Kadınların Sıkça Duyduğu En Yaygın Söylenen 10 Erkek Yalanı
 1. Anasayfa
 2. Listeler

Kadınların Sıkça Duyduğu En Yaygın Söylenen 10 Erkek Yalanı

0

Bunun tartışmalı bir konu olabileceğini biliyoruz, ancak İngiltere’de yapılan bir araştırmaya göre, erkekler kadınlardan üç kat daha fazla yalan söylüyorDaily Mail’de yayınlanan 2.000 civarında insanın katıldığı bir çalışmada, erkek yalanı günde 6 kez ve kadın ise günde 3 kez yalan söyledi. Peki iki katı o lan bu farkın nedeni ne?

Bu konuda farklı görüşler var: karşı cinsi etkilemek, bir kadının duygularını belirli bir anda incitmekten kaçınmak, korku, güvensizlik, sadakatsizlik ve hatta seks yapmak. Konumuza dönecek olursak bizler Ovvah ekibi olarak sizlere kadınların sıkça duyduğu ve en yaydın söylenen 10 erkek yalanı sizler için derledik. Hadi başlayalım.

  İşte en çok söylenen 10 erkek yalanı

 1. Evli değilim ve kız arkadaşım yok. Gerçekten evli olduğunu veya bir kız arkadaşı olduğunu keşfeden birçok kadın var.
 2. Bunu ilk yaptığım kadınsın. Bu sizi etkilemek için olabilir ya da hatırlamıyor olabilir ama hayır….
 3. İşim çıkmıştı ve iletişime geçmemin bir yolu yoktu. Bazen bunu söylemek, diğer açıklamaları düşünmekten daha kolay görünüyor.
 4. Sana asla zarar vermem. Bir konuşmanın en ucuz cümlesidir… hepimiz insanız her ne kadar bunu söylesen de bunu yaptın ve zararı verdin.
 5. Onunla dışarı çıktım, ama aramızda hiçbir şey olmadı…  Gerçekten hiçbir şey olmadı mı? Seni dışarı da gören biri bana böyle söylemedi ama yinede sen bilirsin…
 6. Onu sadece bir arkadaş olarak görüyorum. İlerleyen zamanlarda da arkadaş olarak görmeye devam edecek misin peki?
 7. Sadece bir iş arkadaşım. Sadece bir iş arkadaşının yüzünden çok fazla ilişki sona erdi. Bunun yanlış olduğunu söyleyecek insan yoktur herhalde.
 8. Seni yarın ararım. Ve seni asla aramaz. Onunla tekrar karşılaşırsanız, bir sonraki yalan gelir: “Telefon sıfırladım numaralar gitti.” Nasıl anladığınıza bağlı olarak, ilgilenmediğini söylemek kibarca bir yalan olabilir. Bir erkek bir kadını sevdiğinde, onunla iletişim kurmak için ne gerekiyorsa yapar ve numarasını kaybederse, emin olun bir şekilde bulur.

Bunlar erkekler arasında en yaygın olarak bulduğumuz 10 yalan, ama muhtemelen daha da iyi olanları biliyorsunuzdur…

  Kadınlar erkeklerden daha iyi yalancıdır

Bu yine araştırmalarla belgelenmiştir: kadınlar erkeklerden daha iyi yalancıdır. Buna ek olarak, psikolog Manuel Alarcón Molina’ya göre, kadınlar suçluluk ve pişmanlık ile ilgili duyguları kontrol etmede daha iyidir ve gerçekten önemli bir sırları olduğunda, kimseye, hatta en iyi arkadaşlarına bile söylemezler. Bu yüzdendir ki kadınların söylediği yalanların yalan olduğunu anlaşılsaydı, kadınlar içinde bir liste hazırlardık.

  Peki en çok söylenen unisex yalan nedir?

Hem erkek hem kadınlar tarafından çok sık kullanılan ve en iyi yalanlardan birisi: “Bişey yok, ben iyiyim”

Umarız sevgili okuyucular, bu kelimeleri bir mizah anlayışı ile alırsınız, tıpkı onları yazdığımız gibi… çünkü günün sonunda hepimiz insanız ve hepimiz hem kadınlar hem de erkekler yalan söylüyoruz. Bazılarımız diğerlerinden daha fazla, ama bu kişiliğimize, cinsiyetimizden daha fazla bağlı bir olaydır.

İçeriği Nasıl Buldun?
 • 0
  be_endim_
  Beğendim!
 • 0
  be_enmedim_
  Beğenmedim!
 • 0
  alk_
  Alkış!
 • 0
  _ren_
  İğrenç!
 • 0
  m_kemmel_
  Mükemmel!
Paylaş