1. Ana Sayfa
  2. Sinema
  3. Yaz Filmleri Arayanlara Özel En iyi Yaz Temalı Filmler

Yaz Filmleri Arayanlara Özel En iyi Yaz Temalı Filmler

yaz filmleri

Yazın ruhunu, enerjisini şimdiden hissetmeye başladıysanız bu listemiz tam size göre. Yaz dendiğinde akla gelen gelmiş geçmiş en iyi yaz filmleri listesini sunuyoruz. Yaz mevsiminin tüm renklerini ekranınıza taşıyacak olan bu filmlerle yaza olan hasretinizi bir nevi giderin istedik. İşte tüm dönemlerde yaz temalı en çok izlenen filmler;

İşte severleri için en iyi yaz filmleri

  500 Days of Summer – 2009 IMDB: 7.7

Konusu:

En iyi yaz filmleri listesinin başında tabii ki, 500 Days of Summer gelmeliydi. Marc Webb imzalı film, son yılların klişe romantik yaz filmlerini tamamen alt üst ediyor desek, yanılmayız. Film her ne kadar sadece yaz değil, diğer mevsimlerde geçse de ana karakterin ismi Summer bile, yazın romantik ruhunu yansıtmaya yetiyor. Özellikle Joseph Gordon ve Zooey Deschanel’ın uyumu, film detaylarını daha mühteşem kılıyor. Ayrıca, soundtrackleri ile de gönüllerde taht kurmayı başarıyor.

  Vicky Cristina Barcelona – 2008 IMDB: 7.1

Konusu:

Barcelona Barcelona… Barcelona’nın sıcak yaz günlerinde içinizi ısıtacak manzaralarını yansıtan film, Woody Allen’in eseri. En iyi Woody Allen filmleri arasında bulunduğunu da söylememize gerek yok. Yönetmen, New York ile özdeşleşen filmografisini Avrupa’nın sıcak günlerine taşıyor. Konusu ise iki kız arkadaşın yaz tatilini Barcelona’da geçirmesi ve aynı adamdan etkilenmelerini temel alır. Filmin konusu da bu aşk üçgeninden gelişir.

Filmin oyuncu kadrosunda Penelope Cruz, Javier Bardem, Scarlett Johansson ve Rebecca Hall yer alıyor. Üstelik, Penelope Cruz, filmdeki mükemmel rolü nedeniyle En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında Oscar kazanmış.

  Mamma Mia – 2008 IMDB: 6.6

Konusu:

Yaz tatilinin tabii ki, bir başka destinasyonu da Yunan Adaları’dır. Film, Yunan Adaları’nda geçen bir yaz düğününü konu ediyor. Üstüne üstlük ABBA şarkılarının fonunda. Mamma Mia, aslında çok ünlü bir müzikal. Dolayısıyla film, müzikalin renkli ekrana yansımış hali. Filmin oyuncu kadrosunda Meryl Streep, Pierce Brosnan, Colin Firth gibi ünlü oyuncular yer alıyor. Hareketli ABBA şarkıları eşliğinde Yunan Adaları’na seyahat etmek isterseniz bu filmi kaçırmayın deriz.

  Mine Vaganti – 2010 IMDB: 7.3

Konusu:

Tatil filmleri arasında farklı bir yere sahip olan Mine Vaganti, bir Ferzan Özpetek filmidir. Film, Güney İtalya’nın mutfağını ve tarihsel kentlerini yaz aylarının sıcacık tonlarında işliyor. Filmde hem komediyi hem de dramı birlikte seyredecek ve hayatın hem acı hem de tatlı yanlarını yeniden tadacaksınız. Sahnelerin Sezen Aksu şarkıları fonunda sunulması detayını da atlamayalım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Muhtemelen Hiç Karşılaşmadığınız 10 Harika Romantik Film Önerisi

  My Summer of Love – 2004 IMDB: 6.7

Konusu:

Bir Pawel Pawlikowski filmi olan My Summer fo Love, Yorkshire’nin ferahlatıcı kırlarında geçiyor. Farklı gelenek ve sınıflardan gelmiş iki genç kız, birbirine âşık olur ve bir yaz aşkı başlar. Birlikte cinselliği ve dolasıyla kendilerini keşfe çıkarlar. Filmde Emily Blunt ve Natalie Press gibi oyuncular yer almaktadır.

  Call Me by Your Name – 2017 IMBD: 7.9

Konusu:

En iyi yaz filmleri dendiğinde akla gelen bir diğer film de yüksek IMBD puanı ile Call Me by Your Name – Beni Adınla Çağır filmidir. Film, 17 yaşındaki Amerikan – İtalyan Elio Perlman, tatilini, İtalya’da ailesinin villasında ve kız arkadaşı Mariza ile geçirir. Elio, her ne kadar eğitimli ve kültürlü bir birey olsa da ilişki konularında kendisini yeterli görmüyor. Elio’nun babası Greko – Romen kültürü üzerinde çalışan bir profesördür. Bir gün babasıyla doktorası üzerinde çalışan Oliver isimli bir bilim adamı ile tanışır ve tüm hayatı bu tanışma ile değişir.

  50 First Dates – 2004 IMDB: 6.8

Konusu:

Başkahramanımız Henry Roth, istediği kadınla ilişki kurabilen ancak duygusal bağlar kurmayan bir doktordur. Ancak bu durum, Hawaii’de Lucy Whitemore ile tanıştığında değişir. Henry ve Lucie birbirinden hoşlanır ve aralarında romantik bir ilişki başlar. Fakat Lucie, geçmişte bir trafik kazası geçirdiği için sürekli yaşadıklarını unutmakta ve sonraki gün hatırlamamaktadır. Henry ise bunu fark ettiğinde artık iş işten geçmiştir; çünkü çoktan Lucy’e âşık olmuştur. Bu nedenle Lucy’nin onu unutmasına izin vermez ve her gün kendisini hatırlatır.

  Eat Pray Love – 2010 IMDB: 5.8

Konusu:

Ye, Dua Et, Sev filmi, Elizabeth Glibert’in kitabından uyarlanmıştır. Zorlu ve üzücü bir boşanmanın ardından başrol Julia Roberts, kendi benliğine yolculuk etmek için İtalya ve Hindistan’a gider. Başrolümüz, bu seyahat sırasında Javier Bardem’e âşık olur.

Yorum Yap