1. Ana Sayfa
  2. Sinema
  3. En iyi Romantik Filmler: 21. Yüzyılın ihanetlerinden Saf Sevgilerine

En iyi Romantik Filmler: 21. Yüzyılın ihanetlerinden Saf Sevgilerine

en iyi romantik filmler

21. yüzyılda sinemada en iyi aşk filmlerini gördüğümüz bir yüzyıl oldu. En güzel aşk filmleri içinden bazıları var ki 20. yüzyılın en güzel aşk filmlerinden bile daha iyi diyebiliriz. Sizlere hazırladığımız bu listede dünyanın her yerinden en iyi romantik filmler seçerek bir liste derlemeye çalıştık. Listemizde bazı filmleri uygunsuz bulabilir veya beğenmeyebilirsin. Sizin sevdiğiniz en güzel romantik filmler bu listede yoksa yorum bölümünden sizlerin en iyi aşk filmlerini bize ulaştırabilirsin.

  İşte en iyi romantik filmler listesi

Ovvah YouTube’un en iyi romantik filmler listesinden sonra listedeki tüm filmler aşağıdaki gibidir. İyi seyirler dizleriz…

  1. In the Mood for Love (2000)

Özet: En iyi aşk filmleri ilk sıra da In the Mood for Love var. Yakın arkadaşının eşiyle kendi eşinin yaşadığı yasak aşkı öğrenen bir adamın, ihanetle yüzleşmesini konu alan bu filmi mutlaka izlemelisiniz.

  2. Tabu (2012)

Özet: En iyi romantik filmler listemizde ikinci sırada Tabu var. Günümüzde düşüncesiz, huysuz bir kadının başka bir zaman diliminde kocasının en yakın arkadaşı ile yaşadığı duygu dolu yasak aşkı anlatan bu film izleyenleri oldukça etkiliyor.

  3. Birth (2004)

Özet: Kocasının ölümünü zor da olsa atlatan bir kadının yeni biriyle nişanlanmaya karar verir. Tam o sırada genç bir çocuk kocasının reenkarne hali olduğunu iddia edip kadının aklını karıştırır.

  4. 5 Centimeters Per Second (2007)

Özet:  En güzel romantik filmleler listemizde dördüncü sırada 5 Centimeters Per Second var. 3 hikayeden oluşan filmde; iki çocukluk arkadaşı zamanla birbirlerinden kopuyor, hatta çocuk kızın sınıf arkadaşına aşık oluyor. Kız da başka biriyle evlenmeye karar verdiği sırada bu iki arkadaşın yolları yeniden kesişiyor.

  5. Let the Right One In (2008)

Özet: Parkta gizemli bir vampir kızla tanışan Oskar’ın, kızın vampir olması ve yaşadıkları bölgede cinayetlerin artması yüzünden başının belaya girmesi romantik bir biçimde anlatılmıştır.

  6. My Summer of Love (2004)

https://youtu.be/df9Cexz6YyY

Özet: Bu film; birbirinin tam zıttı özelliklere sahip iki kızın, tanıştıktan bir süre sonra aralarında yaşanan etkilenmeyi, eğlence ve tutkuyu konu alıyor.

  7. The Holy Girl (2004)

Özet: Cinselliğin ve Katolik inancına duyduğu derin tutkunun arasında kalan Amalia’nin başından geçenleri anlatan oldukça merak uyandırıcı bir film.

  8. Bright Star (2009)

Özet: En güzel aşk filmleri listemizde sekizinci sırada Bright Star var. Genç bir şair olan Keats, komşusuyla derin bir aşk yaşarken; en yakın arkadaşıyla, sevgilisinin annesiyle ve yakalandığı hastalıkla mücadele etmek zorunda kalır.

  9. 2046 (2004)

Özet: Bir yazar gelecek hakkında yazılar yazmaktadır ama aslında yazılan her şey geçmişte yaşanmıştır.

  10. Four Nights With Anna (2008)

Özet: En iyi aşk filmleri listemizde onuncu sırada Four Nights With Anna var. Filmde bir işçinin, ev işlerinde yardımcı olduğu kadının evine geceler boyunca girmesiyle olaylar başlıyor.

