1. Ana Sayfa
  2. Kadın

Elma Vücut Tipine Sahip Kadınlar İçin Kıyafet Önerileri

Elma Vücut Tipine Sahip Kadınlar İçin Kıyafet Önerileri
+ - 0

Elma vücut tipi, sahip olan kadınların genellikle şikayet ettiği ama aslında gururla taşımaları gereken bir vücut tipidir. Bu vücut tipini sizlere tarif edecek olursak; ince kollar, bacaklar ve kalçadan başlayabiliriz. Kadınlar bu vücut tipinde bel bölgesinden kilo alma eğilimindedir. Yağlı bir sırt görüntüsüne, geniş gövde ve omuzlara, dolgun göğüslere sahiptirler. Yani kısacası, “kalın üst bölgeden” bahsediyoruz. Sizler de vereceğimiz tüyolarla vücudunuzu tanıyabilir, doğru kıyafetleri seçebilir, kıyafetlerinizle vücudunuzu orantılanabilir ve elma vücut tipine sahip olduğunuz için şanlı hissedebilirsiniz. Evet hanımlar, işte sizler için hazırladığımız elma vücut tipine sahip kadınlara adım adım kıyafet önerileri…

  A. Elma Vücut Tipi Kadınlara Genel Tüyolar

Her şeyden önce elma vücut tipine sahip olduğuna emin olun. Elma vücut tipine sahip olmadan bu tüyoları uygularsanız yanlış strateji uygulamış olacaksınızdır. “Peki nasıl emin olabilirim?” diye soracak olursanız sizlere elma vücut tipini şu şekilde tanımlayabiliriz: Geniş gövde, geniş omuzlar, dolgun göğüsler, yağlı sırt, kalın bel, vücuda oranla ince kollar ve bacaklar, dar kalça- düz  popo.

Dikkat etmeniz gereken bir diğer unsur da; illa ki karın bölgenizin geniş olması gerekmediğidir. Ağırlık merkeziniz ve fazla kilolarınız karın bölgenizdeyse siz de elma vücut tipine sahipsinizdir.

Önerilen Yazı
Hamilelik Diyeti Nedir Ve Nasıl Yapılır?

  1. Dikkatleri Karın Bölgesinden Uzak Tut!

Kalın olan karın bölgesinin dikkat çekmemesi için düşük bel pantolonlardan, şortlardan, kısa boy üstlerden uzak durmanız gerekecektir.  Karın bölgesi desenli kıyafetler de sizi olduğunuzdan kilolu ve biçimsiz gösterecektir. Yine karın bölgesine yapışan üstler de bu etkileri yaratacaktır. Son olarak, kalın kemerlerden ziyade ince ve koyu renk kemerler kullanmaya çalışmalısınız.

  2. Dikkatleri Göğüs Bölgesine Çek!

Elma tipi vücuda sahip kadınlar genellikle harika göğüslere sahiptirler. Siz de göğüs bölgenizi vurgulayarak dikkatleri karın bölgesinden uzaklaştırıp, vücudunuzun güzel bölgelerine yani göğüslerinize çekebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey; dekolteli üstler, V yakalar ve A kesim elbiseler tercih etmek olacaktır. Ayrıca göğsün altında daralıp bel bölgesinde genişleyen parçalar da  bu hedef için ideal olacaktır.

  3. Bacaklarını Sergilemekten Korkma!

Elma vücut tipine sahip kadınlar güzel, ince bacaklara sahip olurlar. Kısa şortlar, etekler veya yüksek topuklu ayakkabılarla rahatlıkla amacınıza ulaşabilirsiniz. Ağır ve kaba botlar, dar pantolonlar ve taytlar tam tersi bir görüntüye neden olacağından tercih sıranızda en sonlarda olması, dikkatleri karın bölgenizden bacaklarınıza çekmeye yarayacaktır.

  B. Elma Vücut Tipi İçin En Önemlisi Doğru Üst Seçimi

  Kesime Dikkat!

İster bluz  ister elbise giyin, doğru kesimi tercih ettiğinizden emin olun. Göğüs dekolteleri, V yakalar, straplez modeller, üst kısmı oturan parçalar sizin en çok kullanmanız gereken modellerken; halter yakalar, süslü yakalar ve kayık yakalar uzak durmanız gereken modellerdir.

  Kumaşa Dikkat!

Doğru kumaş seçimi her şeyde olduğu için burada da çok önemli. Elma vücut tipindeki kadınlar karın bölgesine çok yapışan parçalardan uzak durmalıdır. Dokulu kumaşlar ve karın kısmı büzgülü parçalar bu bölgelere şekil vereceğinden tercih edilebilir.

  Şekle Dikkat!

Üst parça seçerken dikkat etmeniz gereken noktaları iyi bilirseniz doğru stratejiyi uygulamış olacaksınız. Örneğin; belinde bağcık olan bir parça sizi daha şekilli gösterecektir.  Giydiğiniz üstler çok kısa olmamalıdır. Çan kollu veya manşet kolu tercih edebilirsiniz. Omuz detaylı üstler de size çok yakışacaktır.

  Ceket ve Kabana Dikkat!

Kıyafetinizi bir ceket veya kabanla tamamlayabilirsiniz. Böylece kalın bel bölgenizi ve göbeğinizi saklayabilirsiniz. Sade, tek sıra düğmeli , kalıplı bir ceket veya kaban kalçalarınıza daha kıvrımlı bir görüntü verirken belinizi daha ince gösterecektir.

  C. Elma Tipi Vücudunuza Doğru Alt Giyim Seçimi

elma vücut

  Doğru Pantolon ve Şortu Seç!

Dar jeanlar, taytlar  ve şortlar bacak görüntünüzü azaltacak ve dikkati bacak bölgenizden çekecektir. Bunlar yerine; arka cepleri olan pantolonlar giyerek poponuza şekil verin. Fermuarı önde olan modeller yerine yanda olan modeller seçerek orta bölgedeki dikkati uzaklaştırın. Dar paça yerine ispanyol paça, geniş ve boru paça pantolonlar tercih edin. Şort giydiğinizde ise elastik kemerler kullanabilir, ten rengi sandaletlerle kombinleyebilirsiniz. Hem şortta hem de pantolonda yüksek bel tercih etmeniz sizi daha ince ve şekilli gösterecektir.

  Doğru Eteği Seç!

Her vücut tipinde olduğu gibi elma vücut tipindeki kadınlara da etek oldukça yakışmaktadır. A kesim veya verev kesim etekler tercih edebileceğiniz gibi kloş etekler de sizde harika olacaktır. Asimetrik etekler de giyebileceğiniz gibi tek dikkat etmeniz gereken tek nokta; belin etrafını saran modellerden kaçınmanızdır.

  Doğru Ayakkabıyı Seç!

Bu tip vücuda sahipseniz bacaklara vurgu yapacak ayakkabılar yardımıyla vücudun alt bölgesini dengelemelisiniz. Platform, dolgu topuklular, bantlı sandaletler, uzun çizmeler, babetler tercih etmeniz gereken modeller olacaktır. Bunun yanı sıra; kısa ve ince topuklular, tokalı botlar, Ugg modeller giymenizin tavsiye edilmeyeceği modellerdir.

Yorum Yap