1. Ana Sayfa
  2. Sinema
  3. Geçtiğimiz 10 Yılın En İyi 15 Yabancı Romantik Komedi Filmleri

Geçtiğimiz 10 Yılın En İyi 15 Yabancı Romantik Komedi Filmleri

yabancı-romantik komedi filmleri

Ülkemizde en sevilen film türleri arasında olan romantik filmler ve komedi filmleri türlerinin birleştirildiği yapımlar sinemaseverler arasında daha fazla ilgi görmeye devam ediyor. Ancak son zamanlarda çıkan filmler hemen hemen birbirinin kopyası olmaya başladı. Durum böyle olunca da koltuğuna oturup bir film izlemek isteyen bir izleyici film seçerken iyi bir yapım bulmakta zorlanıyor. Eski yapımların yerine yeni bir şeyler izlemek istendiği zaman film seçerken daha fazla zaman kaybediliyor. Bizde sizlere bu zaman kaybının önüne geçebilmek ve aynı zamanda da severek izleyeceğinizi düşündüğümüz yabancı romantik komedi filmleri arasından geçtiğimiz 10 yılın en iyi filmleri seçerek bir IMDb puanına göre liste oluşturduk. İyi seyirler dileriz…

İşte Geçtiğimiz 10 Yılın En İyi 15 Yabancı Romantik Komedi Filmleri

  1. The Artist 7.9 (2011)

Konusu:

1920’li yıllarda Hollywood’a devrim gibi bir teknoloji olan “ses” geliyor. Sessiz sinemanın karizmatik ve popüler aktörlerinden birisi olan George Valentin, ses teknolojisi yüzünden arka planda kalıyor. Sesli film dönemine geçmeyi reddeden George’u ve George tarafından sinema sektöründe yükselen Peppy Miller’ın hikayesi konu ediliyor.

  2. Silver Linings Playbook 7.7 (2012)

Konusu:

Pat Solatano eski bir tarih öğretmenidir. Hayatındaki her şey bir anda elinde kayıp gitmiştir. Duruma dayanamayıp bir travma yaşar ve rehabilitasyon almaya başlar. Bittikten sonra hayatını düzene sokmak isteyen Pat, işini ve eşi Nikki’yi geri kazanmak ister. Fakat bu sandığı kadar kolay olmayacaktır.

  3. Love, Simon 7.6 (2018)

Konusu:

Eş cinsel bir öğrenci olan 17 yaşında Simon Spier, internet üzerinden konuştuğu sınıf arkadaşlarından birine aşıktır fakat anonim konuşma olduğundan ismini bilmemektedir. Simon, bir yandan aşkını bulmaya çalışırken bir yandan da ailesine eş cinsel olduğunu bir şekilde açıklamaya çalışacaktır.

  4. The Big Sick 7.5 (2017)

Konusu:

Bir yandan taksicilik diğer yandan da acemi komedyenlik yapan Kumail, komedi gösterilerinden birinde bir terapist olan Emily ile tanışır ve birbirlerinden hoşlanırlar. Bir zaman sonra Emily’de bir hastalık baş gösterir ve komaya girer. Kumail, iyi bir komedyen olmaya çalışırken hem Emily’nin durumuyla uğraşıyor hemde Emily’nin ailesine kendini kabul ettirmeye çalışacaktır.

  5. Crazy, Stupid, Love 7.4 (2011)

Konusu:

Mükemmel bir hayat süren Cal, bu rüyadan karısı Emily’nin onu aldattığını ve ondan ayrılmak istediğini öğrenerek uyanır. Eşinden ayrılan Cal, bir barda Jacop’la tanışır. Jacob’ta şeytan tüyü vardır ve Cal’a bekar bir hayat sürdürmenin püf noktalarını öğretecektir. Bir yandan çocuklarıyla ilişkisini dengelemeye çalışan Cal kendini bir aşk üçgenini çözmeye çalışırken bulur!

  6. Beginners 7.2 (2011)

Konusu:

Karısının ölümü üzerine 75 yaşında eş cinsel olduğunu açıklayan bir baba ve oğlu arasındaki sevgiyi ve ilişkiyi anlatan gerçekten harika bir komedi filmi.

  7. Ruby Spark 7.2 (2012)

Konusu:

Zamanında olağanüstü başarılar kazanmış geç yazar olan Calvin’nin şu sıralar hem iş hemde aşk hayatı sorunlarla doludur. Bu sorunları çözmeye çalışırken, bir yandan da yazamaya devam eden Calvin, Ruby adında bir karakter hakkında yazarken bir süre sonra Ruby’nin kanlı canlı şekilde koltuğunda oturduğunu görür.

