmasının hikayesini anlatıyor.

NETFLİX’TE AÇ

  3. Narcos

Uyuşturucu İle Mücadele Dairesi’nde çalışan bir Meksikalı bir ajan olan Javier Pena, ünlü Kolombiyalı uyuşturucu kaçakçısı Pablo Escobar’ı yakalamak için Birleşik Devletler tarafından Kolombiya’ya yollanır. Escobar’ın gerçek hayat hikayesinden uyarlanan dizi, dünya çapına yayılmış bir uyuşturucu şebekesini engellemeye çalışan kolluk kuvvetlerini konu ediniyor.

NETFLİX’TE AÇ

  4. Giri/Haji

Giri/Haji, organize suç çetesi üyesi olan ve cinayetle suçlanan kayıp kardeşini bulmak için zorlu bir mücadeleye girişen bir dedektifin hikayesini konu ediyor. Tokyolu bir polis dedektifi, hayatının en zor zamanlarını yaşamaktadır. Dedektifin kardeşi, Yakuza’ya bulaşmıştır. Sorun sadece bu da değildir. Kardeşi cinayetten suçlanmaktadır ve kimse kendisine ulaşamamaktadır. Dedektif, yıllardır görüşmediği kardeşini aramak için Londra’ya doğru yola koyulur. Bu yolculuk dedektifin, kariyerini, ailesi ve onurunu büyük bir riske atar. Kardeşini bulmak için zorlu bir mücadeleye girişen dedektif, bu sırada büyük bir sırrın açığa çıkmasına neden olur.

NETFLİX’TE AÇ

  5. Wanted

Lola ve Chelsea birbirinin tam zıttı olan iki insandır. Kendi hallerinde sıradan yaşantıları olan Lola ve Chelsea, içine polislerin de karıştığı bir cinayete tanık olur. Suçun ikisinin üzerine kalmasıyla çareyi birlikte kaçmakta bulurlar.

NETFLİX’TE AÇ

  6. Masum

Şehirden uzak sakin bir kasabada yaşayan emekli bir polis ve ailesi, şoke edici sırlarla dolu gizemli bir cinayete gırtlaklarına kadar batar.

NETFLİX’TE AÇ BLU TV’DE AÇ

  7. Peaky Blinders

Birinci Dünya Savaşı’ndan yeni çıkmış İngiltere’yi, yasadışı faaliyet gösteren çeşitli çeteler sarmıştır. Bunlardan biri de soygunculuk ve at yarışıyla para kazanan Peaky Blinders’dır. Polislere rüşvet yedirerek paçayı kurtaran çete, bir soygunda yanlışlık yapınca, başlarına bela olacak yeni bir müfettişin şehre gelmesine vesile olurlar.

NETFLİX’TE AÇ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Netflix’te İzleyebileceğiniz En İyi Kore Drama Dizileri

  8. Sherlock

Arthur Conan Doyle’un ünlü eserinden uyarlanan yapımda, kahramanlarımız Sherlock Holmes ve Dr. John Watson günümüz Londra’sında sıradışı cinayetleri çözmeye çalışıyorlar. Huysuz Sherlock ile insancıl John, maceradan maceraya atılırken, izleyici kendisini aksiyondan komediye uzanan bir koşuşturmacanın içinde buluyor.

NETFLİX’TE İZLE

  9. Mindhunter

FBI’ın özel bir biriminde görevli ajan Holden Ford ve ortağı Bill Tench kötü şöhretli seri katilleri ve tecavüzcüleri araştırmaya başlar. Acımasız olayları soruşturdukça yeni profil çıkarma teknikleri geliştirirler.
John Douglas ve Mark Olshaker tarafından kaleme alınan Mindhunter: Inside the FBI’s Elite Serial Crime Unit kitabından uyarlandı.

NETFLİX’TE İZLEYİN

  10. How To Get Away With Murder

Bir grup hırslı hukuk öğrencisi ile onların kriminal savunma derslerine giren gizemli profesörleri; hem kendi hayatlarını değiştirecek, hem de tüm üniversiteyi çalkalayacak bir cinayet davasına karışırlar. Grey’s Anatomy, Scandal gibi dizilerle tanıdığımız Shonda Rhimes’ın imzası bulunan dizinin başrolünde; başarılı aktris Viola Davis bulunuyor.

NETFLİX’TE İZLE

Son suç dram dizimizle birlikte Netflix’te izleyebileceğiniz en iyi suç dram dizileri listemizin sonuna geldik. Listedeki suç dram dizileri hakkındaki düşüncelerinizi yorum bölümünden bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Yazı Kaynakları
1
2
3
4

Yorum Yap