1. Ana Sayfa
  2. Sinema

Cesur Sahneleriyle Ünlenmiş Erotizmin Bol Olduğu Diziler

Cesur Sahneleriyle Ünlenmiş Erotizmin Bol Olduğu Diziler
1
+ - 1

Günümüzde birbirinden farklı konuları işleyen bir sürü dizi ortaya çıkıyor. Bunlardan bazıları ise cinselliği ön planda tutabiliyor. Tabi bu erotizmin bol olduğu diziler cinselliği abartsa da bazı ülkelerde bu durum normal olarak karşılanabiliyor. Dizilerin genel konseptine baktığımızda ise efsane yapıtların da ortaya çıktığı görebiliyoruz. Bazı erotizmin bol olduğu dizilerin ortaya çıkmasının nedeni ise dünya çapında büyük izlenmelere ulaştığından dolayıdır. Erotizm dolu diziler birçok yönden kötü olsa da yine de adından söz ettirmeyi başarabiliyor. Bu durum karşında yapımcılarda dahil olmak üzere herkesin farkında olduğunu varsayabilir çünkü erotik sahneler günümüzde neredeyse her dizide olmaya başladı. Ovvah ekibi olarak bu yazımızda sizler için cesur sahneleriyle ünlenmiş erotizmin bol olduğu diziler derlemesi hazırladık. İyi seyirler dileriz.

Erotizmin Bol Olduğu Diziler

  32. Peaky Blinders

Konusu:

Erotizmin bol olduğu diziler listemize Peaky Blinders ile başlıyoruz. İngiltere, I. Dünya Savaşı’ndan çıktıktan sonra kanuna aykırı eylemler yapan çeşitli çetelerin sayısı oldukça artmıştır. Bu çetelerden birisi dizininde odak noktası olan üzere soygunculuk ve at yarışları yoluyla para kazanan Peaky Blinders’dır. Rüşvet yedirerek paçayı her türlü yasadışı işten sıyrılan çete, bir soygun esnasında hata yapınca, sonları olabilecek bir müfettişin şehre gelmesine neden olurlar. Diziye erotizmin bol olduğu bir dizi gibi sıfatı tam olarak koyamasak da az ama öz diyerek özetleyebiliriz.

  31. Girls

Konusu:

Üniversiteyi bitirdikten sonra hiç ekonomik zorluk çekmeyen Hannah, New York’da ev arkadaşı Marnie ile yaşamını sürdürmektedir. Hayatını kazanmak için bir yandan kendi kitabını çıkarmaya çalışırken diğer yandan da bir şirkette stajyer olarak çalışmaya devam etmektedir. Fakat bir gün ailesi Hannah’a artık onu ekonomik olarak desteklemeyeceklerini söyledikten sonra, Hannah kendini daha fazla zorlamaya başlayacak ve hayatı kolay olmayan yollardan geçecektir. Dizi erotizm dolu bazı sahneleriyle erotizmin bol olduğu diziler listemizde yerini alıyor.

  30. Valeria

Konusu:

Elísabet Benavent’in romanından uyarlan dizi de evliliği onu mutsuzluğa, işi onu fakirliğe sürükleyen bir yazar, kendilerini ve yeni şeyleri keşfetmekte olan üç yakın dostundan yardım isteyerek onlardan destek alacaktır. Bazı sahneleriyle seyircileri etkileyen dizi erotizmin bol olduğu diziler listemizde yer alabilecek seviyede.

  29. Gossip Girl

Konusu:

Herkes Manhattan’ın zengin ailelerinin çocuklarının değişik hayatlarını, dram dolu aşklarını ve sorunlarını konuşuyor. Onların şatafatlı hayatları ve haklarındaki en son dedikodular daha kendileri bile bilmeden önce Gossip Gril Bloğ’unda. 2012 yılında don buluna kadar izleyicileri televizyonun başına bağlayan gençlik dizisi, aşklarıyla entrikalarıyla ve hayatlarındaki problemleriyle bir dönem gençlerinin vazgeçilmez dizisiydi. Ünü ve sıcak sahneleriyle erotizmin bol olduğu diziler listemizin vazgeçilmez bir dizisi.

