1. Ana Sayfa
  2. Sinema

En iyi Psikopat Filmleri: Hepsi Birbirinden Kötü

En iyi Psikopat Filmleri: Hepsi Birbirinden Kötü
+ - 0

Kalbi iyilikle dolu karakterleri hepimiz severiz, peki kötü veya psikopat karakterleri? Herkes tarafından sevilmese de bu karakterlerin ne hissettikleri veya neden böyle olduklarını merak etmemek elde değil. Sizlere hazırladığımız bu psikopat filmleri listesi ile bu merakınızı biraz dindireceğimize inanıyoruz. Hadi gelin başlayalım.

İşte en iyi psikopat filmleri listemiz!

  Misery

Konusu:  

Muhteşem bir hikayenin olağanüstü bir gerçekçilikle sinema sahnesine aktarıldığı bir baş yapıttır. Başrol oyuncusu Kathy Bates’e oscar kazandıran bu psikopat filmini izlerken kanınızın donduğunu  hissedeceksiniz. Konumuza gelecek olursak, artık kariyerini değiştirmek isteyen bir yazarın kitabının baş karakterini öldürerek roman serisine son vermek istemesiyle olay örgüsü başlamaktadır. Yazarımız Paul kitabının sonunu hazırlarken bir trafik kazası geçirir. Paul’u bu kazadan kurtaran ise kitabının hayranlarından bir tanesidir. Paul’a yardım ederken hayranı olduğu kitabın sonunu öğrenince, kitapta değişiklik yapıp yeni bir hikaye yazması için Paul’u tekrar yaralar ve  yeni bir son yazması için zorlar.

  Cape Fear

Konusu:

Max Cady, yıllarca hapishane de kalmış ve serbest bırakılmış bir tecavüzcüdür. yıllar önce onu savunan avukatı Sam Bowden ise küçük bir taşra kasabasında karısı ve kızıyla, mutlu ve sakin bir hayat sürmektedir. Fakat Sam müvekkilini kurtarabilecekken bir delili saklamış ve Max’in yıllarca hapiste kalmasına sebep olmuştur. Hapisten çıkan Max, intikam almak için kasabaya gelir ve Sam’in kızının hayatına dahil olur. Aile sorunlarının arasında Sam ve karısı kızını tehlikeye açık bırakmışlardır. Psikopat filmleri listemiz de oldukça dikkat çeken bir yapımdır.

  Man Bites Dog

Konusu:

Filmin ana karakteri olan Ben, bir katildir. Ben’i takip eden bir gazeteci ekibi sahte bir belgesel çekmektedir. Ben yaşlı ve orta yaşlardaki insanları kendisine hedef olarak almaktadır. Bu belgesel çekimleri sırasında gazeteciler de cinayetlere dahil olmaya başlarlar. Psikopat filmleri listemizde suç, komedi ve dramı bir araya getiren harika bir yapıt.

  Heavenly Creatures

Konusu:

Gerçek bir hikayeden alınan filmde fantezi dünyalarında fazlasıyla yoğun olan iki genç kızın, sanat, müzik ve edebiyatta birbirini tamamlamaları ve bu kurdukları fantezi dünyası uğruna cinayete dahi kalkışabileceklerini izleyeceksiniz. Aileleri bu iki kızı birbirinden ayırır ve kızlar bu ayrılık için intikam almaya karar veririler.

  Primal Fear

Konusu:

Tanınmış bir psikopos öldürülür ve bir anda her yerde büyük bir yankı uyandırır. Psikoposun öldürüldüğü sırada olay yerinden kaçarken tanıkların gördüğü Aaron, bu olayın suçlusu olarak ilan edilir. Suçu neredeyse kesindir fakat oldukça prestijli bir avukat olan Martin buna inanmamaktadır ve Aaron’un savunmasını üstlenir. Fakat kısa süre sonra davanın ilerleyişi tamamen değişecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Sinema Tarihinde Yayınlanmış En iyi intikam Filmleri

  Scream

Konusu:

Casey’nin aldığı tuhaf telefonla her şey değişecektir. Telefonun diğer ucundakini Casey tanımamaktadır. Bu telefondan kısa bir süre sonra bir cinayet işlenir ve medyada büyük yankı uyandırır. ‘Hayalet surat’ lakaplı bir katil çevresindeki gençleri öldürmektedir. gençlerle kedi fare oyunu oynayan katil bir korku filmini gençlere yaşatmaktadır. Psikopat filmleri listemizde izlemeye değer bir yapımdır.

