1. Ana Sayfa
 2. Listeler

Boş Zamanlarınızda Evde Kolayca Yapılıp Satılabilecek Şeyler

Boş Zamanlarınızda Evde Kolayca Yapılıp Satılabilecek Şeyler
+ - 0

Hızlı şekilde nasıl para kazanırım? Para kazanmak için ne yapabilirim? Kulağa güzel geliyor değil mi? Çoğumuz evde kolayca yapılıp satılabilecek şeyler ile ek gelir sağlamak istiyoruz, doğrusunu söylemek gerekirse çoğu zaman buna ihtiyacımız da oluyor. Örgü, dikiş, nakış veya üretilmesi biraz daha fazla zaman ve emek isteyen diğer ürünler gibi ağır işçilik gerektiren bir işiniz yoksa, toplu ve hızlı bir şekilde yapabileceğiniz şeylere konsantre olmak isteyerek daha kolay para kazanabilirsiniz

Genelde bir dükkan açmak istediğinizde satış maliyeti, işletme ruhsatı ve ürün üretme veya getirme gibi masrafları çıktıktan sonra karınızı sürekli kontrol etmek zorunda kalırsınız. Piyasayı kontrol ettiğinizde karınızı arttırmak için piyasadaki mevcut fiyatların üstüne çıkamayacağınızdan veya olan gelirinizin üstüne ek gelir sağlayabileceğiniz, evde kolayca yapılıp satılabilecek şeyler aramaya başlıyoruz.

Evde Yapıp Satabileceğiniz 20 Kolay Ürün Listesi

Yoğun stres içeren ve çok fazla zamanını alan bir işi bırakan daha sonrasında yaptığı işten kat kat daha fazla başarı elde ettiği biri hakkında haberlere tanık oluyoruz. Hepimiz o tanık olduğumuz kişi gibi büyük başarılara imza atmayı istiyoruz. Saatlerimizi kendimize göre ayarlayabildiğimiz, günlerimizin bize kaldığı ve keyif alabileceğimiz ve bir şeyler üretebileceğimizi düşünmek ilham kaynağımız oluyor. Evde kolayca yapılıp satılabilecek şeylerden bir ürün seçip ufaktan ticarete başlayabilirsiniz, fakat bunun için ilk önce bir planımız olmalı. Nelerin yapılıp satılacağına, pazarlama tekniklerine ve ürünlerimiz ne kadar fiyat aralığında satmamız gerektiğini kararlaştırmalıyız.

  Evde Kolayca Yapılıp Satılabilecek Şeyler Neler?

Evde Kolayca Yapılıp Satılabilecek Şeyler

 • 1. Banyo topu

Banyo topu yapmak bazılarımıza çok basit, bazılarımıza ise kafa karıştırıcı gelebilir. Birkaç ucuz malzeme, uçucu yağlar, botanikler, kozmetik ürünleri ve daha fazla ürünü ekleyerek bir temel oluşturabilirsiniz. Banyonun  gizli rahatlatıcılarının popülerliğini unutmayın. Günde düzinelerce banyo topu yapabileceğinizi ve her birinin 20 ila 30 TL veya daha üzerinde kazanç sağladığını düşünürsek, bu ilgi çekici bir iş imkanı gibi duruyor.

 • 2. Yastıklar

İnsanlar yastıkları ve minderleri severler. Genellikle, yastıklar mevsimlik bir şeydir ve yılın zamanına bağı olarak değiştiren birçok insan var. Bu yüzden bu fikre bir göz atın. Bir yastık dikmek süper basit değil, aynı zamanda aralarından seçim yapabileceğiniz sonsuz çeşit kumaş ve desen var. Bu potansiyeli kullanabilirsin.

 • 3. Tişörtler

Seri üretim tişörtlerin popüler günleri geride kalmaya başladı. Yaratıcı boyamalardan ve evde serigrafiye kadar benzersiz, kişileştirilmiş tişörtler yapabilirsiniz. Eski tişörtlerden kurtulma konusuna gelince birçoğumuz onları yeniden değerlendirmek istiyoruz, bu yüzden bu fikride göz önünde bulundurmanızı öneriyoruz.

 • 4. Hediye Sepetleri

Kabul edelim: hediye sepetleri bu tarz listelerdeki yerini her zaman koruyacak. Bu fikir sizi standart ürünler yapma itmesin. Unutmayın ki, kişiye özel hediye sepetleri son derece kaliteli ve sevilen bir hediyedir, bu yüzden bu seçeneği atlamayın. Size ek olarak bir avantajı da piyasada daha az rekabete sahip olmanızdır.

 • 5. Kişiselleştirilmiş hediyeler

Bu, bir mücevherin üzerindeki tarih damgasından, özel serigrafi baskılı bir tişörte veya kapı askısına kadar her şey olabilir. Küçük kişiselleştirilmiş dokunuşlarla kendi alanlarımızı yaratmayı seviyoruz, bu yüzden kesinlikle kişiselleştirilmiş hediyeleri göz önünde bulundurun.

