1. Ana Sayfa
 2. inceleme
 3. Rampage Paladin İncelemesi: Profesyonel E-spor Kulaklığı (RM-K9)

Rampage Paladin İncelemesi: Profesyonel E-spor Kulaklığı (RM-K9)

Rampage Paladin İncelemesi

Merhaba Ovvah takipçileri! Bu yazımızda Rampage Rm-K9 Paladin’i inceleyeceğiz. Oyun sektörü giderek büyüyor ve oyunları en iyi deneyimle oynamak için bazı ekipmanlara ihtiyacımız oluyor. Bütçemiz kısıtlı olduğunda ise Fiyat-Performans olarak tabir ettiğimiz ürünlere yöneliyoruz. Rampage Paladin’de bu ürünlerden bir tanesi. Bu yüzde biz de sizlere Rampage Paladin incelemesini derledik. Öncelikle gelin Rampage markasını yakından tanıyalım.

Rampage, 2003 yılında Segment Bilgisayar Dış Ticaret Ltd. Şti. bünyesinde kurulan, Bluetooth aksesuar, diğer sarf ürünler, kablo tutucu, bilgisayar kasası, klavye, mikrofonlu kulaklık, monitör, mouse, notebook çantası, oyun kolu, oyuncu koltuğu, power supply, soğutucu, telefon kulaklığı gibi ürünleri tedarik eden markadır.

Dilerseniz incelememize yakından bakalım.

  Rampage Paladin İncelemesi: Tasarım

Rampage Paladin incelemesine ilk olarak tasarımla başlıyoruz. Kulaklıkta sert plastik, alüminyum, demir, deri kulak pedleri gibi kaliteli materyaller kullanılmakta. Lastikli kafa bandı sayesinde her türden kafa yapısının şeklini alabilen kulaklık, deri kulak pedleri ile de oldukça rahat. Kulaklığın sol kısmında bulunan mikrofonu sayesinde oyunlarda rahat bir şekilde takım arkadaşlarınızla iletişim kurabilirsiniz. Kulaklığın iki kısmında da ince demir ızgara bulunmakta. Bu ızgaraların içinde de Rampage logosu bulunuyor ve logolar rgb aydınlatma ile hoş bir görünüm kazanıyor.

Mikrofonunun ucunda da kırmızı bir LED bulunmakta. Bu LED açıkken mikrofon aktif, kapalı iken pasif anlamına gelmekte. Üç adet RGB modu bulunan kulaklığın bir de kablo üzerinde ses kontrolcüsü bulunuyor. Kontrolcüsü üzerinde ses açma-kapatma, mikrofon açma-kapatma, RGB modlarını ayarlayabileceğiniz LED butonu onun hemen altında ise Titreşim (Vibration) butonu bulunmakta. Ses kontrolcüsünün yan kısmında ise RGB aydınlatmaları tamamen kapatmak için konulan buton bulunmakta. Ayrıca şunu da belirtmeyi unutmayalım, ses kontrolcüsünün içinde mini amfi bulunuyor. Sesi kontrolcüden kıstığınızda sesi bilgisayardan değil kulaklıktan kısmakta. Tasarım kısmına yakından baktığımıza göre Rampage Paladin incelemesine ses kalitesiyle devam edelim.

  Rampage Paladin’in Ses Kalitesi Nasıl?

Deri kulak pedleri sayesinde pasif gürültü yalıtımı yapabilmekte olan kulaklığın ses kalitesi müzik kulaklıkları ile yarışabilecek seviyede. 50mm sürücüleri ile titreşim modunu açtığınızda müzik dinlemek çok zevkli bir hal alıyor. Oyunlarda da titreşim modunu açtığınızda oyun çok daha zevkli bir noktaya geliyor. Gelelim ses kasmaya. Oyunlarda ses kasmakta hiç zorlanmıyorsunuz. Nedeni ise kulaklığın ses seviyesinin çok yüksek olması ve yüksek ses seviyelerinde seste bozulma yapmaması. Rahatlıkla rakip oyuncunun nereden geldiğini anlayabiliyorsunuz. Kulaklığın bir de Sanal 7.1 ve 3D Ses özelliği bulunmakta. Bu özelliklere erişebilmek için kulaklığın yazılımını indirmeniz gerekmekte. Yazılımına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Anker Q10 İncelemesi: Fiyat Performans Canavarı Kulaklık