İlginizi Çekebilir: Geçtiğimiz 10 Yılın En İyi 15 Yabancı Romantik Komedi Filmleri

  11. Amelie (2001)

Özet: Paris’te garsonluk yaparak geçinen ve oldukça yalnız olan Amelie, evde bulduğu bir kutu ve onun aracılığıyla keşfettiği sahibine birlikte bir anda aşık olur.

  12. İklimler (2006)

Özet: En iyi aşk filmleri listemizde on ikinci sırada İklimler var. Farklı bölgelerinin kendine has iklimleri olduğu gibi, ruhların da kendi iklimleri vardır. Farklı iklimlerde yaşayan İsa ve Bahar’ın birbirleriyle ilişkileri, aralarındaki ve hayatlarındaki tüm bilinmeyenleri açığa çıkaracaktır.

  13. The Deep Blue Sea (2011)

Özet: Mutsuz bir evliliği olan Hester, bir Kraliyet Hava Kuvvetleri’nin pilotuna aşık olur. Hester’ın duyduğu aşk, hem kendisine hem de aşık olduğu adama zarar vermeye başlar.

  14. Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004)

Özet: Sevgilisinin teknolojik bir deneye katılarak hafızasını sildirdiğini öğrenen Joel, aynı yöntemle kendi hafızasını sildirmek ister. Hafızası silinirken yaşadığı ilişkiyi baştan sona tekrar izlemek zorunda kalır. En sona kalan güzel anıları görünce yaptığından pişman olsa da her şey için artık çok geçtir.

  15. Blue is the Warmest Colour (2013)

Özet: En iyi romantik filmler listemizde on beşinci sırada Blue is the Warmest Colour var.  15 yaşındaki Adele’in  kızların kesinlikle erkeklerle çıkması gerektiğini düşünürdü. Fakat bir gün Emma’yı ve mavi saçlarını farkeder ve hayatının değişeceğini anlar.

  16. Three Times (2005)

Özet: Kadınlar ve erkeklerin üç hikayesi vardır. İlk iki hikayede mektuplar, üçüncü hikayede cep telefonları ve bilgisayarlar çok önemlidir. Zaman ilerledikçe ve cinsel yakınlık arttıkça iletişim azalır.

  17. Before Sunset (2004)

Özet: Jesse, Viyana’ya giden trende bir kadınla tanışır ve ondan hoşlanır. Tam dokuz sene sonra karşılaşan çift, romantik saatler yaşayacaktır.

  18. The Consequences of Love (2004)

https://youtu.be/r7ayhWzZqJw

Özet: Yaşadığı sıkıcı ve sert hayat yüzünden insani duygularını kaybetmeye başlayan bir adam, Sofia adındaki kadınla konuşmaya başlar ve her şey değişir.

  19. Vanishing Waves (2012)

Özet: Lucas, nöron araştırmaları yapan bir bilim adamıdır. Çalıştığı proje kapsamında kendi zihnini Aurora adlı komadaki bir kadınla ilişkilendirmesi gerekiyordur.

  20. Lantana (2001)

Özet: En güzel aşk filmleri listemizde yirminci sırada Lantana var. Aldatma üzerine kurulu, herkesin ihanet içinde olduğu bu film izleyicilerine oldukça gerilim yaşatıyor.

İlginizi Çekebilir: Muhtemelen Hiç Karşılaşmadığınız 10 Harika Romantik Film Önerileri

  21. Warm Bodies ( 2013)

Özet: İşkence görmüş bir zombi ve zombileri öldürmekle görevli asker bir kızın yaşadığı sıra dışı aşkı konu alan film romantik, korku ve komedi türleriyle karşımıza çıkıyor.

  22. Brokeback Mountain (2005)

Özet: Normalde kadınlardan hoşlanan iki sert erkek, Brokeback Dağı’nda tanışırlar. Zamanla aralarındaki ilişki, dikkat çekici bir derinliğe ve duygusal bir boyuta taşınır.