  28. The L Word

Konusu:

Erotizmin bol olduğu diziler listemizde 28. sırada The L World var. Tam 6 sezon süren dizi bir grup kız arkadaşın, Los Angeles’ta romantizm ve kariyer adına verdikleri mücadeleleri konu ediniyor. Dizi hakkında söyleyeceğimiz pek bir şey yok. Eğer bu listede yer alıyorsa nedenini de gayet iyi biliyorsunuzdur. 🙂

  27. Elite

Konusu:

İspanya’da ki dizinin ismi gibi elit bir özel okula kaydolan üç işçi sınıfından genç ile okulun diğer zengin öğrencileri arasındaki olaylar konu ediniliyor. Dizi pek çok sıcak sahnesiyle erotizmin bol olduğu diziler listemizde 27. sıradaki yerini alıyor.

  26. Orange is the New Black

Konusu:

Emmy ödüllü dizi Weeds dizisinin yapımcılarının imzasını taşıyor. Diziyi kabaca özetlersek, üst sınıf bir New Yorklu kadının geçmişinde işlediği bir suç yüzünden ceza evine atılması ve oradaki yaşadıkları anlatılıyor. Nişanlı olan bu kadının ismi Piper Chapman’dır. Piper, üniversite yıllarından tanıdığı bir torbacı olan Alex yüzünden tutuklanarak bir kaç seneliğine hapsedilir. Turuncu hapishane elbisesini giyerek artık konforlu yaşamından çıkmış ve cezasını ödemeye çalışmaktadır. Hapishane kültürünü öğrenmeye çalışırken arkadaş edinecek, inançlarını sorgulayacak ve bazı ilginç şeyler gözlemleyecektir. Sadece erotizmin bol olduğu dizilerden biri olarak değil normal şartlarda da izlemenizi tavsiye ederiz.

  25. Lip Service

Konusu:

Harriet Braun kaleme aldığı ve 6 bölümden oluşan kısa bir dizi olan Lip Service, 20’li yaşlarındaki bir grup kızın hayatını konu ediniyor. Oyuncu kadrosunda ise başrolleri paylaşan Laura Fraser, Ruta Gedmintas ve Fiona Button’u görüyoruz. Erotizmin bol olduğu diziler listemizdeki bu yapımı internette bulmanın biraz zor olduğunu söyleyelim.

  24. Versailles (2015-present)

Konusu:

Versailles, Fransa’nın Güneş Kralı 14. Louis’e odaklanıyor. Yönetmeni ve senaristlerinden biri olan Jail Lespert’i, Fransa sinemalarında yaklaşık 14 milyon dolara hasılata ulaşan 2014 yapımı Yves Saint Laurent filminden hatırlıyoruz. Fransız televizyon platformu ve ayrıca bir yapım şirketi olan Canal + tarafından İngiliz yapımcılar Simon Mirren ve David Wolstencorf’a ısmarlanan dizinin ilk on bölümünün maliyetinin 27 milyon Euro’yu bulacağı  ve bu on bölümde 14. Louis’in gençlik ve çocukluk dönemini anlatılacağı açıklanıştı. Güneş Kral’ olarak anılan 14’üncü Louis zamanında Versailles Sarayı’nda yaşanan iktidar oyunları ve ilişkilerin anlatılacağı Dizide Kral 14’üncü Louis’yi İngiliz oyunca George Blagden canlandırıyor. Erotizmin bol olduğu diziler listemizde yer alan maliyetli yapımlardan biri.

  23. Masters of Sex

Konusu:

Diziyi bilmeyen kaldı mı bilmiyoruz ama erotizmin bol olduğu diziler deyince kesinlikle olması gereken yapımlardan biri olduğu kesin. Dizi, Masters ve Johnson adında insan cinselliğinin öncülerinin sıra dışı hayatlarına, yaptıkları çalışmalara ve araştırmalarının ateşlediği kocaman cinsel devrimi anlatıyor.

  22. Scandal

erotizmin bol olduğu diziler

Konusu:

Başınız belada mı? Yoksa karmaşık bir durumun ortasında mısınız? her durumda iş bitirici olarak arayabileceğiniz bir kişi var; Olivia Pope. Kendisi henüz sizin göremediğiniz problemleri bile gören bir iş bitirici. Zenginler adamlar, güçlüler ve hatta ülke başkanları için bile Olivia alanında adete bir efsanedir. Başarıların arkasında ne olduğu sorulduğunda tek cevabı vardır; İçindeki sese güven.  Kısaca Olivia ve ekibi kriz durumlarının vazgeçilmezleridir.

