1. Ana Sayfa
  2. Sinema
  3. Yayından Kaldırılan The OA Gibi Gizemli Bilim Kurgu Dizileri

Yayından Kaldırılan The OA Gibi Gizemli Bilim Kurgu Dizileri

Gizemli Bilim Kurgu Dizileri

The OA, Netflix yapımı son derece gizem dolu ve başarılı bir dizidir. Hayranlarını üzen ve ikinci sezon finali ile devam etmeme kararı alınan dizi, Netflix izleyicileri tarafından yoğun bir şekilde izlenmekteydi. 2016 yılında ilk sezonu yayınlanan The OA, gizem dolu ve ilgi çekici hikayesi ile dizi severleri kendine hayran bırakmıştır. İkinci sezonu ise 2019 yılının Mart ayında yayınlanmış olan dizi, tatmin edecek kadar bir izleyici sayısına ulaşmadığı için devam etmeme kararı alınmıştır. The OA severlerini tatmin edecek gizem dolu dizileri sizler için derledik. Gelin hep birlikte gizemli bilim kurgu dizileri listemizi inceleyelim.

  Travelers

Konusu:

2016-2018 yılları arasında gizem, dram ve bilim kurgu alanında olan dizi, son derece ilgi çekici bir dizidir. Günümüzden binlerce sene sonrasında yaşamını sürdüren insan bilinçlerini 21.yüzyılda henüz ölen kişilere yerleştirilmesini anlatmaktadır. Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri ortak yapımı olana Travelers, eğlence ve gizem dolu bir bilim kurgu hikayesidir.

  Russian Doll

Konusu:

2019 yılında ilk olarak yayınlanan Russian Doll, günümüzde de yayınlanmaya devam etmektedir. Russian Doll, kimsenin içerisinde olmak istemediği bir ölümsüzlük hikayesini anlatmaktadır. New York’ta özgür ve rahat bir yaşam sürdüren Nadia, katıldığı bir parti sırasında öldürülüyor. Daha sonra ise aynı parti tekrar var oluyor ve Nadia tekrar ölüyor. Bu ölüm zincirinde her gün yaşayan ve her gün tekrar ölen Nadia, kendine bir çıkış yolu aramaktadır.

  Maniac

Konusu:

2018 yılında yayınlanmaya başlayan Maniac; bilim kurgu, komedi ve dram dizisidir. Standart bir hayatı olan ve bu hayat içerisinde boğuşan dizi karakterleri, gizemli bir ilaç ile ilgili bir deneye katılmaktadır. Hiçbir şekilde yan etkisi olmadan deney sonrasında kendilerini farklı hayatların içinde bulmaktadır. Bu sıra dışı eşsiz dizi ile yeni hayatlar üzerine çeşitli fikirler edinebilirsiniz.

  Twin Peaks: The Return

Konusu:

2017 yılında yayınlanmaya başlayan efsanevi dizi suç, drama ve fantatik alanlarındadır. 1990’lı yıllarda çekilmiş olan Twin Peaks dizisinin geçtiği bir evrene dönüş niteliğinde olan Twin Peaks: The Return usta yönetmen, David Lynch imzasını taşıyan efsanevi bir dizisidir. Amerika Birleşik Devletleri’nin kuzey bölgesinde ki bir kasabada yaşanan olaylar yıllar sonra tekrar ufak kıvılcım ile alevlenir.

  Awake

https://youtu.be/F43CCS-uRW0

Konusu:

Awake 2012 yılında yayınlanmaya başlayan fantastik, gizem ve dram türlerinde bir dizidir. Awake, kısa sürmesine rağmen son derece etkili diziler arasında yer almaktadır. Los Angeles’ta yaşayan polis dedektifinin hayatı oğlu ve karısını kaybetmesi ile korkunç bir hal alır. Daha sonra ise karısının ve oğlunun hayatta olduğu bir evren keşfederek ve hayatını ikiye bölmek durumunda kalır. Son derece fantastik ve duygusal olan diziyi siz de izlemelisiniz.

  Dark

Konusu:

2017 ve 2020 yılları arasında yayınlanan dizi; suç, drama ve gizem türlerinde ki bir dizidir. Kafa karıştıran ve son derece heyecan yaratan bir bilim kurgu dizisi olan Dark, Almanya’nın küçük bir kasabasında gerçekleşmektedir. Paralel evren ve zaman yolculuğu ile ilgilenen seyircileri kendine hayran bırakan Dark tüyler ürperten bir dizidir.

  Fringe

Konusu:

2008 ile 2013 yılları arasında yayınlanan Fringe; dram, gizem ve bilim kurgu dizisidir. J.J. Abrams imzalı bir dizi olan Fringe, seyircileri heyecan verici gizemli bir hikayeye sahiptir. Bir bilim insanı, bilim insanının oğlu ve FBI ajanı kendisini bir an da paranormal olayların içerisinde bulmaktadır. Defalarca doğaüstü ve sıradışı olaylar nedeni ile dünyanın kurtarılmasını sağlamaktadır.

  Paradox

https://youtu.be/YF7nkyoL49g

Konusu:

2009 ile 2010 yılları arasında yayınlanan Paradox; bilim kurgu, dram ve suç kategorilerinde yayınlanmaktadır. Evrende olan garip olayları gösteren muhteşem dizi Paradox, bir fizikçinin garipleri ve tehlikeleri görmesi ile başlıyor. Mini bir dizi olmasına rağmen pek çok kişinin kendisine hayran kalmasını sağlamıştır.

  Black Mirror

Konusu:

Gizemli bilim kurgu dizileri listemizde son sırada hepimizin az çok bildiği Black Mirror var. 2011 yılında başlayan ve günümüzde hala devam eden Black Mirror en fazla tercih edilen ve izlenen diziler arasında yer almaktadır. Gizem ve bilim kurgu dizilerinden oluşan bir listenin olmazsa olmazları arasında yer alan Black Mirror’ı bilim kurgu dizisi severlerin kesinlikle izlemesi gerekmektedir.

Yorum Yap