15 Netflix Gerilim Dizisi Önerisi: Işıkları Kapatmadığınızdan Emin Olun!
  1. Ana Sayfa
  2. Dizi

15 Netflix Gerilim Dizisi Önerisi: Işıkları Kapatmadığınızdan Emin Olun!

Polisiye veya psikolojik gerilim dizileri sevenler için Netflix'te izlenebilecek 15 güzel gerilim dizisi önerisi derledik. Şimdiden iyi seyirler dizleriz.

4

Kahraman düşmanı dengesizler, şok edici cinayetler ve karanlık düşüncelerle birlikte Netflix’te klasikleşmiş bir gerilim dizisi gibisi yoktur. Hızlı tüketilebilir bir kategori oluğundan dolayı izleyecek kaliteli gerilim dizileri bulmakta bir hayli zor olabiliyor. Takdir edersiniz ki gerilim türünde iyi yapımların yanı sıra çok fazla da kötü yapım söz konusu. Durum böyle olunca bizde siz değerli okurlarımız için on beş yapımdan oluşan gerilim türünde dizi önerisi derledik. İsterseniz şimdi gelin öneri listemize yakından bakalım.

15 Netflix Gerilim Dizisi Önerisi


15. You

İnsanları kolay cezbedebilen takıntılı bir adam, takıntı yaptığı kişilerin yaşamlarına girmek için tehlikeli şekilde yollar bulacak ve sınırları zorlayacaktır.

NETFLİX’TE İZLE

14. How to Get Away With Murder

Netflix’te yer alan güzel ve sezon sayısı yüksek olan bu gerilim dizisinde, işlerini ciddiye alan bir grup hırslı hukuk öğrencinin hayatları kriminal savunma derslerine giren bir profesör sayesinde baştan aşağı değişecektir. Zira hem kendi kaderlerini hem de bütün üniversiteyi kasıp kavuracak bir cinayet davasına dahil olacaklardır.

13. Sense8

Matrix ve Babylon 5 gibi yapımların yaratıcılarının imzasını taşıyan bu harika gerilim dizisini bimeyen az kişi olsa da öneri listemizde olmasını gerektiğini düşündük. Dizide telepati yoluyla birbirlerinin hayatını yaşayabilen sekiz yabancının ilginç hikayesini izliyoruz.

NETFLİX’TE İZLE

12. Black Mirror

Her bölümü ayrı bir tür ve ayrı bir hikaye anlatan Black Mirror dizisi, ortak olarak gerilim öğelerini daha çok taşıdığından öneri listemizdeki yerini alıyor.

NETFLİX’TE İZLE

11. What/If

Netflix’te ki kaliteli yapımlardan biri olan ve öneri listemizde 11. sırada bulunan What/If dizisinde, idealleri olan bir çift tıp teknolojileri üzerine olan startup’ları için el mahkum bir şekilde yatırım aradıkları sırada oldukça esrarengiz aynı zamanda da tehlikeli bir adamla anlaşma yaparlar.

NETFLİX’TE İZLE

10. Bodyguard

Geçmişinde terörist saldırısı engelleme gibi başarılar elde etmiş olan bir savaş gazisi bir politikacıyı korumak için görevelendirilecek fakat bu pek kolay olmayacaktır.

NETFLİX’TE İZLE

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: En iyi Psikopat Filmleri: Hepsi Birbirinden Kötü

9. Ratched

Ratched 1947’de zamanının önde gelen psikiyatri hastanelerinden birinde hemşire olarak çalışmaya başlar. Fakat bu parıltılı görüntünün altında oldukça tehlikeli bir karanlık yatmaktadır.
NETFLİX’TE İZLE

8. Ozark

Chicago’dan Ozarks’a taşınan bir finans danışmanın bu şehirdeki işi 500 milyon doları beş yılda aklayıp  uyuşturucu işinde olan patronunu memnun etmektir.

Netflix’te İzle

7. The Woods

Cinayet mahallinde bulduğu bir kanıt ile yıllar önce kaybolan kız kardeşinin hâlâ hayatta olabileceğini düşün bir savcı hemen harekete geçecektir..

Netflix’te İzle

6. Paronoid

Bir kadın ve çocuk bir parkta cinayete kurban gidince katili arayan bir grup dedektif kendilerini bir komplonun içinde bulur.

Netflix’te İzle

5. Minions of Midas

Jack London hikayelerinden esinlenilen bu gerilim dizisinde, milyoner bir yayıncı bir şantaj mesajı alır. Başlarda önemsemese de vereceği her karar ölüm kalım meselesine dönüşür.

Netflix’te İzle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Netflix’te İzleyebileceğiniz En İyi 10 Suç Dram Dizisi Önerisi

4. Clickbait

Kaçırıldıktan sonra kendini bir internet yayınının ortasında bulan Nick, neler olduğunu anlamaya uğraşırken. Ailesi ise onu kurtarmaya çalışırken zamanla yarışır.

Netflix’te İzle

3. The Chestnut Man

İki dedektif cinayet mahallindeki bir delilden yola çıkarak, kayıp bir çocukla da bağlantılı olan katilin peşine düşer.

Netflix’te İzle

2. Deadwind

Dedektif Sofia Yaşadığı trajik kayıptan sadece birkaç ay sonra bir kadının öldürülmesini araştıracaktır. Fakat olay bambaşka yerlere doğru gidecektir.

Netflix’te İzle

1. Mindhunter

Son gerilim dizi önerimiz olan Mindhunter’da, 1970’li yıllarda iki FBI ajanı suçluların üzerinde cinayet psikolojisi adı altında araştırmalar yaparken suç biliminde de yeni ufuklar açacaktır.

Netflix’te İzle

Netflix’te izleyebileceğiniz 15 sıkı gerilim dizi önerisi listemizin sonuna geldik. Bu gerilim dizi önerileri hakkındaki düşüncelerinizi yorum bölümünden bizlerle paylaşmayı unutmayın. İyi seyirler…

Bu İçeriğe Tepkin Ne Olurdu?

Yorum Yap

Yorumlar (4)

  1. Güzel ama az

  2. Black Mirror ne alaka

  3. Squid game koysaydın

  4. Güzel liste

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir