1. Ana Sayfa
  2. Dizi

En İyi 10 Zombi Dizisi Önerisi: Yürüyen Ölüler Her Tarafımızı Sardı!

Yürüyen cesetlerin dolu olduğu dünyaları sevenler için birbirinden güzel 10 diziden oluşan zombi dizisi önerisi listesi sizlerle.

En İyi 10 Zombi Dizisi Önerisi: Yürüyen Ölüler Her Tarafımızı Sardı!
+ - 0

Zombi dizileri veya filmleri hep sevilmiştir. Özellikle sizlere hazırladığımız zombi dizisi önerisi listesindeki yapımlar, bu türü sevenler için mükemmel birer örnek diyebiliriz. Tür bu kadar çok sevilince hem çok fazla kötü yapım görüyor hem de tam aksine çok iyi yapımlar da görüyoruz. Burada tek sıkıntı hangisi iyi hangisi kötü dizi, bunu seçebilmek. Bizlerde zombi dizisi önerisi arayanlar için 10 güzel yapımdan oluşan bir dizi listesi derledik. Gelin hep beraber, bu zombi dizileri hangileriymiş yakından bakalım.

10 Zombi Dizi Önerisi


10. Daybreak

En iyi hayatını kıyamet sonrası Los Angeles’ta yaşayan bir genç, akılsız zombilerle ve ayrılıkçı gruplarla uğraşırken, bir taraftan da hayallerindeki kızı bulmaya çalışır.

NETFLİX’TE İZLE

9. Z Nation

Bir zombi virüsünün insanları kırıp geçirmesinden 3 yıl sonra bir grup insan bilinen bu virüse bağışıklığa sahip tek insanı New York’tan Kalifornia’ya götürmek zorundadırlar. Zira kalan tek laboratuvar onun kanını büyük bir hevesle beklemektedirler. İnsanoğlunun geleceği büyük bir belirsizlik içindeyken, post-apokaliptik bir Amerika’da 3000 kilometre uzunluğunda bir ölüm kalım mücadelesi başlayacaktır.

NETFLİX’TE İZLE

8. Black Summer

Black Summer,  “Z Nation”ın devam dizisi olarak Karl Schaefer tarafından ekrana taşınıyor. Ölümcül bir zombi salgınının yaşandığı, açlığın ve kuraklığın her yerde olduğu bir atmosferde geçen bu dizi, çaresiz bir annenin, çocuğunu kurtarmak için çıktığı tehlikeli yolculuğu ve bu yolculuk sırasında dahil olduğu küçük bir mülteci grubuyla birlikte yaşadıkları konu ediniliyor.

NETFLİX’TE İZLE

7. Fear The Walking Dead

Bu tür dizilerde az gördüğümüz virüs salgının öncesi ve virüsün ortaya çıkış-yayılış süreçlerinin anlatıldığı dizinin ilk sezonunda dünyanın perişan oluşunun psikolojik etkilerine değiniliyor. Konusu ise insan kalabalığının ve kirliliğinin çok olduğu bir şehirde ortaya çıkan ölümcül salgın da iki öğretmenin yaşam mücadelesi ele alınıyor. Yapım kendi türünden daha farklı ve daha kaliteli olduğu için en iyi 10 zombi dizisi önerisi listemizdeki 7 sırada yer alıyor.

PRİME VİDEO’DA İZLE

6. Dead Set

Zombi dizisi önerisi listemizin bir diğer üyesi Dead Set dizisinde, bu kez zombi kıyametinin ortasında kalanlar Big Brother (Biri Bizi Gözetliyor) evinde yaşayanlardır. Evin dışındaki tüm insanlık yaratığa dönüşmekle meşgulken, ekip evin içinde hapis oldukları için bu durumdan bihaberdir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Pandemi Dönemi En İyi 10 Salgın Hastalık Filmi

5. In The Flesh

Binlerce ölü mezarlarından çıktı ve neredeyse İngiltere’yi yok etti. Bir tedavi bulundu – ama tedavi edilen zombiler yaşayan topluma geri kazandırılabilir mi? Zombi konusuna farklı bir bakış getiren bu yapım en iyi 10 zombi dizisi önerisi listemizdeki yerini kesinlikle hak ediyor.

4. Santa Clarita Diet

Zombi dizisi önerisi listemizde dördüncü sırada Santa Clarita Diet var. Emlakçılık yapan karı-koca, kadının geçirdiği dramatik bir değişimle ölüm ve yıkım dolu bir yola sürüklenir. Ama iyi anlamda.

NETFLİX’TE İZLE

3. Kingdom

Güney Kore’deki bir krallık, yozlaşma ve açlık gibi birçok felaketle uğraşmaktadır. Fakat daha ölümcül bir felaket onları beklemektedir. İnsanları canavara dönüştüren bir salgın hızla yayılmaya devam ederken eceliyle ölen kral virüsün etkisi ile canavar olarak dirilir. Kurtarıcı olarak tek umut ise sürgüne gönderilen veliaht prenstir.

NETFLİX’TE İZLE

2. iZombie

DC Comics’in iZombie isimli çizgi romanının uyarlanan dizi, zombiye dönüşen bir tıp öğrencisi olan Liv, insan beynine erişebilmek için adli tıpta bir iş bulur. Fakat yediği her beyin, beynin sahibinin anılarını duymasına sebep olur. Bu özelliğini iyilik için kullanmaya karar veren genç kız, kim tarafından işlendiği bilinmeyen cinayetleri patronu ve bir dedektifinin yardımlarıyla çözecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Kıyamet Sonrası Dünyada Geçen En iyi 10 Oyun – YouTube


1. The Walking Dead

Polis memuru Rick’in komadan uyandıktan sonra içine düştüğü zombi dolu dünya da geçen dizinin en iyi zombi dizisi önerisi listemizde ilk sırada olmasına şaşırmadığınızı düşünüyoruz. Zombi kıyametinin ardından hayatta kalan ve başlarında Rick Grimes’ın bulunduğu bir grup insanın verdikleri ölüm kalım mücadelesine odaklanan dizi şimdiye kadar yapılmış en iyi zombi dizisi olarak adını tarihe yazdırdı.

NETFLİX’TE İZLE

En iyi 10 zombi dizisi önerisini derlediğimiz yazımızın sonuna geldik. Liste hakkındaki düşüncelerinizi yorum bölümünden bizlerle paylaşmayı unutmayın. İyi seyirler dizleriz…

Yorum Yap