1. Ana Sayfa
  2. Sinema
  3. 2019’un En İyi 10 Bilim Kurgu Filmleri

2019’un En İyi 10 Bilim Kurgu Filmleri

Bilim Kurgu Filmleri

Genel olarak, 2019’un en iyi bilim kurgu filmleri kimsenin beklemediği yapımlar oldu. Terminator: Dark Fate ve Captive State gibi büyük bütçeli filmler tökezlerken, daha çok bağımsız olan yapımlar başarılı oldu. Bu nedenle, izlemeye değer filmler daha az bilinen ve daha az bütçeli filmler oldu. Bizde Ovvah.com ekibi olarak sizlere 2019’un en iyi bilim kurgu filmleri listesini derledik. Umarız beğenirsiniz, iyi seyirler…

  1. High Life

Konusu:

Bir grup suçlu insan uzayda yer alacakları insanların uzayda üremeleriyle ilgili tehlikeli görevi kabul eder. Ama uzay gemilerini kozmik bir fırtına vurur ve gemidekilerin çoğunu öldürür. Monte ve minik kızı Güneş Sistemi’ne ulaşmayla ilgili tehlikeli görevde hayatta kalan son insanlardır. Ölüm sırası gelen mahkumları belirleyen kişi doktorun ta kendisidir. Uzay gemisinin başına gelenler birer sır olarak kalıyorken, Monte ve kızı büyük bir kara deliğe karşı hayatta kalma mücadelesi vermek zorundadırlar.

  2. Aniara

Konusu:

Dünya yaşanmaz bir hale gelmiştir, insanlar kendilerini Mars’a götürecek bir gemi yapmışlar ve yolculuğa başlamışlardır. Fakat aniden gemi rotasından çıkar ve olaylar gelişir. Bu yolcuların evrendeki yerlerini düşünmelerine neden olacaktır.

  3. Alita: Battle Angel

Konusu:

Alita (Rosa Salazar), tanımadığı gelecekteki bir dünyada kim olduğunu hatırlamadan uyanır. Şefkatli bir doktor olan Ido onu yanına alır ve sayborg görüntüsünün altında olağanüstü bir geçmişe sahip genç bir kadın olduğunu fark eder. Alita yeni hayatına alışmaya çalışırken, Doktor Ido da onu gizemli geçmişinden korumaya çalışır. Yeni arkadaşı Hugo ise Alita’nın anılarını tetiklemesine yardımcı olmak ister. Bu sırada şehri yöneten tehlikeli ve yozlaşmış güçler Alita’nın peşine düşer. Eşi benzeri görülmemiş dövüş yeteneklerine sahip olduğunu fark eden Alita, geçmişine dair bir ipucu elde eder. Tehlikeli insanlarla karşı karşıya olan Alita, arkadaşlarının, ailesinin ve dünyasının kurtarılmasında kilit rol oynayacaktır.

  4. Ad Astra

Konusu:

Askeri mühendis olan Roy McBride’ın babası Clifford, 20 yıl önce uzayda insan dışı bir varlığın emaresini aramak için çıktığı görevde kaybolmuştur. Roy, babasının hala hayatta olduğuna dair bir kanıt elde eder ve bu kanıtın sırf Roy’un babası için değil, tüm kainat için tehlikeli olabileceğini görür. Bunun üzerine Roy, babasını bulmak için galakside tek yönlü bir yolculuğa çıkar.

  5. Fast Color

Konusu:

Ruth adında süper güçleri olan bir kadının güçlerinin başkaları tarafından fark edilmesi ile başlar. Tam bu sırada dünya bir saldırı altındadır ve bir grup Ruth’un peşine düşüp onu yakalamaya çalışır. Ruth’un kaçabileceği tek bir yer vardır oda evidir. Ruth burada yıllardan yüzünü dahi görmediği annesi ile karşılaşır ve annesi ona yardım eder.

  6. I Am Mother

Konusu:

Dünya artık eskisi gibi değil ve insan ırkına dair neredeyse hiçbir iz kalmamıştır. Genç kızın yaşadığı yere yaralı bir yabancı gelir. Kadın, “Anne” ile genç kızın arasındaki ilişkiyi bozacaktır. Çünkü dünya ile ilgili genç kıza söylenmeyen bir şeyler getirmiştir. Ancak “Anne” bunu engellemek için elinden geleni yapacaktır.

  7. The Wandering Earth

Konusu:

Güneş’in bir kızıl deve dönüşeceği ve yüz yıla kalmadan Dünya’yı yutacağı ortaya çıktı. Tüm insanlığa yetecek uzay istasyonları inşa etmek imkansızdı ve yakın bir zamanda yeni bir gezegene de taşınamazdık. Ancak bir ihtimal daha vardı: Eski çağlardaki destanları andıran bir çözüm… Dünya’nın stratejik noktalarına füzyon enerjisiyle çalışan binlerce itici yerleştirildi ve Alfa Centauri sistemine doğru 2500 yıllık bir yolculuğa çıkıldı. Dünya hedefine doğru ilerlerken, hayatta kalmayı başaran insanlarsa devasa yer altı şehirlerine sığındı. Çünkü artık Dünya’nın yüzeyi yaşanamayacak kadar soğuktu.

  8. Starfish

Konusu:

Dünyanın sonu gelmiş ve neredeyse yaşayan hiç kimse kalmamıştır. Aubrey ise bu felaketten canlı kurtulmuştur ancak dünyada kendisinden başka hiç kimse olmadığını düşünmektedir. Bu sırada Aubrey ölen kız arkadaşının evinde kalmaktadır ve arkadaşının evinde bulduğu ve onun için kayıt edilmiş olan bazı kasetler vardır. Aubrey kasetleri dinlemeye başladıkça bu kasetlerin aslında basit bir dost hediyesi değil çok daha önemli bir mesaj olduğunu anlar ve bu mesajı tamamen çözebilmek için kolları sıvar. Ancak Aubrey’in henüz bilmediği şey bu kasetlerin aslında ne kadar tehlikeli olduğudur!

  9. Freaks

Konusu:

Babası tarafından evde hapis olarak tutulan 7 yaşındaki Chloe, yaşamını korku içerisinde geçiriyordur. Ama aynı zamanda babasının onu uzak tutmaya çalıştığı dış dünyaya karşı büyük bir ilgi de duyuyordur. Ancak ona bugüne kadar dış dünyanın tehditler ve tehlikelerle dolu olduğu söylenmiştir. Chloe’ye yabancı biri dışarıya göz atması için yardımcı olmayı teklif eder. Böylece Chloe dışarıda gerçekten neler olduğunu öğrenebilecektir. Ancak kız, dış dünyanın o kadar da basit olmadığı ve tehlikenin son derece gerçek olduğunu çok zaman geçmeden öğrenecektir…

  10. See You Yesterday

Konusu:

Ortaokuldan beri yakın arkadaş olan C.J ve Sebastian, zamanda yolculuk yapmalarını sağlayacak bir cihaz üzerinde çalışmaktadır. Bu sırada C.J’nin ağabeyi Calvin, bir polis tarafından öldürülür. Ağabeyinin ölümü ile büyük bir yıkıma uğrayan genç kız, geçmişe dönüp yaşanan trajediyi önleyebilmek için henüz tamamlanmamış olan cihazlarını kullanmaya karar verir. Süreki geçmişe gidip, doğru zamanı yakalamaya çalışan iki arkadaş, doğru zamanda doğru yerde olmayı başarıp Calvin’i kurtarabilecek midir?

Yorum Yap