 • 6. Takılar

Aslında bildiğiniz üzere ülkemizde yaygın bir şekilde yapılan ve tutulduğu zaman güzel kazançlar elde edebileceğiniz bir fikir. Popülerliği nedeniyle, değerli taş üreticisi tedarikçiler çok çeşitli ipler, boncuklar vb. malzemeler sunarak evde profesyonel görünümlü sonuçlar elde etmeyi kolaylaştırır.

 • 7. Mumlar

Dürüst olmak gerekirse, güzel kokulu bir mumdan daha iyi bir şey var mı? Biz farkında olalım ya da olmayalım, hayatımızın her yerindeler, bu yüzden mevcut pazarın bir kısmını kendinize bir kâr sağlamak için kullanın. Mumlar kesinlikle evde kolayca yapılıp satılabilecek şeylerden birisi.

 • 8. Tatlılar

Tatlılar eğer ki biraz daha imkanınız varsa, hem yatırımcı hem de yaratıcı olabileceğiniz bir seçenektir! Yenilebilir ürünlerle ilgili yasalara uyduğunuzdan emin olduğunuz sürece kazancı güzel olabilir. Çikolatalar, kekler ve kurabiyeler her zaman talep görmektedir ve kendinizinkini yaptığınızda seri üretim ürünlerden daha kaliteli bir ürün sunabilirsiniz. Müşteri tabanınızı güçlendirmek için şeker hastaları, glütensiz veya vegan gibi özel ihtiyaçlarınızı karşılamayı düşünün.

 • 9. Ev yapımı köpek maması

Tüylü en iyi arkadaşlarımızı seviyoruz ve bazen onlara dışarıdan aldığımız mamalar güvenilmez olabiliyor. Sahiplerine, sevgili köpek arkadaşlarının lezzetli ve onlar için kaliteli olan yiyeceklerle sağlıklarını korumalarına yardımcı olun. Böylece evcil hayvan kadar sadık bir müşteri tabanınız olacak. Bu nedenlerle, köpek maması hızla evde kolayca yapılıp satılabilecek ürünler içinde en sevilenlerinden biri haline geliyor.

 • 10. Doğal kozmetikler

Hepimiz elimizden gelenin en iyisi neyse onu yapmak istiyoruz, fakat kozmetiklerdeki kimyasalların ve katkı maddelerinin miktarı bilindiği üzere biraz korkutucu. Eski dönemlerde de, şuan ki kozmetik ürünlerle yapılan işlemlerin aynını yapabilecek doğal ürünler mevcuttu. Tüm güzelleştirici ürünlerin tarifleri veya malzemeleri daha fazla zaman ve çaba gerektirir, ancak fayda sağlayan ve insanların kendilerini güzel hissetmelerine yardımcı olan ürünleri doğal ürünlerle sunmayı başarırsanız, yepyeni bir girişim başlatabilirsiniz.

 • 11. Dijital baskılar

Grafik tasarımı seviyorsanız, temel Photoshop becerilerine sahipseniz bide 3D yazıcınız var ise dijital baskılar, 3D aklınıza gelebilecek her şey, düğün davetiyeleri veya organizatörler oluşturabilirsiniz. Dijital baskılar evde kolayca yapılıp satılabilecek şeylerden birisi ve büyüyen bir pazar. Bazı insanlar dijital ürünler satarak yüz binlerce lira kazanabiliyor.

 • 12. Stickerlar

Yine tasarıma ilgi duyanlar için yine evde kolayca yapılıp satılabilecek şeylerden para kazanılabilecek güzel bir fikir. Stickerlar her yerdeler, özellikle nüfusun genç kesimleri yadırganamayacak kadar kullanıyorlar. Durmayın bir şeyler tasarlayın ve satış yapmaya başlayın.

 • 13. Sanat ve baskılar

Resim çizmeyle aran nasıl? Boş zamanınızı karalamalar yaparak ve resim yaparak mı geçiriyorsunuz? Zaten bir ürününüz var! Sanat fuarlarında yalnızca müşterilerinize doğrudan satış yapmakla kalmaz, aynı zamanda görüntüleri stok fotoğraf, tebrik kartı sanatı ve daha fazlası olarak da satabilirsiniz.

 • 14. Dikiş Nakış

Bu ürünlerin tamamlanması uzun zaman alabilir, ancak bazıları oldukça basittir ve siz üreticilere yüksek bir fiyatla iyi kâr bırakır. Örneğin perdeler, masa örtüleri, mum önlükleri, danteller ve çocuklar için tüm yumuşak örme ürünleri küçük görmeyin. Yaratıcılığınızı iyi bir gelirle ödüllendirmenin mükemmel bir yolu.

 • 15. Altlıklar

Hepimizin onlara ihtiyacı var ve hiçbirimiz sahip olduğumuz şeyin sıkıcı olmasını istemiyoruz. Komşularınızdan biri sizi yardıma çağırdığında gidin ve iş bittikten sonra komşunuza sizin ürettiğiniz bir bardak altlığı veya kitap ayracı hediye edin. Ayrıca, söylemeden geçmeyelim özellikle kişiselleştirilmiş bardak altlıkları için bir niş pazar da bulunmaktadır.

