1. Ana Sayfa
  2. Listeler

Hayatta En Az Bir Kez Görülmesi Gereken Dünyanın En Eğlenceli 12 Şehri

Hayatta En Az Bir Kez Görülmesi Gereken Dünyanın En Eğlenceli 12 Şehri
+ - 0

Dönüp arkamıza baktığımızda çok kısa olduğunu gördüğümüz hayatımızda eğlenmek hepimizin hakkı. Yaz tatilinizde veya boş zamanınızda gidip görülmesi gereken bir sürü şehir, mekan yada yer var. Bizde şu fani dünya da en az bir kere görülmesi gereken 12 eğlenceli şehri sizler için bir araya getirdik. Buyurun başlayalım.

  Görülmesi Gereken Dünyanın En Eğlenceli 12 Şehri

  1. New York, ABD

Görülmesi Gereken Dünyanın En Eğlenceli 12 Şehir

Tabi ki ilk sırada gördüğünüze şaşırmayacağınız bir şehir var. New York, dünyanın her yerinden insanların akın ettiği bu şehir adeta bir tatil cenneti. Özgürlük Heykeli, Empire State, Rockefeller Center Top of the Rock, Central Park ve daha bir çok yer ile eğlenceli bir tatilin geçirmek ve en az bir kez gidip görülmesi gereken bir şehir.

  2. Tallinn, Estonya

Görülmesi Gereken Dünyanın En Eğlenceli 12 Şehir

Modern ve orta çağ mimarisine sahip olan bu şehir, özellikle yılbaşı tatilin geçirmelik en iyi şehirlerden biri diyebiliriz. 1441’de dünyanın ilk yılbaşı ağacının da bu şehirde dikildiği söyleniyor. Bir kez ziyaret ettiğinizde Tallinn, kolay kolay unutamayacağınız bir yer.

  3. San Juan, Porto Riko

Görülmesi Gereken Dünyanın En Eğlenceli 12 Şehir

Porto Riko’nun en büyük ve Karayip Adalarının en güzel şehri olan San Juan, sömürge döneminden kalma mimarisiyle dikkatleri üzerine topluyor. Arnavut kaldırımları, cıvıl cıvıl renkli evleri ve doğal parklarıyla görülmesi gereken bir yer.

  4. Brugge, Belçika

Brugge, Bruges, Belçika, Mimari, Şehir, Romantik

Sevgilinizle romantizm dolu anlar geçirebileceğiniz Brugge, dünyanın en güzel manzaralarından bazılarını sunuyor. Taş sokaklarda dolanırken şehrin mükemmel mimarisine göz atın.

  5. Budapeşte, Macaristan

Zincir Köprü, Asma Köprü, Işaret, Tarihi, Nehir

Avrupa’nın en büyük açık hava buz pateni pistine sahip olan Budapeşte, kaliteli bir tatil arayanlar için gidilecek harika bir yer. Ayrıca, Budapeşte’nin ünlü termal havuzlarına da bakmayı unutmayın.

Önerilen Yazı
50 Efsane Mekan İle Türkiye’de Gezilecek Yerler

  6. Prag, Çek Cumhuriyeti

Prag, Praha, Kış, Gece, Prag Kalesi, Çek Cumhuriyeti

Çek Cumhuriyeti’nin başkenti, tarihi dokusu ile dikkatleri üzerine çeken, sanatsal açıdan da zengin bir şehir. Arnavut kaldırımlı sokaklarda yürüyün ve şehrin tüm o heybetini hissedin. Eski Şehir Meydanı, Astronomik Saat ve Eski Belediye Sarayı, Prag Kalesi, Aziz Vitus Katedrali gibi bir çok tarihi yeriyle aklınızı başınızdan alacak.

  7. Viyana, Avusturya

Viyana, Tuna, Nehir, Bina, Skyline, Kule

Avusturya’nın başkenti ve aynı zamanda da en büyük şehri olan Viyana’da sizleri birbirinden ihtişamlı saraylar, müzeler, galeriler, meydan ve kiliseler bekliyor. Uzun bir süre Habsburg Hanedanlığı’na ev sahipliği yapan Viyana’nın en önemli eserlerinin birçoğu da bu döneme ait.

  8. Londra, İngiltere

Londra, Ingiltere, Büyük Britanya, Thames, Nehir, Su

Neredeyse yüzölçümünün yarısını kaplayan parkları, dünyanın her yerinden bir parça göreceğiniz müzeleri ve şehrin ortasından geçen Thames Nehri’nin yaptığı ambiyansı ile başkent Londra, ziyaretçilerinin kendisine hayran kalmasını sağlıyor.

  9. Edinburgh, İskoçya

Edinburgh, Calton Hill, Şehir, Turizm, Iskoçya, Avrupa

Binlerce yıl öncesine dayanan tarihi ile kültürel açıdan zengin, festival cenneti ve kendine has efsaneleriyle yaşayan bir şehir. Edinburgh, Old Town (eski şehir) ve New Town (yeni şehir) olarak ikiye ayrılıyor ve bu iki kısım neredeyse tamamen birbirinden farklı. Bu da sizlere tek bir şehre giderek iki farklı şehir gezme fırsatı sunuyor.

  10. Taipei, Tayvan

Binalar, Tayvan, Taipei 101, Şehir, Cityscape, Bulutlar

Her yaştan insana hitap eden Tayvan, kesinlikle çok özel ve çok ilginç bir oyun alanı gibi! Bu şehrin devasa şehir meydanı ışık şovuyla değişiyor ve bir peri masalı deneyimi yaratıyor! Yerel satıcılar ve havalı gezintiler, deneyimin sadece küçük bir parçası.

  11. Montreal, Quebec – Kanada

Montreal, Şehir, Gece, Kentsel, Akşam, Binalar

Kanada’nın en büyük ikinci şehri olan Montreal, Kuzey Amerika’daki dolu dolu yaşanabilecek şehirler arasında ilk sıralarda yer alırken Kanada’nın Paris’i diye de bilinir. Montreal, Unesco tarafından Şehir Tasarım Ödülü verilmiş sayılı şehirler arasında da yer alır.

  12. Como, İtalya

Italya, Como Gölü, Sala Comacina, Göl, Tatil, Şehir

Eğer gittiyseniz bir daha gidin çünkü yepyeni bir ışık şovu sizi karşılayacak. Como Gölü ve tarihi şehir merkezinde pek benzeri olmayan ışık şovları ve hareketli görüntüler sergiliyor. En iyi yanı ise her yıl için bu etkinliğin klasik bir teması var, bu yüzden her gittiğinizde farklı ve heyecan verici.

Yorum Yap