Ekip her hafta sorunlar büyük bir felakete dönüşmeden bu sorunları çözmek için zamana karşı yarışırken diğer taraftan da kendi kişisel problemleriyle ilgilenmek zorundadır. Kurdukları bu sistem hiç bozulmayacak gibi görünse de Olivia ve ekibindekiler arasında bazı çatlaklar oluşmaya başlayacaktır. Konusu erotizmin bol olduğu diziler listesinde şüphe uyandırsa da içeriği bu olguyu boşa çıkartıyor.

  21. Sex and the City

Konusu:

Erotizmin bol olduğu diziler listemizde 21. sırada Sex and the City var. Dizi, kariyerli ve başarılı dört New Yorklu kadının hikayesine odaklanmaktadır. Gazeteci olan Carrie, yerel bir gazete de kendi yaşadığı ilişki deneyimlerine dayandırarak cinsellik ve kadın-erkek ilişkileri üzerine köşe yazıları yazmakta ve Mr. Big ile olan ilişkisi onun hayliyle etkilemektedir. Bir avukat olan Miranda ilişkiler ve aşk konusunda çok katı kurallara sahiptir ve aşık olmadan ilişkilerini yürütmeye çalışmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Erotizm Dozu Yüksek ve Seksizm Konulu Dizi ve Filmler Listesi

Halkla ilişkiler bölümünde çalışan ve grubun en sapkını olan Samantha, seçici bir şekilde tek gecelik ilişkilerin peşinde koşmakta ve uzun ilişki istememektedir. Grubun son üyesi Charlotte, romantik ve tutucu birisidir. En büyük amacı ise zengin, genç ve yakışıklı biriyle büyük aşklar yaşayarak mükemmel bir düğün yapıp evlenmektir. Peki grup istediklerine sahip olacak mı yoksa durumları  daha karmaşık bir hal mı alacak?

  20. Bridgerton

Konusu:

Julia Quinn’in çok satan romanından esinlenilen dizi de büyük Bridgerton ailesinden birbirlerine sıkı sıkıya bağlı 8 kardeşin Londra sosyetesinde mutluluğu ve aşkı aramaları konu ediniliyor. Hemen söyleyelim erotizmin bol olduğu dizilerden biri pek sayılmaz ama yine de az ve öz sahneleri var diyebiliriz 🙂

  19. Skins

Konusu:

Erotizmin bol olduğu diziler listemizde 19 numara da Skins var. Bir dram komedisi olan dizi, bir grup çılgın arkadaşın aşklarını, yükseliş ve düşüşlerini, umursamazlıklarını ve dağınık hayatlarını konu ediniyor. Dizi hakkında söyleyebileceğimiz fazla bir şey yok malum herkese hitap etmiyor fakat erotizmin bol bol göze sokulduğu söylenebilir. Bu nedenle de erotizmin bol olduğu diziler listemizde yerini alıyor.

  18. True Blood

Konusu:

Vampirler yüzyıllar boyunca hapsoldukları karanlık mahzenlerinden ve daracık tabutlarının içinden çıktılar. Onlara bir mucize gibi gelen, Japonların bilimle dansı sonuncunda ortaya çıkan sentetik insan kanı sayesinde artık aramızdalar. Vampirler artık özgürler!!! Charlaine Harris’in yarattığı bir başyapıt olan Sookie Stackhouse romanından uyarlanan True Blood, Emmy ve Oscar ödüllü ünlü yönetmen Alan Ball’un yönetmenliğinde yayınlandığı andan itibaren tüm dünyada fırtınalar estirmeye başladı. Tabi ki erotizmin bol olduğu diziler listemizde de yerini aldı.

Vampir alt türüne bakış açınızı değiştirecek yapım Anna Paquin’nin Sookie Stackhouse rolüyle Altın Küre ödülünü almasıyla birlikte tekrar şahlandı. Sookie, Bon Temp adlı kasabada büyükannesi ve kardeşiyle yaşamını sürdüren genç bir garsondur. Günlerden bir gün kendi halinde bir hayat sürebilmek için kasabaya bir yabancı gelir. Kasabaya yeni gelen bu misafir sanıldığından daha yaşlı tam olarak 174 yaşında olan Bill Compton’dur. Artık ne Sookie’nin ne de çevresindekilerin hayatı eskisi gibi olmayacaktır.