  The Talented Mr. Ripley

Konusu:

Tom Ripley, kendi hayatını daha iyi bir hale getirmek için diğer insanların hayatlarını çalmaktan çekinmeyen bir hayat hırsızıdır. Bir gün bir çocuğun Amerika’ya dönmesini sağlamak için zengin birisi tarafından görevlendirilir. Bundan habersiz olan çocuk Tom’un hayatına girmesiyle birlikte bir serüvenin içinde bulur kendisini.

  Training Day

Konusu:

Los Angeles polis merkezine atanan Jake Hoyt isimli acemi polisin en büyük hayali burada bulunan dedektif Alonzo’nnun ekibinde yer almaktır. Fakat bu ekibin bir parçası olmak çokta kolay değildir. Hoyt 24 saatlik bir deneme görevine verilir, bu görev Hoyt’un bakış açısını değiştirecektir. Psikopat filmleri listesinde yine harika bir başyapıt.

  Saw

Konusu:

Son derece sıra dışı bir katilin kurbanlarına hayatın anlamını öğretmek gibi bir çabası vardır. Kurbanlarına ölümcül oyunlar hazırlayarak onlara hayatta kalma şansı vermektedir. Katilin amacı kurbanların yaşamak için neler yapabileceklerini ve neleri feda edebileceklerini görmek istemesidir. Psikopat filmleri arasında oldukça ünlü bir seri olan Saw tekrar tekrar izlemek isteyeceğiniz, kana ve vahşete doyacağınız bir  yapımdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Etkisinden Çıkamayacağınız 10 Türk Aksiyon Filmi Önerisi

  Bronson

Konusu:

Michael Peterson’ın gerçek yaşam öyküsünü konu edinen film 80’ler İngiltere’sinin şiddet dolu havasında ilerliyor. Adını dünya da kalıcı olmasını isteyen Michael bir postane soymaya karar verir  ve bu girişimi sonunda 7 yıl hapse mahkum edilir. Orada da rahat durmayan Michael’ın cezası 35 yıla uzar. Günümüzün Otomatik Portakalı olarak nitelendirilen film, psikopat filmleri arasında yüksek şiddet içeren sahneleriyle ön plana çıkmaktadır.

  Seven Psychopaths

Konusu:

Billy ve Hans zenginlerin köpeklerini çalmaktadır. Diğer karekterler ise kendi hayatlarını bir şekilde sürdürme peşindedir. Fakat bu köpek çalma işi bir anda geri teper. Bir psikopat olan Charli’nin köpeğini çalmışlardır ve muhteşem bir kovalamaca başlamıştır.

  Nightcrawler

Konusu:

Lou Bloom, genç ve hırslı bir adamdır. Tek amacı kariyeridir ve bu yolda her şeyi mübah görmektedir. Bunun için geceleri elinde kamerasıyla  suçları görüntülemeye başlar. Sonunda bir  televizyon da gece muhabiri olarak işe başlar. Fakat her şeyin bir faturası vardır. Psikopat filmleri arasında izlemeye değer bit yapıttır.

  Gone Girl

Konusu:

Karısının bir anda ortadan kaybolmasından sorumlu tutulan bir adamın hikayesini izleyeceksiniz. Nick masum olduğunu kanıtlamaya çalışsa da bir türlü suçsuzluğunu kanıtlayamamaktadır. Karısının ise hayatta olup olmadığı belli değildir.

  The House That Jack Built

Konusu:

Filmde bir seri katilin yılla boyunca işlediği cinayetlere tanık olacaksınız. Psikopat filmleri arasında izleyebileceğiniz en güzel filmlerden bir tanesidir.

Yorum Yap