1. Ana Sayfa
  2. inceleme
  3. Anker Q10 İncelemesi: Fiyat Performans Canavarı Kulaklık

Anker Q10 İncelemesi: Fiyat Performans Canavarı Kulaklık

Anker Q10 İncelemesi

Son zamanlarda teknolojinin hayatımıza girmesiyle birçok yeni cihaz ortaya çıktı. Bunlardan birisi de kablosuz (bluetooth) kulaklıklar. Kablosuz kulaklıklar arasındaki en iddialı isimlerden birisi de Anker Q10. Bu yazımızda Ovvah ekibi olarak alınabilecek en iyi fiyat performans kulaklıklardan birisi olan Anker Q10 incelemesi ile karşınızdayız. Öncelikle gelin Anker Firmasını kısaca tanıyalım.

Anker2011 yılında Anker Innovations bünyesinde kurulmuş Powerbank, Şarj kabloları, Kablosuz hoparlörler ve Kablosuz kulaklıklar gibi teknolojik ürünleri üreten markadır. Şirket belirli bir fiyat bandında üretebilecek en iyi ürünü üretmeyi amaçlamıştır. Şirketi tanıdığımıza göre dilerseniz gelin Anker Q10 İncelemesine geçelim..

  Anker Soundcore Life Q10 Tasarımı Nasıl?

Anker Q10 üç adet renk seçeneği sunuyor. Bunlar;

  • Siyah-Kırmızı
  • Siyah-Gri
  • Mavi

En şık renk kullanıcıdan kullanıcıya değişiyor ancak bizim kanaatimiz göze en güzel görünen renk Siyah-Gri. Dışarıda kullanıma uygun olan Anker Q10’un ayarlanabilir kafa bandı 9 kademeden oluşuyor. Materyali plastik ve alüminyumdan oluşan kulaklığın dışı tamamen plastik iken kulaklık menteşeleri alüminyumdan oluşmakta ve katlanabilen tasarıma sahip.

Dış kısmında Soundcore yazıları bulunmakta olan kulaklığın sağ kulak kısmında ses açma-kapatma butonları bulunurken, ses açma butonu üzerinde Bass Up butonu, ses kapatmanın yanında ise kulaklığı açma kapatma butonu yer almakta. Hafızalı Kulak Pedleri sayesinde konforlu ve pasif gürültü engellemesi de oldukça iyi olduğunu belirtmeyi unutmayalım.

Kulaklığı açma kapatma butonunun hemen yanında bir LED bulunmakta. Bu LED kulaklığı açtığınızda mavi yanıp sönerek eşleşme moduna geçtiğini ifade etmekte. Şarj olurken kırmızı yanmakta olan LED Şarj tamamen dolduğunda mavi yanarak kulaklığın tamamen şarj olduğunu gösteriyor.

LED’in hemen yanında ufak bir çıkıntı bulunmakta. Bu çıkıntıda AUX girişi bulurken hemen yanında Type-C hızlı şarj girişi bulunuyor. Çıkıntının hemen altında da mikrofon bulunmakta. Ağırlığı 257 gram olduğu için rakipleri arasında biraz ağır kalan kulaklık batarya ve ses performansı ile bunu telafi edebilmekte.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Samsung Galaxy S20 FE incelemesi: Ucuz Amiral Gemisi!

  Anker Soundcore Life Q10 Malzeme Kalitesi Ve Kutu İçeriği Nasıl?

Anker Q10 incelemesine malzeme kalitesi ve kutu içeriği ile devam edelim. Kulaklık kutusunun içinden, bir adet Anker Aux Kablosu, bir adet Anker Type-C Şarj-Data kablosu, bir adet Anker Soundcore Life Q10, bir adet kullanma kılavuzu ve garanti belgesi, bir adet hızlı başlangıç kılavuzu ve son olarak emniyet broşürü çıkmakta.

Anker Q10 İncelemesi

Kulaklıkta sert plastik ve alüminyum parçalardan oluşmakta. Kulaklığın tamamı sert plastikten oluşurken menteşeleri alüminyumdan oluşuyor. Kulaklığın pedleri hafızalı suni deriden oluşmakta.

  Anker Soundcore Life Q10 Ses Kalitesi Nasıl?

Anker Q10 incelemesine ses kalitesi ile devam edelim. Anker Soundcore Life Q10 içerisinde barındırdığı Hi-Res Audio (Yüksek Çözünürlüklü Ses) sertifikası ile ses kalitesini muazzam bir seviyeye çıkarıyor. Her türden sesi duymanızı sağlayabilen kulaklık bir de Bluetooth 5.0 teknolojisini kullanıyor. Ayrıca bir kulaklık bir de Bass Up teknolojisi ile güçlendirilmiş. Bass Up modunu açtığınızda basslar güçlenerek daha tok bir şekilde kulağınıza iletiliyor ve kulaklık belirli frekans aralığında yer yer titremeye başlıyor. Ancak ses seviyesi rakiplerine göre bir tık düşük kaldığını belirtmeyi de unutmayalım. Kulaklığın içinde bir de mini amfi bulunmakta. Kulaklığı kullanırken sesi kulaklıktan kısarsanız, ses telefondan değil kulaklıktan kısmış oluyoruz. AUX ile de kullanılabilir olan kulaklığı, AUX ile kullanırken Bass Up modunu açamıyor ve kulaklığın içinde bulunan amfisini kullanamıyoruz.

  Anker Soundcore Life Q10 Batarya Performansı Nasıl?

Anker Q10 incelemesine batarya performansı ile devam edelim. Anker Q10 ‎Lityum iyon pil kullanmakta. Tamamen şarj edildiğinde %100 ses seviyesinde ortalama 30 saat, %60 ses seviyesinde ise 60 yaklaşık saate varan batarya performansı ile rakiplerinin oldukça fazlasıyla önüne geçiyor. Type-C ile hızlı şarj desteği ile 5 dakikalık şarj ile 5 saat kullanım imkanı sunan kulaklık, tam şarj için ortalama 2 saatlik dolum süresine sahip.

  Anker Soundcore Life Q10 Alınır Mı?

Anker Soundcore Q10 incelemesinin sonuna geldik. İsterseniz gelin şöyle bir toparlayalım. Günümüz piyasasında ses kalitesi ve performansı iyi olan bir Bluetooth kulaklık almak istediğinizde ortalama 500-750 TL hatta daha üst fiyatlarla karşılaşabiliyoruz. Müzik dinlemeyi seven ama fazla para vermek istemeyen insanlar birkaç özellikten ödün vererek daha ucuz cihazlara yöneliyor. Gördüğümüz üzere Anker bu kulaklığı düşük fiyat bandındaki kullanıcılar için tasarlamış. Eğer ben fazla ücret ödemeyeyim, verdiğim ücret karşılığında bir ürün alayım diyorsanız Anker Soundcore Life Q10 500 TL’ye kadar alınabilecek en iyi kulaklıklardan birisi.

Anker Q10 İncelemesi Sonucu

8.9
Değerlendirme:

Anker'in fiyat performans kulaklığı Soundcore Life Q10, Bluetooth 5.0 ve Bass Up teknolojisi ile Müzik deneyimini en üst seviyeye çıkarıyor. Batarya performansı oldukça iyi ve rahat olması pozitif yönleriyken, negatif yönleri ise ses seviyesinin biraz kısık kalması, rakiplerinden biraz daha ağır olması ve pedlerinin sıcak havalarda terletmesi.

  • Tasarım 9
  • Ses Kalitesi 9
  • Batarya Performansı 9
  • Malzeme kalitesi 8.5

Yorum Yap