  17. Weeds

Konusu:

Sıra yukarıda bahsettiğimiz New York da geçen kara komedi dizisi Weeds’de. Şehir yaşamına alışmış bir annenin kocası ani bir kalp krizi geçirmesi sonunda öldükten sonra henüz 1o yaşındaki oğlu Shane ile birlikte kocman bir şehir hayatta kalma mücadelesi vermesi konu ediniliyor. Kendi sınırları aşıp şehrin en büyük esrar satıcısı haline gelen şehirli bir annenin komik ve çarpıcı bir hikayesi. Dizideki bazı erotik sahneler sizi sizden alabilir ama sakin olun daha erotizm dolu diziler listemizin ilk sırasına gelmeye çok var.

  16. The Vampire Diaries

Konusu:

Biri 17 diğeri 15 yaşında olan Elena ve kardeşi Jeremy ailelerini dört ay kadar önce bir trafik kazası sonucu kaybetmiş ve hatalarını sürdürmeye çalışmaktadırlar. Yaşadığı acıları dışarıya yansıtmamaya çalışan Elena, çevresine her zaman başarılı bir öğrenci ve güzel bir kız haliyle görünmektedir. Stefan ve Demon adındaki iki vampir kardeş kasabaya geldikten sonra işlerin rengi değişmeye başlayacaktır. Elena ile Stefan birbirlerine karşı ilgi duymaya başlayacak ve yaşayacakları bu ilişki ikiliyi istemedikleri noktalara sürükleyecektir. Anladığınız üzere dizi erotizmin bol olduğu diziler listemizdeki vampir temalı yapımlardan bir tanesi.

  15. You’re the Worst

Konusu:

Erotizmin bol olduğu diziler listemizde 15 numarada You’re the Worst var. Bağımsız bir yazar olan Jimmy, mutlu olmayı başaramayan ve sürekli kendisini zarar veren bir adamdır. Dünya da kendisini mutlu edebileceğine inandığı hiiç kimse olmayan Jimmy, istemeyerek gittiği bir düğünde Gretchen ile karşılaşır. Gretchen’de Jimmy gibi mutlu olmayı başaramayan ve kendine zarar veren bir karaktere sahiptir. Birbirlerinin hayatlarını nasıl değiştireceklerini fark etmeyen bu iki narsist karakter imkansız bir ilişkinin içinde bulurlar kendilerini. Korkunun, aşk acısının ve tutkularının beslediği heyecanın ortasında ilerlemeye başlarlar. Bu iki narsistin aşkı hiçte olağan olmayan fakat mükemmel bir birlikteliğin kanıtıdır. Ve ikilinin sahip olduğu bu şehvet erotizmin bol olduğu diziyi listemize sokmaya yetiyor.

  14. The Affair

the affair

Konusu:

Erotizmin bol olduğu diziler listemizde 14. sırada The Affair var. Dizi erkek – kadın ilişkilerini, hem erkeklerin hem de kadınların perspektifinden izleyicilere sunuyor. Ayrıca dizi Alisone ve Noah adlı bir çiftin evliliklerini, ikili ilişkilerini ve yaşamlarını tüm çıplaklığıyla ortaya koyuyor.

  13. Black Sails

Konusu;

Black Sails, Korsanlığın altın çağında Kaptan Flint ve tayfasına yeni kattığı John Silver’ın başlarına açtığı belaları anlatıyor. Dizi, Güney Afrika’daki Cape Town Film Stüdyolarında çekiliyor. Sadece bir gemiye eklenen detaylar için Üç yüz işçinin saatlerce çalıştığını da söylemeden erotizmin bol olduğu diziler listemize devam etmeyelim.