  8. Much Ado About Nothing 7.1 (2013)

Konusu:

Film, Benedick ve arkadaşı Claudio’nun yurtdışı seyahatinden kazandığı zaferle başlıyor. Sivri bir dile sahip Benedick, Claudio’ya aşk meseleleri üstünden sürekli laf atar. Aşık olan Claudio evlenmeye karar vermişken Benedick ile Beatrice de tatlı savaşlarını hakaretlerle sürdürmeye devam eder.

  9. The Kids Are All Right 7.0 (2010)

Konusu:

Jules ve Nic lezbiyen bir çifttir ve yapay döllenmeyle dünyaya gelmiş iki çocukları vardır. Ergenlik dönemine geldiklerinde çocuklar biyolojik babalarını bulmaya çalışırlar. Sonunda biyolojik babaları Paul’u bulurlar. Paul’u anneleriyle tanıştırmak için bir yemekte bir araya getirmeye çalışırlar. Bu yemek farklı bir aile yapısının başlangıcı olacaktır.

  10. Enough Said 7.0 (2013)

Konusu:

Yalnız bir anne olan Eva’nın tek varlığı kızıdır. Bir masöz olan Eva, kızının yeni bir okula başladığı zaman boyunca okulunun masrafları nasıl karşılayacağını düşüp durmaktadır. Bu çalkantılı dönemde Albert adında arkadaş canlısı bir adamla tanışır. Albert, Eva’yı komik ve çekici ruh hallerinden memnun eder ve aralarındaki ilişkiler zamanla daha romantik hale gelir. Marianne, Eva’nın favori müşterilerinden biridir. Marienne’nin eski kocasının Albert olabileceği olasılığı ile beklenmedik bir karşılaşmadan sonra, Eva ilişkisini doğrulamalıdır.

  11. Romantic Anonymous 6.9 (2011)

Konusu:

Bir “ilk bakışta aşk” filmi olan Romantic Anonymous’da  aşırı duygusal olduklarından bir türlü aradıklarını bulamayan bir çikolata fabrikası müdürü erkek ile çikolata ustası bir kadını birleştiren film, çiftin ilişkilerindeki zorlukları aşmasını esprili bir dille anlatıyor.

  12. Crazy Rich Asians 6.9 (2018)

Konusu:

Rachel, Nick’in yakın bir arkadaşının düğününde ona eşlik etmek için Singapur’a gider. Singapur’da Nick’in ailesi ile tanışacağı için endişeli olan Rachel, bu sırada sevgilisi hakkında bilmediği şeyleri öğrenir. Nick, ülkenin en zengin ailelerinden birine sahiptir. Rachel, Singapur’a ayak basar basmaz tüm gözler bir anda ona çevrilir ve çevresi bir anda kıskanç ve onu Nick’ten ayırmayı planlayan insanlarla dolar.

Önerilen Yazı
Bir Suçlunun Zihnini Anlamanızı Sağlayacak 5 Film

  13. Bridesmaids 6.8 (2011)

Konusu:

Annie’nin hayatı kaotik bir hal almıştır. En yakın arkadaşı Lilian nişanlanacaktır ve Annie’den nedime olmasını ister. Karşılıksız sevgiden muzdarip ve çok sinirli olan Anne, tüm pahalı ve garip şeyleri kullanır. Annie, Lillian ve diğer nedimelere, bir insanın sevdiği birisi için ne kadar ileri gidebileceğini gösterecektir.

  14. Obvious Child 6.8 (2014)

Konusu:

Geleceği parlak olan genç komedyen Donna, yaşadığı tek gecelik bir ilişkiden sonra hamile kalır. Durumun getirdiği zorluklarla birlikte kendini daha iyi tanımaya başlayacağı fırsat yakalayacaktır.

  15. Long Shot 6.8 (2019)

Konusu:

Yabancı romantik komedi filmleri listemizin son sırasında Long Shot filmi var. İşsiz bir adam olan gazeteci Fred, yıllar boyunca çocukluk aşkını olan Charlotte’yi düşünerek yaşamıştır. Fakat Charlotte, Amerika Dışişleri Bakanı konumundadır ve Amerika Başkanı olmak için mücadele veriyordur.

Yorum Yap