 • 16. Resim çerçeveleri

Bu günlerde, çerçeve resim kadar önemlidir. Olağanüstü çerçeveler yapın, insanlar çok sevilen sanat eserleri ve portreleri için kapınızı çalacak müşteriniz olacaklardır. Evde kolayca yapılıp satılabilecek şeyler arasına kolaylık bakımından tercih edilebilir.

 • 17. Fotoğraflar

İster stok fotoğraf ister portre olsun, başlamak için tek ihtiyacınız olan iyi bir kamera ve daha iyi bir fotoğraf düzenleme yazılımıdır. Deneme çekimleri yapmaya ve iyi fotoğrafçılığın teknik yönleri hakkında neler yapabileceğinizi öğrenmeye başlayın ve yeni bir iş bulabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Sizleri Bir Adım Öne Çıkaracak Akıllı Telefonlarla Fotoğraf Çekme İpuçları

 • 18. Sabun

Hepimizin temizlenmeye ihtiyacı var, ancak bunu yapmak için yozlaşmamış, ev yapımı ve adeta muhteşem bir yol seçtiğimizde, banyo zamanı çok daha eğlenceli geçer. Evden satış yapmak çok popüler olduğu için, belirli bir pazar var, ancak ürünlerinizin fark edilmesini sağlamak için biraz daha çalışmanız gerekebilir.

 • 19. Bez çantalar

Müşterilerinizin kullanma konusunda kendilerini iyi hissedebilecekleri bir ürün sattığınızda, başarıya giden yoldasınız demektir. Bez çantaların, her bir yılda yüzlerce plastik poşetin çevremizi kirletmesini  önleyebileceklerini düşünürsek bu güzel bir alternatiftir. Özellikle ülkemizde poşet kullanımının ücretlendirilmesinden sonra kişiselleştirilmiş bez çantalar oldukça revaçtadır.

 • 20. Seramikler

Önemli gibi görünmeyebilir, ancak kaliteli seramiklerin çekiciliği inkar edilemez. Teknolojik ilerlemeyle, kocaman bir atölye satın almadan da seramik işine girmek mümkün, bu yüzden bu fikir tam size göre olabilir. Yapmak ve satmak için el sanatları söz konusu olduğunda, seramik hala daha piyasanın liderlerinden.

  5 Adımda Online Dükkanınızı Nasıl Kurarsınız

Evde Kolayca Yapılıp Satılabilecek Şeyler

 • 1. Ürününüzü Seçin

Evde kolayca yapılıp satılabilecek şeyler hakkında bir fikriniz var mı? Yukarıdaki fikirleri dikkatlice inceleyin daha sonra ilgi ve yeteneklerinize en uygun olanı seçin. Evden yapılacak ve satılacak ne kadar çok şey var gerçekten şok edici!

 • 2. Bir isim seçin

İtiraf edelim bir şeylere isim bulmak gerçekten sinir bozucu ama bir tane isim olmalı! İsimlerin değişmesi duyulmamış bir şey olmasa da, ileride sorun yaşamamak için isminizi dikkatlice düşünün. İdeal olarak, akılda kalıcı, telaffuzu kolay ve havanıza uyan bir şeyler olsun.

 • 3. Mağazanızı online mağazalara kaydedin

Can alıcı noktalardan birisi de bu. Ülkemizdeki online mağazalar genellikle komisyon sistemiyle çalışır. Burada sizden büyük otoriter siteler, sizden kitlelerini kullandırmaları karşılığında komisyon keserler. Kimi mağaza %20 keser kimisi ise %40 keser. Size buradan şu iyi veya bu iyi diyemeyiz, bu nedenle araştırıp en iyi seçeneğe yine kendinizin karar vermesi gerekir.

 • 4. Ne tür bir işletme yürütmek istediğinize karar verin

Bu madde de önemlidir çünkü para kazanırken aynı zamanda yeni elde ettiğiniz gelir üzerinden vergi ödemekten de sorumlusunuz. Hangi vergileri ödemeniz gerektiğini bilmek için de ne tür bir iş yürüteceğinize karar vermelisiniz. Ortaklı şirket mi, anonim mi yoksa başka bir şey mi olacaksınız? Karar vermeden önce işletme türlerine göre vergi yasalarını kontrol edin.

 • 5. Satışa başlayın!

Her şeyi hazırladıktan sonra ürünlerinizi fotoğraflayın, seçtiğiniz online mağazaya yükleyin, reklamınızı yapın ve para kazanmaya başlayın. Akıllıca oynarsanız ve ürününüzle doğru pazara ulaşırsanız, hepimizin sahip olduğu günlük işimizi bırakıp hayatımızı daha tatmin edici bulduğumuz işte geçirme hayalimizi gerçekleştirme yolundasınız demektir.

Yorum Yap