  12. Shameless

Konusu;

Erotizmin bol olduğu diziler listemizde sırada Shameless var. Altı çocuk babası Frank Gallagher utanmaz, alkolik ve sorumsuz bir adamdır. Frank vaktinin çoğunu barda geçirip sorumluluklarını yerine getirmediği için kardeşleriyle Fiona ilgilenmektedir. Fiona’nın sevgilisi Steve, eski bir araba hırsızı şimdilerde ise tıp fakültesine gitmek isteyen kültürlü ve zengin bir aileden gelmektedir. Dizi, Gallagher ailesinin birbirinden ilginç fertlerinin Chicago’da geçen komik aynı zamanda dramatik hayatını konu alıyor.

  11. Californication

Konusu;

Erotizm dolu dizilerden sevilen yapım Californication’ın baş karakteri Hank Moody, yetenekli bir yazardır. Lakin uzun zamandır bir şey üretemiyordur. Aynı zamanda kızı Becca Moody için iyi bir baba olmaya çalışmasına ve kızının annesi Karen ile tekrar birlikte yaşamak istemesine rağmen karmaşık özel hayatından dolayı bunu bir türlü istikrarlı bir şekilde gerçekleştiremez. Hank hayatında karışıklığa Kaliforniya’da yaşamanın neden olduğunu bazen belirtir. Kızı ve kızının annesi Karen ile eskiden mutlu yaşadıkları eyalete geri dönmek istemektedir. Dizi büyük ölçüde Hank Moody karakteri üzerinde döner.

  10. Nip\Tuck

erotizmin bol olduğu diziler

Konusu;

Bir bağımlı olan Dr. Christian Troy bu dünyaya tüm olumsuzluklarıyla tartışmasız dahil olmuşken; ona göre daha mantıklı ve ağırbaşlı olan Dr. Sean McNamara’nın içinde nefes aldığı dünya ile tam olarak örtüştüğü söylenemez. Para ve güzel kadınlardan oluşan sahte bir cennette geçen zaman, Sean’i eşi ve çocuklarından uzağa sürüklemiştir. Yalnızlaşan ve çevresindeki hiç kimseyle derin ilişkiler kuramayan Sean, kendini sorgulama noktasına gelmiştir. Erotizmin bol olduğu diziler listemizdeki Nip/Tuck’ta pırıltılı bir yaşamı izlerken, diğer yanda bu şatafatlı hayatın kaybettirdiklerine de tanık olacağız.

  9. Marco Polo

Konusu;

Erotizmin bol olduğu diziler listemizde sırada Marco Polo var. Ünlü kaşifin ilk yıllarını konu edinen; İpek Yolundan Kubilay Hanın Sarayına uzanan epik bir yolculuk.. Açgözlülük, ihanet, cinsel entrikalar ve rekabet dünyasında gezinen, dünyanın imparatoru olma yolundaki Kubilay Hanın arkadaşlığıyla şiddetlenen bir dizi..

  8. Spartacus

Konusu;

Trakyalı bir gladyatör olan Spartacus’un;  Capua’dan başlayan isyanıyla Roma Cumhuriyeti’nin dizlerini titrettiği büyük köle ayaklanmasını konu ediniyor. Erotizmin bol olduğu diziler arasında popülerliğini koruyan bu yapım, sizi şehvet ve kanla kaplı bir imparatorluk dönemine götürecek.

  7. Taboo

erotik diziler

Konusu;

Erotizmin bol olduğu diziler den biri olan Taboo dizisinde James Keziah Delaney, babasının bıraktığı gizemli mirası bulmak için gittiği Afrika’dan tam 10 yıl sonra 1814’te Londra’ya geri döner. Delaney haksızca yürütülen bir savaşta İngiltere ve Amerika arasında tehlikeli bir oyun oynarken kendisini Doğu Hindistan Şirketi’yle karşı karşıya bulur ve böylece maceraperest James Keziah Delaney 1800’lerin başında kendi denizcilik imparatorluğunu kurar.

  6. Outlander

Outlander

Konusu;

Bilim kurgu, aşk, tarih ve macerayı erotizm dolu bir hikayede buluşturmasıyla tanınan Outlander; Diana Gabaldon’ın aynı isimdeki çok satan kitabından uyarlandı ve erotizmin bol olduğu diziler listemizde yerini aldı. 1945 yılında yaşayan, evli bir savaş hemşiresi olan Claire Randall; gizemli bir şekilde 1743 yılına yolculuk eder ve romantik bir İskoç savaşçısı olan Jamie Fraser ile evlenmek zorunda kalır. Claire zamanla Jamie’ye bir şeyler hissetmeye başlayacak ve iki farklı zamandan, iki farklı erkek arasında dikiş dokuyacaktır.