  23. Amour (2012)

Özet: En güzel aşk filmleri listemizde yirminci sırada Amour var. Emekli müzik öğretmeni olan çift ve onlar gibi müzisyen kızları, mutlu bir hayat sürerken, kızlarının felç olmasıyla hayatları alt üst olur. Zamanla onca yıllık evlilikleri, bir bağlılık sınavı vermek zorunda kalacaktır.

  24. Far From Heaven (2002)

Özet: En güzel romantik filmler listemizde yirmi dördüncü sırada Far From Heaven var. Cathy bir gün eve gelir ve kocasını başka bir erkekle yakalar.

  25. Gloria (2013)

Özet: 58 yaşında özgür ruhlu, dul bir kadın olan Gloria, yalnızca bekarların katılabildiği sıra dışı partilere katılır ve bu partiler her seferinde hayal kırıklığıyla sonuçlanır. Ta ki eski bir bahriyeli olan Rodolfo ile tanışana kadar.

  26. Love Exposure (2008)

Özet: Yu arkadaşı ile girdiği iddiayı kaybeder o kadın elbisesi giyip şehre gitmeyi ve gördüğü ilk kadını öpmeyi kabul eder. Yu şehirde zorbalığa maruz kalır ve Yoko adlı bir kadın Yu’ya yardım eder. Sonra Yu Yoko’yu öper ve kaçar.

  27. Bad Guy (2001)

Özet: Genelevde çalışan bir kız ve sokakta onu görüp yanına oturan daha sonra takip etmeye başlayan bir adamın yollarının  kesişmesini anlatan aykırı bir aşk filmi.

  28. Baran (2001)

Özet: En güzel romantik filmler listemizde yirmi dördüncü sırada Baran var. Büyük bir kin, yine büyük bir sırrın açığa çıkmasıyla aşka dönüşecektir.

  29. Turn Left, Turn Right (2003)

Özet: Aynı apartmanda yaşarken asla karşılaşmazlar çünkü ayrıldıklarında biri sola, biri sağa döner.

  30. Ain’t Them Bodies Saint (2013)

Özet: Tutkulu ve genç suçlu bir çift, bir gün tutuklanır. Dört yıl sonra hapishaneden kaçan adam, kendisi hapisteyken doğan kızını bulmaya çalışacaktır.

  31. P.S. I Love You (2007)

Özet: Mutlu bir evliliği Gery ölümcül bir hastalığa yakalanır. Eşi ise, kocasından daha kötü bir ruh haline girer. Gery ölmeden önce ona farklı zamanlarda eline ulaşacak şekilde düzenlenmiş bir dizi mektup yazar. Ve bu mektuplar artık bir yol gösterici haline gelir.

  32. Me Before You (2016)

Özet: Zengin, başarılı ve yakışıklı bir genç adam geçirdiği kaza sonucu felç kalır. Ona bakmak için işe alınan Lou ise henüz hiçbir başarısı ve amacı olmayan genç bir kadındır. Lou’yu önceleri küçümseyen adam, zaman içinde yaşam sevincini Lou sayesinde yeniden kazanmaya başlar.

  33. The Vow (2012)

Özet: Birbirine aşık bir çift olan Paige ve Leo bir trafik kazası geçirirler. Paige 5 sene boyunca komada kalır. Paige komadan çıktığında ağır bir hafıza kaybına uğramıştır ve kocasını hatırlamamaktadır. Leo ise karısını kendine yeniden aşık etmek için uğraşacaktır.

  34. Five Feet Apart (2019)

Özet: En iyi romantik filmler listemizde son sırada Five Feet Apart var. İki hasta gencin hastanede yollarının kesişmesi ile değişen yaşamlarını konu ediyor. Genç kızın hayatı Will Newman ile tanışmasıyla bambaşka bir hal alır. Hastalıkları nedeniyle birbirlerinden uzak durmaları gerekir. Ancak onlar birlikte vakit geçirmeye devam ettikçe yasakların dışına çıkmaya başlarlar.

Yorum Yap