  Kulak Pedleri Ve Mikrofon Kalitesi

Rampage Paladin’in mikrofonu esnek bir yapıya ve orta seviye kaliteye sahip. Mikrofondan neredeyse duyulmayacak seviyede dip ses gelmekte. Ancak dip sesi oyun oynarken karşınızdaki kişinin fark etmesi biraz zor.. Mikrofon sesinizi rahat bir şekilde alabiliyor ve arka plandan gelen sesleri biraz bastırarak sesinizin karşıya temiz iletilmesini sağlayabiliyor.

Kulaklığın pedleri ise deri bir malzemeden yapılmış. rahat bir yapıya sahip pedler, kulağınızı tamamen sararak pasif yalıtımı çok iyi bir şekilde yapabilmekte. Dışardaki sesleri iyi seviyede kestiği için ses kasmakta da zorluk yaşamıyorsunuz. Diğer kulaklıklarda da olduğu gibi bu kulaklıkta da deri pedler yüzünden sıcak havalarda terleme yapmakta. Uzun kullanımda ise herhangi bir ağrı yada kafaya baskı yapmamakta.

Rampage Paladin incelemesine oyuncuların en sevdikleri şeyle yani RGB ile devam ediyoruz.

  RGB Aydınlatmaları Nasıl?

 

Rampage Paladin’in RGB aydınlatması gayet iyi seviyede. Karanlıkta kontrolcüsünü görebilmeniz için kontrolcüsü de LED aydınlatmaya sahip. Kulaklığın dört adet aydınlatma modu bulunmakta. Bunlar sırasıyla;

 1. Rainbow Döner Aydınlatma
 2. Sabit Rainbow Aydınlatma
 3. Rainbow Nefes Alma-Verme Modu
 4. Rasgele Yanan Renkler Modu

Gece oyun oynarken oldukça hoş bir görünüm kazanan kulaklık ne yazık ki sürücüsü üzerinden RGB modların kontrolü yapılamamakta. RGB LED’lerin modlarını kontrolcüsü üzerinde bulunan LED butonu üzerinden değiştirilebiliyorsunuz. Ayrıca mikrofonun ucunda da kırmızı bir LED aydınlatma bulunmakta.

  Alınır Mı?

Rampage Paladin incelemesinin sonuna doğru gelirken. isterseniz gelin şöyle bir toparlayalım. Günümüz piyasasında orta seviyede kulaklıklar oldukça fazla. Birçok marka orta seviyede ürün üretiyor. Ancak bunlardan bazıları verilen ücretin hakkını verebilmekte. Rampage RM-K9 Paladin’de 400tl ye kadar alınabilecek en iyi kulaklıklar arasında. Gerek malzeme kalitesi, gerek ses ve mikrofon kalitesi olsun rahatlığıyla bile alınabilir seviyede. Eğer bütçeniz düşükse ve Fiyat-Performans bir ürün istiyorsanız bu kulaklığı alınabilecek listesine ekleyebilirsiniz.

Rampage Paladin İncelemesi Sonucu

8.6
Değerlendirme:

Rampage'nin fiyat performans kulaklığı RM-K9 Paladin Titreşim, 7.1 Sanal Surround ve 3D Ses özelliklerini barındırmakta. Pozitif yönleri konforlu, ses kalitesi ve mikrofon kalitesinin iyi olması. Negatif yönleri ise mikrofonun çıkarılabilir olmaması, sıcak havalarda terletmesi.

 • Tasarım 9
 • Ses Kalitesi 9
 • Mikrofon Kalitesi 8.5
 • Konfor 8.5
 • Aydınlatma 8

Yorum Yap