  5. How to Get Away with Murder

erotizmin bol olduğu diziler

Konusu:

Erotizmin bol olduğu diziler listemizde sırada How to Get Away with Murder var. Grey’s Anatomy, Scandal gibi dizilerden de tanıdığımız Shonda Rhimes imzalı dizinin başrolünde Viola Davis bulunuyor. İşlerini ciddiye alan bir grup hırslı hukuk öğrencinin hayatları kriminal savunma derslerine giren bir profesör sayesinde baştan aşağı değişecektir. Zira hem kendi kaderlerini hem de bütün üniversiteyi kasıp kavuracak bir cinayet davasına dahil olacaklardır. Dizi gerek sahneleriyle gerek hikayesiyle erotizmin bol olduğu diziler listemizde yerini almayı hak ediyor.

  4. The Tudors

the tudors

Konusu;

Oscar ödüllü Elizabeth’in yazarı Michael Hirst’ten genç Kral VIII. Henry’nin çalkantılı yaşamı ve olaylı aşklarını konu edinen, adını erotizmin bol olduğu diziler listelerine sokan gerçekten çarpıcı bir yapım. 1500’leri dizi o günlerde çekilmişçesine bir atmosferin içinde yolculuğa çıkarken İngiliz tarihinin en ünlü krallarından biri olan Henry, izleyicilere neredeyse boş geçen bir saniyesi olmayan bir dram sunacak. Sırf metresiyle birlikte olabilmek için yeni bir din yaratıp karısından boşanan Henry’e kim karşı gelebilir ki?

  3. Game Of Thrones

Konusu;

Erotizmin bol olduğu diziler listemizde sırada Game Of Thrones var. Yedi asil aile, Westeros’un tek hükümdarı olmak için savaşıyor. Hanedan entrikaları, kapılı kapılar ardında dönen oyunlar, birilerinin kuyusunu kazmak için düşmanın koynuna girmekten çekinmeyen kadınlar, kardeşler arası çekişmeler, dışlanmalar… Hepsi tek bir hedef için: Taht kavgası..

  2. Freud

freud

Konusu:

Avusturyalı nörolog ve psikanaliz biliminin kurucusu olan Sigmund Freud‘u konu alan dizide Freud, kanlı bir dizi gizemi çözebilmek yanına bir medyum ve dedektif alarak çalışmaya başlar. Bir yandan da kendi teorilerini geliştirmeye devam eden Freud, dönemin üstündeki düşünceleri yüzünden de insanlarla mücadele edecektir. Diziyi izleyenler sormayacaktır ama izlemeyenler bunun erotizmin bol olduğu diziler listesinde ne işi var diyecek, bu yüzden dizi izlemeyenlere tavsiyemiz.

  1. Banshee

Banshee

Konusu;

Erotizmin bol olduğu diziler listemizde 1 numarada Banshee var. Ülkenin en ünlüleri arasında yer alan bir mücevher hırsızı hapishaneden yeni çıkmıştır. Hapishaneye düşmesine neden olan soygundan kazandıklarına sahip olan eski ortağının peşine düşer. Ama aradan 15 yıl geçmiştir ve Anna olarak tanıdığı kadın artık Carrie ismini kullanan saygın bir emlakçıdır. Kadın Bölge Başsavcısı ile evlidir ve iki çocuğu vardır. Peki ya soygundaki pırlantalara ne oldu? Bu sırada, bizim mücevher hırsızımız kasabaya yeni Şerif ile aynı anda gelir ve olanlar olur. İzledikten sonra erotizm dolu diziler listemizde diziye neden yer verdiğimizi anlayacaksınız.


Banshee ile birlikte erotizmin bol olduğu diziler listemizin de sonuna geldik. Erotizmin bol olduğu diziler listemiz hakkındaki görüşlerinizi ve listede olması gerektiğini düşündüğünüz dizileri yorum bölümünden bizlere ulaştırmayı unutmayın!

Yazı Kaynakları
TheMovieDB

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Ellerinize sağlık. The Witcer dizisinide eklemenizi öneririm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.